Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan "adnátok el magatoka...

Ti hogyan "adnátok el magatokat" az állásinterjún ha a gyermeketek léte miatt hezitálnak?

Figyelt kérdés

Részmunkaidős, recepciós munkáról van szó, ami néha este 10ig tart.

Másfél éves a kislányom, nagyszülők maximálisan segítenének, támogatnak + a férjem is, bár ő 2 műszakban dolgozik. Szóval nem lenne hiányzás a gyerek miatt, de ezt hogyan hitessem el, mit mondjak? A munkahelytől 2 percre lakom, ideális lenne!


2014. febr. 17. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám ezeket :)

És arra is hivatkoznék, hogy a próbaidő alatt úgyis kiderül, ha nem tudod mégsem összeegyeztetni a munkát és a családot, de erre a fentiek miatt biztosan nem kerül sor!


Egy kalappal ;)

2014. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

A gyerekem a munkavégzésem tekintetében nem okoz gondot, mivel a felügyeletét tágabb család belül meg tudom oldani és pont. Ettől többet nem kell mondani.

Amúgy meg ilyenkor szívem szerint több milliós pert akasztanék a munkaadó nyakába, ha ilyenen hezitál, hogy valakinek van gyereke vagy nincs. Aki szülő, az már ne is dolgozzon, nem? Régen ilyen nem volt. És most meg csodálkoznak, hogy miért születik ilyen kevés gyerek, mert miért tart ott Magyarország, ahol.

És mindenkitől elnézést kérek ezért a kirohanásért, de ez borzasztóan kikívánkozott belőlem.

2014. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sehogy, mondd meg az igazat és reménykedj. Esetleg ajánld fel, hogy "próbaidő alatt bebizonyítod".

A magyar valóság azonban az, hogy ha van egy gyermektelen jelölt is, őt fogják felvenni.

2014. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Voltam olyan interjún, ahol a főni közölte ő nem vállal a család miatt...

Hogy sokat voltam itthon, és a gyerekek betegesek, és nem bízik abban, hogy én ezért nem maradok ki stb.

Ha rögzítettem volna a beszélgetést most ott dolgoznék. Így viszont tudom hová nem teszem be a lábam, ha interjú nélkül is munkát adnának...

2014. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia! A múlthéten voltam interjún,rákérdezett kivel lakom és elmondta a párommal és a fiammal,persze meglepődött mert nem írom bele az önéletrajzba senkinek nincs köze a magánéletemhez,mondtam,hogy igen 3 éves ovis,és nem beteges,tehát nem lesz probléma.Felvettek ma tudtam meg :D Tehát mond csak el nyugodtan.
2014. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondd, hogy fel vagy szerelkezve tettrekész nagymamákkal.


Máskülönben a családos emberek sokkal lojálisabbak, nem ugrálnak a munkahelyek között és sokkal jobban strapálják magukat, hogy megtartsák a munkahelyüket. Haljandók extra teljesítményre is, mert tudják, hogy "elnézik" nekik néha, ha hiányoznak a gyerek miatt, és ezt igyekeznek kompenzálni.

2014. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, felvettek!
2014. febr. 18. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!