Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb (nehezebb)...

Melyik a rosszabb (nehezebb) : óvodás, kisiskolás kor vagy dackorszak?

Figyelt kérdés
Téged mi visel(t) meg a legjobban, a gyerek magatartásával, életkori sajátosságokkal kapcsolatban?
2014. márc. 1. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A lányomnál egyértelműen az óvodáskor volt. A hiszti viselt meg legjobban.
2014. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az ovi nálunk nagyon sima volt, sosem volt hiszti, szerette az ovit. Most elsős, de ez a korszak tényleg nagyon nehéz.

Szereti a sulit, szeret suliba járni, de néha nagyon nehéz rávenni a tanulásra. A magatartása nem jó és a hiszti és a dackorszaka is úgy tűnik mostanra tolódott ki.

A nehézsége még az is, hogy itt már tétje van a dolognak. Nem lehet ellazsálni. Meg kell tanulni írni, meg kell tanulni olvasni mese nincs. Szóval ez nálunk most nagyon nehéz.

2014. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

4,5 éves... eddig is hisztis volt és dacos, de most. Jajj... ezt érzem a legnehezebbnek. Már olyanokat mond, amivel tényleg elszomorít, és olykor sírásba kerget, de nem hagyom magam, még én vagyok a főnök.

Pl: ha nem nézhetem meg a mesét, akkor nem is foglak többé szeretni...- persze már 5* szóltam, hogy nincs mese és menjen feküdni... ez a válasz jött rá.

2014. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam 1,5 hónap múlva lesz 3 kb 1,5 éves kora óta van a dackorszakban de 2,5 éves korától nagyon durván hisztizik,toporzékol,akaratos makacs és önfejű baba kora óta,mindent Ő akar csinál egyedül már ovis,bízom benne hogy 4-5 éves korától miután több mindent egyedül tud majd csinálni és kicsit nagyobb lesz könnyebb lesz vele mint most.
2014. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nem az ovival volt gondja, azt szerette, hanem az időszak volt rettentő hisztis.
2014. márc. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Később sem lesz jobb. Nagy gyerek nagy gonddal jár.
2014. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, most 12 éves, szerintem teljesen más. 6 éves korától látványosan javult a helyzet. :)

1. voltam megint.

2014. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egyenlőre a feleselést viselem a legnehezebben, a hiszti nem volt ennyire gáz. A lányom 7 éves és bár baromira okos, ügyes, jól tanuló rendes lány, ha olyanja van (szerencsére ritkán), úgy tud visszabeszélni, hogy csak nézek. Így a kiscsoportos fiam hisztijeit már tök lazán kezelem, tudom, hogy később nehezebb lesz. Amúgy ha épp nehezebb korszakuk van, akkor megpróbálok visszaemlékezni a 15-20 évvel ezelőtti önmagamra illetve a kamaszkoromra és rájövök, hogy ha egy picit is hasonlítanak rám, akkor nem szabad már most kiakadnom a viselkedésükön, mert akkor később tuti felkötöm magam. :)) Pedig nem is voltam olyan rossz kamasz, csak mindig az ellenkezőjét akartam csinálni, mint amit a szüleim elvártak tőlem.
2014. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Középsos ovis a lányom, engem nem a hiszti akaszt ki, hanem hogy mar most olyan mint egy kiskamasz. Nagyon durván visszafelesel, mindig az övé az utolsó szó. Nagyon temperamentumos es önfejű. Naponta több vitánk van, a vége mindig az, hogy ő elköltözik. Vagy ha nem ő, akkor költözzek el én. Félek mi lesz később, mert ennél csak rosszabb lehet, Ja es a dackorszak sem múlt meg el.
2014. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Nekem 3,5 éves a lányom, aki szintén kb másfél évesen kezdte. A lelkem mélyén érzem, hogy a java még ezutàn fog jönni.... eszerint tényleg. Jajj! Fel kell kötni a gatyát :)
2014. márc. 2. 05:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!