Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kint anyakönyvezik a...

Ha kint anyakönyvezik a gyereket, amit itthon nem fogadnak el, de kettős állampolgár lesz, akkor itthon jogai nincsenek a gyereknek?

Figyelt kérdés

vagy nem értem az egészet, a gyámügy meg a kérdésemre, elmondta még egyszer ugyanazt amit addig is elmondott és tudtam, szinte nem is érti tehát mit kérdezek.

szóval a gyámügy szerint, ha kint anyakönyveznek, akkor attól itthon még nincs tisztázva a gyerek családi jogállása, ergo apa ismeretlen, és az anyja nevét kapná. de ha kint már megkapta az apja nevét?!

és kettős állampolgár?

itthon lesznek iratai? vagy anyakönyvezés nélkül sem adókártya, taj, stb-je nem lesz? nem járhat itt bölcsibe?

akkor mit jelent a kettős állampolgárság?

valaki le tudná nekem tisztázni, mert nekem rém ködös az egész.


itthon nem igen tudom anyakönyveztetni, mert apának és anyának egyaránt jelen kell lennie és apuka nem hagyhatja el az ő államát.


2014. febr. 19. 14:19
 1/7 A kérdező kommentje:
sőt, még a pl. a csal.pótlék igényléséhez is kellene a gyerek anyakönyvije...
2014. febr. 19. 14:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Az apa külföldön él, Ti pedig Magyarországon a babával? Esetleg kérdezd meg az apa országában lévő magyar nagykövetséget/konzulátust. Lehet, hogy az apa tud ott helyben nyilatkozatot tenni.
2014. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hol él az apa, hogy nem hagyhatja el az országot?

Ilyenről még sosem hallottam.

2014. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kerdezö, nem tiszta a kerdesed!

Melyik orszagban vagy most?

Hol van az apa?

Es melyik orszagban anyakönyveznek?

Es az apa melyik orszagot nem hagyhatja el?

2014. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondok még jobbat, az én lányomat Angliában anyakönyveztettük, majd az apukája a követségen tett nyilatkozatot, Magyarországon a magyar törvények viszont mindent felülírva a volt férjem nevére írták. Ezzel mehettem bíróságra, most meg új apaságit kérnek... szóval még mindig nincs otthon a családi jogállása rendezve. Szerintem amíg nincs, addig meg nem is jár semmi Magyarországon. Engem nem zavar, hisz nem ott lakunk, de ha ti Magyarországon laktok, szerintem ez bekavarhat.


Hol laktok?

2014. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, igen így mondta a gyámügy is, ahogy te.


amúgy az én esetemben apa Ausztriában él,de munka kapcsán nem engedik el, ezért gondoltam, hogy akkor megyek én, kint megcsináljuk és kész. csakhogy ezt nem fogadja el a magyar állam. ha hozok igazolást, vagy akármi.

én Mo-n élek és valószínű fogok is egyedül a gyerekkel.


amúgy, ha én itthon megnevezném az apát a gyámnál, akkor a magyar állam lenne köteles eljárni, felvenni a kinti gyámüggyel a kapcsolatot, de itt megint olyan lehetetlen huzavonát csinálnak belőle, hogy ezt a megoldást elvetettem.

2014. febr. 19. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Mostmar megertettem a kerdesed. Nalam is ez a szitu.
2014. febr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!