Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ANYUKÁK! Hány éves kortól...

ANYUKÁK! Hány éves kortól engednétek a fültágítót?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Viszonylag jól tanulok 4-es vagyok. Már tavaly kitaláltam a fültágeszt. De anya rávágta hogy undorító. Én kitágítottam olyan 3mm-re de észrevette és kivetette. Ez kb egy éve volt. Most megint tágítom de max 5mm-es lesz. Megértem hogy ő azt akarja hogy 13 évesen csak tanuljak. De nem enged meg semmi ilyet. Persze másnak mindent megengednek. És ezzel a jövőmet nem tenném tönkre, mert ez összeforr. Meg aztmondja hogy a tanárok mit szólnak hozzá. Semmit. Észre se vennék. Szóval anyukák, Ti mikor engednétek meg?
2014. jan. 28. 17:31
1 2
 1/18 anonim válasza:
71%
Találó a kategória, nem engedném, egyáltalán, mert védem az állatokat.
2014. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 LamboLover válasza:

5 mm tényleg nem sok.

De ahogy elnézlek egyszer megengedik akkor 50ig meg se állsz.

És az már nem forr össze, észre is veszik, undorító is. Miért nem jó neked egy ízléses fülbevaló 13 évesen?

2014. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

várj még pár évet, és ha akkor is szeretnél majd fültágítót csinálj(de ne óriásit)

most még ne.

2014. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

És miért ez a kategória? :)

Én 18 után engedném. Ilyen fiatalon, lehet, hogy pár év múlva egyébként is megbánná.

2014. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Sowilo válasza:

Én anno a tetoválással voltam így, de kivártam hogy 18 legyek, és csak utána varrattam fel. Tegyél te is így.


Egyébként ha csak azért akarsz tágítót mert mindenkinek van, akkor felesleges. Akkor csináltasd meg, ha neked tetszik. Értelmes ember saját magának akar tetszeni, nem pedig másoknak. Elég szar élete van annak, aki mások ízlése szerint formálja saját magát. Ez vonatkozik a divatból konzervatív emberekre is.

2014. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Bocsi..elnyomtam a kategóriát.

Egyébként ha pár év múlva kiveszem összeforr. Nem tudnám megbánni:)

és az 5mmnél nagyobbak nekem se tetszenek.Nem csinálnék soha.

Nem mások miatt csinálnám. Másoknak nincs is. Csak megkértem hogy kérdezzék meg otthon h nekik megengednék e:o

És akinek eddig mondtam senkinek nemtetszett. De ettől függetlenül nekem tetszik:)

2014. jan. 28. 18:05
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Sosem.Gusztustalan és amúgy is egy 13 éves kislánynak elég a fülbevaló.
2014. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

18 éves kor felett engedném csak. Itt nem azon van a hangsúly, hogy 13 évesen csak a tanulással kell foglalkozni, hanem hogy a testeddel játszol. Egyik osztálytársam is megcsináltatta mind a két fülét, az egyik véletlenül elszakadt neki (és baromi undorító) a másikból meg már kivette másfél éve, és még mindig nem forrt össze (az akkora volt, h elvileg össze kellett volna), orvos közölte vele, hogy ilyen a bőre, nem is fog összemenni, majd a plasztikai sebész a másikkal együtt megcsinálja. Most őszintén ha mondjuk kitalálod, hogy ügyvéd vagy orvos akarsz lenni, körbe fognak röhögni az ügyfelek/betegek. Inkább csináltass 8 fülbevalót, minthogy tágítód legyen. Vagy fesd feketére a körmöd, azt legalább le lehet mosni.

(UI.: Anyukád helyében szíjat hasítottam volna a hátadból, ha a kifejezett tiltásom ellenére is csináltatsz ilyen hül.yeséget! Pedig nem vagyok a gyerekverés híve egyáltalán.)

2014. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 zabmester ***** válasza:
13 évesen biztosan nem engedném. Az egy dolog, hogy szerintem csúnya (ellenben pl. a piercingek többségével nincs bajom, nekem is volt, de azt sem engedném ennyi idősen), csak annyi, hogy nem egy 13 évesnek való. Ha kb. 16 évesen akarna ilyet a gyerekem, arra azt mondanám, hogy rendben, feltéve, hogy nem akarja extrémen nagyra tágítani, de 13 évesen biztosan nem engedném. Még nagyon gyerek vagy, ezt ezzel a mondattal be is bizonyítottad: "Persze másnak mindent megengednek." Nem mintha ez baj lenne, ennyi idősen legyél is gyerek, akadj ki, hogy másnak mindent megengednek, háborodj fel, hogy neked semmit, nincs ezzel semmi gond, tényleg. De pont azért, mert gyerek vagy még, a szüleidnek beleszólásuk van az ilyen dolgokba.
2014. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Semmikor. Illetve akkor, ha már önállóan élsz és bebizonyítottad, hogy felelős döntéseket tudsz hozni, ez a nagy átlagnál 20 felett következik be.


Örülj neki, hogy Veled VALÓBAN törődik az anyukád. Tudod a korlátok nem azért vannak, hogy akadályozzanak, hanem, hogy terelgessenek :)

2014. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!