Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A párom külföldön...

Mit tegyek? A párom külföldön dolgozik és 50. 000 forint marad minden hónapban.

Figyelt kérdés

A pàrom külföldön dolgozik. Egyedül nevelem 2 gyermekemet. Voltam már az önkormányzatnàl azt mondtàk majd szólnak hogy mikor adnak támogatást. Alig marad pénzünk ételre, ha kifizetem a hitelt ès a rezsit, 50.000 forint marad. A lànyom szeptemberben kezdi majd az iskolàt. Nem tudom mibõl fogom megvenni az iskolai felszerelèseket.

Nem kèrek támadás, mikor a 2.gyermekemmel terhes lettem kirugtak a munkahelyemrõl.


2014. febr. 6. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Önkori támogatás akkor jár, ha a jövedelem egy bizonyos összeghatárig van. Hogy mit kell belőle kifizetni, az egyáltalán nem érdekli az önkormányzatot.

Új munkahelyet nem tudsz keresni? Bármit, amivel némi plusz pénzre tehetsz szert?

2014. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%

50 ezerrel panaszkodsz???


Nekünk hármunknak havi 40 ezret kell beosztani ételre, pelenkára, esetlegesen ruhára, tisztálkodási szerekre stb., mégsem panaszkodom.

Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha 50 ezer neked nem elég.

2014. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi idős a kisebbik gyerek?

Gyest kapsz még utána?

Amúgy a támogatások egy főre jutó jövedelem alapján vannak, ha a párod bejelentve dolgozik és nem keres keveset, akkor senki nem fogja nézni, hogy nektek mennyi kiadásotok van, hanem csak az egy főre jutó jövedelmet nézik.

Esetleg a lakásfenntartási támogatást meg lehetne még kérdezni, mert annál magasabb jövedelem korlát van, mint bizonyos szociális támogatásoknál.

2014. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem mi a kérdés.
2014. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

nem támadlak, inkább kérdezek, hátha azza ötleteket is adok.

- mennyi idős a 2. gyerek? Ha már olyan 1-1,5 éves, akkor mehet bölcsibe. Menj be, járj utána, a bölcsőde vezetőnél kérj időpontot, mondd el a gondodat, ha van hely, akkor mielőbb felvegyék és menj dolgozni. Igen, 8 órába, nem szégyen kisgyermek mellett sem. Az lenne a szégyen, ha nem tudnád ellátni normálisan az alapvető dolgokkal.

- Nézz szét otthon: viszonylag gyorsan juthatsz egy kis pénzhez abból, ha meghirdeted a nem használt holmikat (gyerekruhák, elfekvő konyhai eszközök, bútorok stb.) az aukciós oldalakon. Pár jó fényképpel sikeres lehetsz. Minden háztartásban vannak ilyen holmik, csak szét kell nézned. Amit legalább fél éve elő sem vettél az gyanús, hogy ide tartozik. Ok, ez nem oldja meg örökre a gondodat, de átmenetileg segítség lehet.

- Ha még pici a kisebbik gyereked, akkor nézz körbe, ismerős anyukáknak szüksége lehet eseti gyerekvigyázásra: vállald el, hogy 1-2 napra vagy ügyintézés idejére hozzák át, naponta párezer Ft ebből is összejön.

- Gondold át a rendszeres kiadásokat: tévé, telefon, internet, áram és gázszolgáltató, biztosítások- érdemes a netes oldalakon újrakalkulálni, kisebbre lemondani stb. Havi szinten rendszeresen párezer Ft-ot spórolsz ezzel is. A tévé-telefon-internetszolgáltatók gyakran már arra megajánlanak maguktól kedvezményesebb áru csomagokat, ha az ügyfélszolgálaton jelzed, hogy lemondanád a jelenlegi előfizetést vagy kisebbre váltanál.

