Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ekkora bűn, hogy...

Szerintetek ekkora bűn, hogy nem szeretnék még munkába állni?

Figyelt kérdés

Gyermekem másfél éves. Mivel csak GYEST kapok muszáj elmennem dolgozni (átlagosan élünk). Férjem és anyósomék szerint már most elmehetnék dolgozni, addig ők vigyáznának rá, de úgy érzem, hogy még min. egy fél évet vele szeretnék lenni, 2 évesen pedig fájó szívvel de beadnám a bölcsibe ha felveszik. Úgy irigylem azokat akik kiélvezheti a 3 évet a gyermekükkel! Nem a munka büdös, mert várom, hogy mehessek, de olyan pici még, eleget leszünk még távol egymástól.

Mi a véleményetek? Mit mondjak anyósoméknak, h megértsék ezt? Mert ugye az is más lenne ha 5 éves gyerek mellett még mindig nem dolgoznék, de még csak másfél éves....


2014. febr. 27. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azért igazat adok abban anyósodéknak, hogy a GYES igen csak kevés, ha dolgoznál lenne neked is rendes fizetésed. Úgyhogy ha van lehetőség szerintem menj dolgozni.


Ha meg nincs, akkor is nézelődhetsz, hogy biztos munkába tudj állni ha két éves lesz a babád.

2014. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem bűn.

Hiába csak gyest kaptam (dolgoztam, csak nem voltam bejelentve, megtakarított pénzünk volt, amihez a fiúnk megszületése előtt én is hozzátettem, a párom pedig dolgozott), így itthon voltam 3 évig. Megvoltunk, nem szűkölődtünk, bár beosztottuk a pénzünket, de nem nélkülöztünk. Én is azt gondolom, ha valakinek nem okoz megélhetési gondot az, hogy gyes mellett van otthon 3 évig, akkor maradjon otthon 3 évig. Lehet több gyereketek nem is lesz, akkor legalább ezt a 3 évet vele voltál, utána meg dolgozhatsz annyit még és lehetsz tőle távol annyit, hogy azt mondod majd, hogy legalább ezt a 3 évet együtt voltatok.

Oké, hogy több lenne a bevételetek, ha te is dolgoznál, de ha így is megvagytok, akkor csak a legjobb helye veled van. Így mindennek tanúja leszel, amin átmegy 3 év alatt, mindent látni fogsz, mindent közösen átéltek.

Esetleg ha lenne valami kilátásban, ami esetleg nem teljes munkaidős lenne, csak 4-6 órás, akkor dolgoznál is, meg azért vele is sok időt eltöltenél.

2014. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. febr. 27. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, a kicsi 2,5 éves,májusba tölti a 3-at,de tervezem,hogy nem adom be ,csak szeptemberben,ahogy y nagyobbak kezdik megint a sulit.Nekem is csak GYES jár,a férjem dolgozik.El vagyunk anyagilag. Anyósom nekem is pedzegette,hogy adjam befelé a kicsit márciusba,és menjek dolgozni. Könyörgöm,ne ő döntse már el,hogy mi hogy éljünk,mit mikor hogy csináljunk!!!! A férjem sem zavar dolgozni,neki is a gyerekek az elsők!Hogy annyit legyünk velük,amennyit csak lehet,főleg még kicsik.Amíg nem kell nélkülöznünk,addig bizony kihasználjuk azt a 3 évet! Ha teli lennénk hitelekkel,biztosan elmennék.De így nem!! És jelzem,nem vet fel a pénz bennünket,erről szó sincs,de amennyi kell van.És nem a mamáknak szültem a gyereket(ez a másik téma)hanem magunknak! Ne más nevelje,és lássa fejlődni,okosodni,hanem én,és persze az apja.Inkább kevesebb jöjjön be,mint hogy egy ilyen kis gyereket más neveljen. :/ Ez az én véleményem!
2014. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 4 órában bátran elmehetsz jut is marad
2014. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért egy 1,5 éves nem olyan kicsi,hogy ne mehetnél el részmunkaidőben dolgozni,ráadásul a gyes nagyon kevés,inkább örülj,hogy ennyit vele voltál és vállalj valami 4-6 órás munkát azzal még mindig sokat lehetsz vele.Hidd el egy 2-3 évesnek már bőven nem elég az otthon lét anyával,tehát mindenképpen jól fog jönni neki a közösség.
2014. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!