Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés

Én teljesen kiakadtam. hogy lehet egy szülőnek annyi esze, hogy ilyen nevekkel akarja a gyereke életét elrontani?

Bizarr elfogadott nevek:

Férfi: Airton, Apostol, Csingiz, Csatár, Dzsárgál, Frodó, Gaura, Gandalf, Györke, Kapolcs, Raul, Ronaldo, Romário, Boromir

női: Aglent, Béta, Balzsam, Cseresznye, Hippia, Illangó, Jokébed, Milka, Ozora, Nyeste, Zöldike, Arven

Ezek nem mentek át az Akadémia rostáján:

Jacuzzi, Nintendó, Kazetta, Radiátor, Talán, Fradi, Teddy, Picasso, Xenox, Pimpinella, Dodi, Szöcske, Cserta, Dömper



2014. jan. 26. 09:05
 1/8 zabmester ***** válasza:

Szerintem ezen teljesen felesleges kiakadni, fura nevek mindig is volta, és mindig is lesznek.

Mondjuk az általad felsoroltak között több olyan is van, ami már elég régóta adható, illetve ami _szerintem_ annyira nem vészes. Pl. a Raul már elég régi, ismerek ilyen nevű 20 év körüli srácot, bár mondjuk ez nekem pont nem tetszik, de a szüleinek ez jött be, hát nagy ügy. A Csatár meg még régebbi név. Mondjuk ezek közül egyik sem olyan, amit adnék a gyerekemnek, de számomra nem tartozik a nagyon durva kategóriába a Csatár, Györke (mondjuk ez nagyon nem tetszik, de elfogadható szerintem, ha valakit így hívnak), Raul, Balzsam, Illangó, Milka, Ozora, Nyeste, Arven.

Azt viszont egyszerűen nem értem, hogy mondjuk a Dodi miért nem lett engedélyezve (nem mintha nekem annyira tetszene), ennél jóval furább nevek is vannak. A Teddy vagy Picasso viszont teljesen érthető, hiszen fonetikusan kellene őket írni.

2014. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig én már hallottam Lakatos Nintendóról.

Ha külföldön élnék és a párom neve nem lenne ilyen magyaros az Arwen az esélyes lenne,szerintem szép név.

2014. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pl történetesen ismerek egy kis Dzsárgált, így írva. Ott az apuka félig mongol és neki is egzotikus neve van. Szóval nem tudhatod. Nekem sem tetszik sok név, de távol áll tőlem, hogy bárkit a neve alapján ítéljek meg
2014. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Illangó és az Arven nem rossz.
2014. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hat szerintem az engedelyezett nevek kozott is vannak meredekek :D De a Domper mindent visz :D Kar hogy nem lett engedelyezve. Elkepzelek, egy komoly fiatalembert, aki bemutatkozik: Domper vagyok :D ...vagy Radiator.


Ahhh nagy az isten allatkertje!

2014. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Prüntyőke női név viszont nagyon régen engedélyezve van és adható. Nálam az viszi a prímet. Terhesgondozáson találkoztam egy csajjal és óvodás kora óta készül, ha lánya lesz, akkor Illangó lesz a neve és azt mondták neki, hogy lánya lesz.
2014. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lila2013 válasza:

A Raullal mi a baj?

A Ronaldo még úgy, ahogy....

A többi ... no comment.....

2014. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Brünhila. Ennyi.
2016. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!