Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy magára hagyott csecsemő...

Ha egy magára hagyott csecsemőt egy meleg pár fogad örökbe és nevel fel. Akkor a későbbiekben a hivatalos iratokra mit ír a srác az édesanyja leánykori neve mezőhöz?

Figyelt kérdés
2014. febr. 7. 00:41
1 2
 11/13 anonim válasza:
75%

Fura egy kérdés. Gondolom, kihúzza a mezőt ha ismeretlen az édesanyja. Ám kétlem, mert sokan az ún. béranyaságot választják, azaz beríja a szülőanyja nevét.

Akik meg megint mocskolódnak a melegek ellen, húzzák le már magukat a wcn!

Meleg vagyok én is, s mélyen sért hogy állandóan uninteligens emberek felzavarják a fórumok nyugalmát..

Szívből remélem, hogy bejönnek azok a törvények, s rasszizmus stb. hülyeség miatt jó mélyre be lehetne zárni ezeket az undorító uninteligens nyomorúltakat..

Kérdésre visszatérve; hány olyan van, ahol nincs valakinek családja, s csonka családban nő fel. akkor inkább legyen valakinek egy meleg családja, mint senkie. Lefogadom, a melegek sokkal jobb szülők.

Ja, az is undorító, hogy valaki egyből arra gondol, hogy a melegeknek csak azért kell gyerek, hogy legyen kit molesztálnia.. hát fú.. nem 1, nem 2 hír szólt arról, hogy a családban a vérszerinti apuka a kedves csebetéit rendszeresen megerőszakolta stb.. na, akkor a heteroszexuálisokkal van a baj?! ezért ne általánosítson már senki. fogadok, a ti rokonságotokban is van 1-2 meleg meg a baráti körötökben is, csak sokan nem kötik senki orrára sem s ezért lehet az egyik példaképetek pont látens gay.

Kérdező, bocsi a sok felesleges mondatért, de te is látod miket írtak ezek, s csak kírtam magamből.

20f(meleg)

2014. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez ismételten egy olyan szituáció, ami itt Magyarországon nem következhet be. Ez azért nem úgy működik, mint a János vitézben, hogy találok egy gyereket a kukoricásban, és akkor az onnantól az enyém. Ha valaki egy babát talál az utcán (ami szerencsére rendkívül ritkán fordul elő), akkor felhívja a mentőket, ők beviszik a kórházba, és kezdődhet a hivatalos procedúra. A babának örökbe fogadó szülőket keresnek arról a listáról, amely az örökbefogadást kérvényező, és arra alkalmasnak találtatott embereket - elsősorban házaspárokat - tartalmazza. Ma Magyarországon egy meleg pár párként nem fogadhat örökbe. Aki homoszexuálisként kíván örökbe fogadni, az egyedülállóként lesz nyilvántartva a gyámügynél, és hátránnyal indul a házaspárokkal szemben. Ez áll egyébként a heteroszexuális élettársi kapcsolatban élőkre is.

Ha valaki egyedülálló fogad örökbe, annak esetében, gondolom, a másik szülő adatai üresen lesznek hagyva.

2014. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az ilyen helyeken az anyakönyvbe az anya neve helyén az ismeretlen felirat van. Vagy ha tudják az anyuka nevét, akkor az, mégha a gyerek soha nem is ismerte. vagy lehet kitalált név is, nemtudom.

Ha fogadhatna meleg házaspár is örökbe babát, akkor gondolom annak a babának van az anyakönyvébe anya név.

Amúgy nekem nincs bajom azzal, ha meleg házaspár fogad örökbe gyereket. Ha megvizsgálják őket, hogy alkalmasak rá, és megvannak a megfelelő anyagi körülményeik akkor miért ne? Természetesen a normál házaspárokat is alávetik ilyesminek gondolom.

Ha megfelelnek az elvárásoknak akkor szerintem lehetnek ugyanolyan jó szülők, mint bárki más. Lehet kamaszkorában elő fog jönni a kérdés és a kellemetlen helyzet hogy az ő szülei egyenlő neműek, lehet nem fog vele dicsekedni, mert akkor kirekesztik az iskolában, de amúgy szerintem szereti őket ha úgy nőtt fel és szerették.

Az meg hogy ők az ágyban mit hogyan csinálnak az az ő dolguk. De ha megtartják ezt intimnek, hogy a gyereknek ne legyen ebbe úgymond belelátása akkor miért kell ezt ennyire felfújni.

Én értem, hogy az lenne a normális, ha férfi-nő modellre nevelnénk a gyerekeinket, mert ez a szaporodás feltétele, meg hát úgymond ez a normális. De nem hinném hogy egy alkalmas meleg házaspár rosszabb szülő lenne, mint egy hagyományos adott helyzetekben. Lehet mindkettő félében rossz szülő és jó szülő is. Ezért vannak azok a hivatalok, akik vizsgálják hogy kik alkalmasak és vizsgálják a már kiadott gyerekeket, hogy hogyan érzik magukat a kiadott helyeken. Hogyan hat rájuk stb.

A magára hagyott csecsemőt amúgy nem lehet csak úgy felnevelni. Ha valaki talál egy babát be kell vinnie a kórházba és a hatóságokat értesíteni róla. a mai törvények szerint szerintem is a normál házasok esélyesek elsősorban az örökbefogadásra, aztán az egyedülállók, és utána a meleg házaspárok. De hát majd idővel a világ is elfogadóbb lesz.

2014. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!