Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ki mit csinál akkor...

Anyukák! Ki mit csinál akkor amikor az egész család, magunkat is beleértve beteg?

Figyelt kérdés
Nemrég a lányom hazahozott a bölcsiből valami bél vírust. Hányt tőle majd két napig lázas volt. Ő ennyivel megúszta. Mi a lányunk gyógyulása után a párom egyszere baromi súlyos hányásos hasmenése tüneteket produkáltunk. Én korházba kerültem, de a párom se volt fitt, oda kellett adni a gyereket a nagymamának. Egész idő alatt idegeltem azon, hogy mi lesz a lánnyommal(másfél éves), hogy hirtelen így betegnek lát minket aztán semilyen előzetes megbeszélés nélkül 4 napig nem lát mert nem láthat, nehogy visszafertőződjön. Az akinek épp nincs segítsége az hogy oldja meg ha ilyes súlyos helyzetbe kerül?
2009. dec. 5. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Akinek nincs segítsége nehezen!!!

Ha egyik szülő sincs olyan állapotban hogy a gyereket ellása és nincs se ismerős, barát, rokon akkor a gyámhivatal otthonban helyezi el a gyereket, arra az időre amíg a szülő felépül.

Szerencsére nem voltam még olyan súlyos beteg hogy korházba kellett vonulnom. 2 éve viszont mind voltunk a (én és a 2 gyerekem) a lászlóban rota vírus miatt.Hát az nem volt egyszerű.De amíg feltudok kelni az ágyból vécére, addig a kölykeimet is ellátom mininálisan legalább.

Remélem, sosem leszek/leszünk olyan betegek, hogy a fiukat másra kelljen hagyni napokig.

Amúgy nem okoz sokkot a gyerekeknek ha ismerős arcok között töltenek pár napot, hisz ha kistesó érkezik a családba, akkor is eltűnik anya legalább 3-4 napra és nem minden apuka olyan gyakorlott hogy az első szülöttet el tudja látni teljesen.Ilyenkor is a nagyszülők vagy keresztszülők, barátok szoktak besegíteni.

2009. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akinek nincs segítsége, az igen, a gyámhivatal segítségével tudja megoldani. De nem csak otthonba kerülhet a gyerek, van az ún. befogadó család. A gyámhivatalnál vannak családok, akik vállalják, hogy pár napra-hétre vendégül látják azokat a gyerekeket, akikről a szüleik átmeneti problémák miatt nem tudnak gondoskodni, pl. mert kórházban vannak, stb. Amúgy én se tudom, hogy oldanám meg, vagyis hogy oldottam volna meg, amíg a fiam nem volt bölcsis. Egyedül nevelem, az apja nem tudni hol van. A szüleim dolgoznak mindketten. De mondjuk azért anyukám biztos kivett volna szabadságot, vagy valamit, hogy vigyázhasson rá, ha én kórházba kerültem volna. Így, hogy már bölcsis, azért egyszerűbb, hiszen munka előtt anyukám is el tudja vinni, aztán érte tud menni. Ha 4-5 napról lenne szó, szerintem az nálunk nem lenne tragédia, aludt már anyukámnál többször is, 3-4 napot töltött már ott olykor. De szerencsére ilyen helyzet még nem volt, kórházban is életemben egyszer voltam, amikor a fiam született :)
2009. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen egy hónapja, a párommal együtt egy nap késéssel estünk bele valószinü ugyanebbe a hasmenéses virusba. Az én babám 4 hónapos volt akkor és még szoptatom. Igyekeztünk nem puszilgatni, meg közel hajolni hozzá, persze kisbabánál ez szinte lehetetlen. De azért megpróbáltuk arra a pár napra, elég nehéz volt. Viszont akkor is szoptattam, mert azt olvastam hogy az anyatejjel nem megy át a virus. Sajnos nekünk se volt kire hagyni.
2009. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!