Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fogalmaz sok nő úgy,...

Miért fogalmaz sok nő úgy, hogy "szültem a férjemnek x gyereket"? Ez nagyon furcsán hangzik! A férfinek szülünk, vagy mi?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 21:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kahlil Gibran (Halíl Dzsibrán)

Rodin tanítványa (is) volt.

mahdzsar iskola :)

2009. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha szabad off:

Nekem ez tetszik legjobban a fentiben:

"Testüknek adhattok otthont, de lelküknek nem.

Mert az ő lelkük a holnap házában lakik,

ahová ti nem látogathattok el, még álmaitokban sem. "

Ezen könnyekig meghatódom. Nem azon, hogy nem leszek ott, hanem hogy ezek a gyermekek eljutnak oda, a holnep házába, s élnek majd, és megtesznek dolgokat.

Ez olyan megható, nem ? Rájuk nézni, s látni bennük, akik lesznek!

2009. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

22:51

Köszönöm, ezt értem is, sőt, egyetértek! De én valahogy úgy értelmezem, hogy ilyesmit olyan nők jelentenek ki, akik szinte áldozatnak tekintik magukat, és magát a szülést is. "Neked szültem..." annyira rosszul hangzik... mint ahogy valaki írta is, inkább azok a nők mondják így, akik félnek, hogy elveszítik a férjüket, vagy a gyereken keresztül akarják visszaszerezni.

Az idézet forrását nagyon köszönöm!!

2009. dec. 4. 23:05
 14/14 anonim ***** válasza:
22:39-es, ezt az idézetet egyszer hallottam valahol, de már alig emlékeztem rá. Köszönöm, hogy betetted ide, olyan szép és örülök, hogy újra elolvashattam. Annyira igaz.
2009. dec. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!