Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nekem holnap lesz a 12 hetes...

Nekem holnap lesz a 12 hetes ultrahang vizsgálatom a Margit kórházban viszont én úgy hallotam, hogy egy sima genetikai ultrahang 16. 000 ft lehetséges ez? Ennyit elkérnek? Vagy egyáltalán kérnek érte pénzt? Mert én úgy tudtam, hogy ingyenes

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a 12 hetes ultrahang ingyen van, de ilyenkor veszik le a vért a kombinált-teszthez, ami nem kötelező, aki kéri, annak 9 ezer forint. Ha SZTK alapon mész vizsgálatra, vagyis nem magánrendelésre, magáért a 12 hetes ultrahangért nem kérhetnek pénzt, csak a kombinált tesztért! Illetve van még a Quartett-teszt, de azt a 14. hét után lehet kérni, a 20. hétig, az már kicsit drágább.

Itt tudsz róluk olvasni, de ezek nem kötelező vizsgálatok, csak a 12. hetes ultrahang, de azért nem kérhetnek pénzt, csak magánrendelésen:

[link]

2014. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm..:) nekem az egyik ismerősöm mondta s ki is guvadt a szemem,hogy egy ultrahang ami csak egy ultrahang ennyit elkérnek..viszont nekem már van vérvételi papírom is sajnos a neten nem találtam róla semmit de nagyon szépen köszönöm
2014. jan. 27. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A kötelező 4 ultrahang ingyenes kell, hogy legyen. A vérvételek is! Csak azért kell fizetni, ha

1. Magánrendelésre mész

2. Ezeket a plusz teszteket kéred. Mivel ezek nem kötelezőek, csak " kockázatbecslés", hogy van-e genetikai eltérés a kisbabánál. Le sem veszik a befizetett csekk nélkül - tehát ha sima beutalód van, az nem inkább vérkép, szifilisz, hepaptitisz és hasonlók? Mert akkor ingyenes!


[a "fizetős", "kockázat-becslős" vérvételnek pedig akkor van egyáltalán értelme, ha az eredmény függvényében bármi változik. Magyarul: ha nagy a kockázat, elveteted a babát? ... Tudom, nem divat ezt gondolni, de orvosként én nem láttam értelmét ezért ennyi pénzt kiadni. Ha nagyon durva eltérés van, remélhetőleg látszik az ultrahangon - a genetika meg sohasem biztos. Még a magzati (!) sejtek vizsgálatakor sem lehet 100% a végeredmény, hiszen van, hogy valakinek mondjuk néhány sejtjében pont van eltérés, de szervezet-szinten semmi gond...

Amúgy sem vetetném/vetettem volna el a babámat akkor sem, ha biztosan betegnek mondják, hiszen attól még az én gyerekem - de ez személyes döntés kérdése.

Az pedig nem is tudom, hova tartozik, hogy többeknél mondták, biztosan beteg lesz a baba, vetesse el, de megszülte, és semmi baja.........


Szóval én érdemesebb helyet is találok a pénzemnek, mint egy (számomra) "következmény nélküli" vizsgálat - de ezt is mindenki maga döntse el. [ha beteg, akkor sem gyógyíthatom, születésekor/ utána nem sokkal úgyis egyértelműen kiderül...])


.

2014. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyi Náluk a kombinált teszt ára, ami a 12. heti ultrahangból és egy vérvételből áll.

Ha délelőtt mész OEP finanszírozott rendelésre, akkor az természetesen ingyenes (olvasni valót és hideg élelmet vigyél :))

2014. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ma megvolt az ultrahang :) viszont kicsit kiborultam,mert nem kaptam képet..:( a Margit kórházban voltam s közölték velem ha képet szeretnék vissza kell mennem délután de egy kép s egy dvd ára nem 5000 ft...hanem kicsit több :( nagyon néztem,mert régen mindeki kapott s nekem ez most nem sikerült sajnos..
2014. jan. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!