Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nev. Tan-ba viszem a gyerekem...

Nev. Tan-ba viszem a gyerekem "vizsgálatra", hogy iskolérett-e. Milyen feladatok lesznek? Mit néznek, mit vizsgálnak ilyenkor?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt nézik és vizsgálják, hogy iskola érett-e a gyerek. Lehetnek olyan feladatok, amiket csoportban oldanak meg, és vannak olyanok, amiket önállóan.
2014. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokra, konkrétumokra vagyok kíváncsi.
2014. jan. 21. 16:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Pont az a jó, hidd el, ha nem tudsz konkrétumokat. ( vizsgálok nev. tan-ban iskolaérettséget) Az a korrekt, ha odaviszed a gyereket és amit tud megcsinálja, amit meg nem azt nem. Nem érdemes felkészíteni a gyerekeket a vizsgálat gyakorlataira. Az óvodában mit mondanak a gyereked iskolaérettségéről?
2014. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem felkészíteni akarom, hanem kíváncsi vagyok.

Az oviban azt hiszem, nem tudják, hogy mit akarnak:) Szept. közepén bejelentette az egyik óvónéni, hogy iskolaéretlen a gyerek. Azóta meg hallgatom, hogy jaj, de ügyes, de azért mégse menjen (magyarul: nem hajlandó változtatni a szept-i kinyilatkoztatásán). Én kértem a nev.tan.t.

2014. jan. 21. 16:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Az óvoda tudta nélkül nem tudod vinni, kell az óvónők pedagógiai véleménye a gyerekről.
2014. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Miért gondolod, hogy az óvónők "tudta nélkül" viszem?

Természetesen ők kérték fel a nev.tan-t, teljesen hivatalosan, az előírás szerint megy minden.

2014. jan. 21. 18:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért gondoltam, mert az írtad, hogy "Én kértem a nev.tan.t."
2014. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én már voltam gyerekemmel. Igazából fogalmam sincs, hogy milyen feladatok vannak, mert nem lehettem bent a vizsgálat alatt. Annyit tudok, hogy játékosan ment az egész, rajzolni kellett neki, számoltak, beszélgettek ilyesmi. Annyit még hozzátennék, hogy a nagyobb lányom júliusi és sajnos az akkori óvónő nem figyelt a gyerekekre és azt mondta mehet iskolába...életem legrosszabb döntése volt hogy hallgattam rá! A középső lányomat másik óvodába járattam, ott azt mondták nagyon ügyes, de inkább maradjon még, pedig ő belefért volna mert május 14-i születésű. Meglátszik a különbség a 2 gyerek között. Jobb érettebben küldeni a gyereket a suliba.
2014. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Az alábbi linken van szó erről, ha az „Erről tudásanyag itt” linkre klikkelsz, és a leírásban lejjebb tekersz, akkor részletesen megtalálod az ilyen vizsgálatok leírását.

[link]

2014. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jan. 22. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!