Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak olyanok akik nem a...

Vannak olyanok akik nem a legideálisabb anyagi körülmények közé bevállaltak több gyereket (2,3) és aztán jól alakultak a dolgok?

Figyelt kérdés

"nem a legideálisabb" alatt azt értem,hogy mondjuk pont elég a fizu, nincs nagylábon élés,beosztják ami van.

De mondjuk kilátásban van jobb meló + anyuka visszamegy dolgozni


2014. jan. 18. 23:24
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és a kérdés elméleti,kioktató válaszoktól légyszi kíméljetek :)
2014. jan. 18. 23:25
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk úgy volt, hogy akkor szűnt meg a párom munkahelye, amikor 7 hónapos terhes voltam a kisebbik fiúnkkal, ill. ekkor kezdett el egyre erősebben érződni a hitelünkön a pénzügyi válság hatása, így pár hónap alatt közel megkétszereződött a CHF lakáshitelünk törlesztője. Ez 2009-ben volt.

Volt pár nagyon rossz hónapunk, de azért elvoltunk, mindig megoldódott valahogy, csakhogy ezért szegény páromnak rengeteget kellett dolgoznia egy nem túl jó hangulatú melóhelyen.

2011-ben, a kicsi 2 éves korában visszamentem dolgozni a régi melóhelyemre, azóta egyre jobb a helyzet, egyenesbe jöttünk, jut mindenre, járunk nyaralni és spórolni is tudunk.

Előtte nem volt értelme visszamennem, mert állami bölcsibe nem vették volna fel a kicsit és annyit meg nem kerestem volna sehol, hogy 60-80e Ft beleférjen magánbölcsire, főleg úgy, hogy a max. gyed-et kaptam.


Akkor 2009-ben, ha tudtam volna, hogy mennyi rossz fog egyszerre történni abban az évben, nem vállaltam volna be a kicsit, de így utólag örülök, hogy így alakult. Persze más lett volna a helyzet, ha nem annyi a gyed-em vagy nem tudok visszajönni a melóhelyemre, ill. ha a párom nem olyan talpraesett, hogy a jég hátán is megél...

2014. jan. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Nekünk nincs kilátásban jobb munka, albérletben lakunk sok-sok hitellel, nagyon kevés pénzből, mégis fogunk 2. gyereket vállalni, mert mindkettőnknek a nagy család az álma.

Nem kell nekünk a luxus, se nyaralás, se autó.

Annyi elég, ha jut mindennap kenyér az asztalra és télen nem fagyunk halálra.

Persze könnyebb lenne, ha gazdagok lennénk, de így is boldogok vagyunk együtt és ez számít igazán.

2014. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Ilyenek csak a mesékben vannak. Önmagában senkinek sem lesz hirtelen jobb végzettsége,jobb munkája, jobb fizetése. Persze nyerhet az embert a lottón is csak elég ritka.
2014. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Miért lenne a mesében? Mikor bevállaltuk a 4. gyereket, akkor még félállásból mentem GYED-re, s bár van egy vállalkozásunk pont akkor (2008-2009)kezdett a válság minket is érinteni. Most már a nagy kirepült, 3 gyerek van napiszinten. Én októbertől főállásban vagyok, s mivel pedagógus vagyok a fizetésünket is felemelték. Valamint a gyerekkedvezménnyel idén januárjától az eddigi (félállásos) fizetésem 3,5 szeresét hozom haza. A vállalkozásban is váltottunk más profilra is így az is jobban megy. Ami abból jön az mind plusz, mert a fizetésem+a gyerekekre kapott pénzből simán megélünk, még akkor is, hogy ebből kifizetjük a 100 ezres hitelünket.
2014. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

3as, a gyereknek mit fogsz mondani, mikor nem lesz pénzed új cipőre, a régi meg már lukas, és alapból az ellenkező nemű tesójától örökölte??


szép-szép ez a gondolkodás, csak épp az 5 évest kvára nem fogja érdekelni, ő az egészből annyit fog felfogni, hogy csúfolják...

2014. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkié hasznos volt!

Nem tudom ki az aki lepontozgat :(

2014. jan. 20. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!