- Nem tudom, milyen banknál van hiteletek, de ha várhatóan 2-3 hónapon belül rendeződhet a sorsotok, akkor legtöbb banknál van olyan, hogy felfüggesztheted a hiteltörlesztést max. 3 hónapra anélkül, hogy extra kamatot kellene fizetned vagy felmondanák a szerződést. Erre egy écvben egyszer van lehetőséged. Ekkor a 4. hónap végén egyben kell 4 havi részletet kifizetni (tehát a háztartásban maradó pénzt így sem tudod eltapsolni, de legalább lélegzetvéltehez jutsz.

- Ugyanígy a rezsiszolgáltatóknál ha még NINCS elmaradásod, akkor pl a húzósabb gázszámlára még a lejárat ELŐTT kérj részletfizetést, 1-2szer gond nélkül megadják. Viszont figyelj, a felszabaduló pénzből tegyél félre! Lehet, hogy ha a téli időszaknak vége, akkor ti is könnyebb helyzetbe kerültök.

- A családsegítőkben van INGYENES adósságrendezési szolgáltatás. Bemész, elmondod a helyzeted, ilyen az enyémhez hasonló, csak konkrétabb tanácsokkal ott is tudnak neked segíteni, esetleg ha jogosult vagy rá, akkor eseti vagy rendszeres segéllyel, iskoláztatási támogatással stb.


Egyébként a férjed küld haza rendesen pénzt? Milyen időközönként jár haza?

Ha van autótok vagy sokat jársz autóval és nélkülözni tudod, esetleg részben áttérhettel tömegközlekedésre is, ha van.

Írjál arról, hogy merre (milyen típusú településen) élsz, mennyi az összes bevétel, ebből mennyi a rezsi, hitel, egyebek- mert ez így kevés infó.

Hátha észreveszünk valamit, ami neked nem is tűnik fel, de tudnál rajta fogni párezer forintot.

2014. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Nem támadásból!!!

A párod nem küld haza pénzt vagy csak most kezdett dolgozni?

amúgy sajnálom engem is kirúgtak amikor megtudták h. babát várok!

de én nem kapok semmi támogatást sehonnan mert szerintük sok a párom fizuja..

2014. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Az 5. válaszoló nagyon jól leírta a dolgokat.

Szerintem az ételen tudsz fogni. Nem tudom, van-e kertetek, mert akkor ott meg lehet termelni a zöldséget. Ha nincs, akkor tárgytalan. A befőzést is tudom ajánlani, lecsó stb. ill. a fagyasztást. Bár ezek most nem aktuálisak.

Sokan csinálják, hogy turiban vásárolnak gyerekruhát és a neten eladják drágábban.

A helyi vöröskeresztet is megkeresheted, ott biztosan segítenek csomaggal, vagy tanácsot adnak, mit tegyél. A sulis cuccokat apránként is megveheted.

Egyébként 50 ezer forint igenis kevés a normális, nyugodt élethez. Elég ha a két gyerek lebetegszik, kapásból 5-6 ezer forint elmegy a gyógyszertárban...

2014. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
7-es vagyok: nem tudnád beperelni a céget? Terhesen (elvileg) nem rughattak volna ki!
2014. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

én se értem mit is szeretnél kérdezni :S


ha a párod, akkor hivatalosan nem egyedül neveled a gyerekeket, tehát 4 fővel kell osztani a bevételt, nem tudom, hogy így jogosult vagy-e támogatásra.

mennyi idős a kicsi? ha elmúlt 1 éves akkor kéne keresni munkahelyet és dolgozni. párod ad haza pénzt?

2014. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Már válaszoltam egyébként a kérdésre, csak annyit hozzáfűznék a válaszok miatt, hogy szerintem nem arról van szó, hogy a kérdező párja nem adja haza a fizetését, hanem hazaadja, kifizetik a hitelt, meg a rezsit és úgy marad nekik 50 000 Ft-juk, amit ételre, illetve egyéb, pl. tisztálkodó, mosószerekre, ruházatra, alkalom adtán pl. gyógyszerre be kell osztani. És ezért vannak gondban.
2014. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!