Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet kékszemű a leendő...

Lehet kékszemű a leendő babánk, vagy nincs rá esély?

Figyelt kérdés
Nekem sötétbarna szemem van, páromnak zöld. Viszont mind a kettőnknek van olyan szülője akinek kék a szeme. Nekem apukám, páromnak az anyukája az. Nem mintha ez fontos dolog lenne a babánál, nehogy félre értsétek, simán csak kíváncsi vagyok erre a témára. :)
2014. febr. 15. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Van rá esély.
2014. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Itt egy kalkulátor:

[link]

2014. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet,figyelj az én családomban a barna a domináns,csak a két nagypapámnak volt kék szeme,mamáknak szüleimnek is sötétbarna ja és a haj színnel is ez van, párom családjában, az apósom a párom testvérei és a mamája is kék szemű szőkés barna hajú,de a nagypapák anyósom szülei barna szeműek,hajúak voltak és az anyósom is barna szemű,hajú.

tehát nem sok esély volt a kékre és a szőkére ha azt vesszük a barna domináns mégis kék szemű és szőke a fiam.

2014. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Férjem és a családja minden tagjának barna. Nekem, anyukámnak zöld, bátyámnak, apukámnak szürkés kék.

3 gyerekünk van

1 zöldszemű

2 szürkéskék

esély elenyésző volt, mégis így történt

1,3,5 évesek

2014. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet.

Nekünk mindkettőnknek barna a szemünk, a lányunk szeme viszont gyönyörű acélkék, akár csak az egyik mamának (férjem anyukája) és az egyik papának (az én édesapám).

Szóval van rá esély, de semmi sem szentírás :)

2014. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esély megvan sőt arra is hogy először kék majd sötétre vállt.
2014. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet. Mindketten barna hajúak és szeműek vagyunk. Az én szüleimnek barna hajuk és szemük van, párom apukájának és húgának kék szeme volt.

Kislányunknak kékesszürke szeme van és szőkés haja :-).

2014. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen ;) párokmak barna,nekem zöldes barnás,kisfiúnknak gyönyörű,tengerkék szemei vannak,mindenki rácsodálkozik.
2014. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet... anyukámnak zöld, apukámnak barna, mi hárman vagyunk testvérek, zöld, barna és kék szemmel.
2014. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
Egészen biztosan lehet kék szemű gyereketek, mivel a kék szemű szülőtöktől örököltetek egy kék szem gént (kék szeműek csak ilyet örökíthetnek utódaiknak), ami a ti esetetekben lappangó, és a másik szülőtöktől örököltétek a szemszíneteket meghatározó domináns tulajdonságot. Tehát ha mindkettőtök a kék szem gént örökíti a babának, akkor az kék szemű lesz. Erre az esély 25%.
2014. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!