Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a gyerekekkel,...

Mit csináljak a gyerekekkel, ha elkezdenek bámulni? Egyáltalán miért bámulnak? Anyuka miért nem szól valamit?

Figyelt kérdés

Köszönjek nekik? Mosolyogjak rájuk? Vagy mit?

Nem szeretem, hogy nem értem, miért néznek! Kint vagyok a kertben sétál az anyuka a gyerekkel, az meg megáll, és tátott szájjal bámul... Miért? Nem látott még embert kertben lenni? És nem csinál semmit, 5 percig farkaszemet néztünk, utána meguntam, és bementem!

Anyuka nem szólt semmit, az is állt és nézett hol engem, hol a gyereket.


Most mit tegyek ilyenkor?



2014. jan. 24. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

1. van rajtad valami bámulnivaló? :D

2. azért, mert nem ismerik annyira a világot, mint a felnőttek vagy a kamaszok, nekik minden dolog új.

3. hadd bámuljon, fájdalmat csak nem okoz vele?

4. integess neki. mondd, hogy szia. mosolyogj rá. nyújtsd ki a nyelved. valószínűleg ettől meglepődnek, és azonnal továbbmennek. vagy viszonozzák, az meg aranyos.

2014. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Hány éves volt, tudhat már beszélni?


Ha igen, ha nem, beszélj hozzá, kérdezd meg kedvesen, mit szeretne, stb. Ha van kedved hozzá... Ha nincs, akkor igen, jól tetted, menj arrébb...

2014. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is van kisgyermekem, másfél éves, ő is mindenkit megbámul :) Csak érdeklik az emberek, barátkozni szeretne. Persze ha odajön valaki, rögtön fel kell vennem, és sírásra áll a szája. Ha nagyon zavar hogy bámul a gyerek, és mindennapos dolog, akkor azt teheted ellene, hogy tartasz a zsebedben csokit/cukorkát, odamész, és megkérdezed az anyukáját hogy adhatsz-e neki. Sanszos hogy 5 másodperc múlva már 100 méterre lesznek, és többet nem fog bámulni :) Én legalábbis gyorsan menekülnék a gyerekkel :)
2014. jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Szia, a gyerekek ilyenek, minden és mindenki érdekli őket! :) Integess nekik, például. Ilyenkor, vagy elmosolyodnak és visszaintegetnek, vagy ők jönnek zavarba, és elfordulnak.
2014. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

A kicsi gyerekek már csak ilyenek :). Amíg nem volt gyerekem, én sem kommunikáltam velük, nem is érdekeltek különösebben, semmi kedvem nem volt velük jópofizni, így általában úgy csináltam, mintha nem venném észre őket.

Aztán mióta van, már teljesen másképp látom, rájuk mosolygok, ilyesmi, most már aranyosnak találom őket.

Ha van kedved kommunikálni velük, akkor köszönj neki, stb.

Ha nincs, akkor fordulj el, ne is "vedd észre".

Mondjuk ha az én kisfiam így megáll bámészkodni, mindig noszogatom odébb, hogy menjünk már tovább, nem illik bebámulni sehova (2 éves múlt), még akkor is, ha nincs kint senki az udvaron. A mai világban sosem lehet tudni, ki miért bámészkodik be az ember udvarára, meg hát az is magánszféra.

Abszolút megértem, ha valakit ez zavar, vagy egyszerűen nem érdeklik a gyerekek, vagy nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, hiszen én is ilyen voltam.

Csak néhány anyuka természetesnek gondolja, hogy az ő kis csemetéje olyan cuki, hogy olyan nincs a világon, akinek ne tetszene, ezért hagyja "kekeckedni" idegenekkel.

Ami biztosan így is van, csak el kell fogadni, hogy nem mindenki úgy gondolkodik.

2014. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
rakd el a peniszed
2019. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!