Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Downkor tesztem:NT:1.8mm...

Downkor tesztem:NT:1.8mm Crl:63mm,1:300lett (1:200 ig nem túljó) barátnőmnek 1:5000 lett. Papp-a:419mu/l, fB hcg:168.5, papp A mom:0.53, hcg mom:4. 01, nt mom:1.14 menyek további vizsgálatra? Vagy jó ez? 1x már vetéltem is.

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálat van még? Kombinációstesztem volt.26évesvagyok
2013. ápr. 12. 23:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a 16 hetes teszt volt? Nekem 1:980-hoz lett, de tovább küldték genetikushoz. Én az Istenhegyi úton voltam Hajdu doktornőnéľ, aki egyben genetikus is. Fizetős, de megéri. Engem megnyugtatott, nem talált semmit. Ha valami baj van, ő észreveszi. Én ajánlom, hogy menj el hozzá. Boldog babavárást:)
2013. ápr. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
12 hetes vagyok...köszönöm
2013. ápr. 13. 09:50
 3/17 A kérdező kommentje:
nekem hollandiában csinálták itt lehet más az arány?nem?meg orrcsont ideális volt az első trimeszterben..a downos babáknál meg nincs orrcsont az első trimeszterben ha jól olvastam...?
2013. ápr. 13. 12:14
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolnám az 1. válaszolót, nálunk baj lett, mégsem vette észre a Hajdu dr.nő. És ezzel nem őt akarom minősíteni, mert továbbra is a legjobb genetikus-uh-s orvosnak tartom, csak egyszerűen senkiről, még róla sem szabad azt gondolnunk, hogy mindenható. Vannak olyan problémák, rendellenességek, amik az orvostudomány mai állása szerint uh-val nem állapíthatóak meg.

Kedves kérdező, 100%-osan ezekből az adatokból nem fogsz egyértelmű választ kapni, ma Mo.-on legalábbis a boholy- és a magzatvíz mintavétel, amiből a genetikai!! (azaz nem mindent) rendellenességeket meg tudják állapítani. Talán van vmi speciális új vizsgálat, ami a Down-ra szűr az anyai vérből, de ennek itt brutális ára van.

Ezek az integrált, kombinált tesztek csak arányszámok... semmit nem jelentenek. 300 ilyen eredményű kismamából 1-nek lesz downos a babája. Fog vigasztalni Téged, ha pont a Tiéd lesz az az 1?! Szerintem nem. Az én babámnak olyan rendellenessége van, aminek esélye 1:4500-hoz, de rohadtul nem érdekel a másik 4499, mikor az enyémmel van a baj.:(

Nem ijesztgetni akartalak ezzel, hanem inkább arra rávilágítani, hogy fölösleges és nem szabad aggódni. Nyilván mindent megteszel és tettél is a babádért, bízni kell abban, hogy minden rendben lesz vele, mert egyébként bele lehet hülyülni. Élvezd ki a babavárás örömét, ne az eredményeidet böngészd, azt remélhetőleg majd megnézi a dokid, és higgy benne, hogy egészséges babád lesz, mert miért ne lenne így!:)

Minden jót Nektek!

2013. ápr. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm...ez jól eset....az ultrahangon minden a helyén volt...
2013. ápr. 14. 14:36
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam, nem akartalak egyáltalán megbántani, ijesztgetni. Kérdeztél és én próbáltam válaszolni. Írhattam volna, hogy persze, minden tökéletes, tuti nem lesz semmi baj, de az nem fedte volna az én véleményemet. Tudod hány kérdést tettem itt föl a terhességem alatt, hogy ez meg az jó e, minden rendben lesz e?! Rengeteget! Jött a sok válasz, hogy persze, minden tökéletes, igen, mert a legtöbb esetben szerencsére így is van! Aztán mikor megszületett a picikém, és kiderült a rendellenessége, hiába lobogtattam volna a sok választ, hogy dehát az írták, hogy nem lesz gond, a kb. 20 ultrahangos leletemet, amit 3 különböző genetikus, orvos csinált és mindent rendben talált (2x voltam a genetikai ultrahangokon is különböző orvosoknál), a 1:25000-hez arányú tesztjeimet, a magánlaborban csináltatott negatív eredményű vérvételeimet, stb. Pont semmit nem ért volna, mert a tények mást mutattak. És tudod lehet benne van ebben a gondolat teremtő ereje is, annyira féltem, hogy egészséges legyen a babám, holott semmi okom nem volt rá, egészséges életet élek, második, tervezett baba volt egy sima első terhesség után, hogy bevonzottam a bajt. Te ne tedd ezt, mert tönkre teszed a baba várás csodálatos időszakát. Oké, mindenkiben van egy egészséges aggódás, de nem szabad túlzásba vinni, elmenni ahhoz az orvoshoz, akiben bízol, majd ő jelzi, ha aggódni kell. De ők sem mindenhatóak. És ha megszületik egészségesen, akkor is lehet minden nap más, új dologért aggódni, mert egy anya aggódik a szeme fényéért. Csak ezt kell tudni kordában tartani, hogy tudjuk élvezni az élet szép oldalát! Minden bizonnyal nem lesz semmi baj, és egészséges kislányod/kisfiad fog születni, de azt sem szabad elfelejteni, hogy az élet minden területen, mindig hozhat meglepetéseket, akár pozitív, akár sajnos negatív irányba is.
2013. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm aranyos vagy....az előbbi hozzászólásom is hálás köszönöm volt....lehet cinikusnak tűnt...és ha szabad érdeklődnöm mi volt a te babáddal? és az ultrahangon minden méret megfelelt az adott időpontokban...?
2013. ápr. 14. 21:52
 8/17 anonim ***** válasza:
Ígen mi az amit nem vettek észre a dokik? Mi a baj a kicsiddel? Mennyi idős egyébként?
2013. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nyelőcsőhiánnyal született, sajnos tényleg nem lehetett észrevenni, úgy nézett ki anatómiailag. Gyomor és légcső közt volt összeköttetés, tehát a gyomra telítődött rendesen, de uh-n azt nem lehetett megállapítani, hogy ez nem nyelőcsövön, hanem légcsövön keresztül történik. 6 hónapos múlt.
2013. ápr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nyelőcsőhiány? És ezzel lehet csinálni valamit? Megműtötték?

Remélem jól van a pici!

2013. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!