Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék keresztelőve...

Segítséget kérnék keresztelővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni, megszeretnénk keresztelni a kislányunkat nyáron, akkor lesz elég idős (januári születésű). A férjemmel csak polgári esküvőnk volt, ő evangélikus vallású én pedig református lettem.( a családomból mindenki katolikus,csak mivel a szüleimnek mindkettőjüknek 2. házassága a jelenlegi,így a katolikus pap anno akkor nem volt hajlandó megkeresztelni). Viszont a lányunkat szeretném katolikusnak kereszteltetni. Már felkértük a keresztszülőket (szintén katolikusok), már csak egyeztetni kellene az atyával. Csak nem tudom hogyan lássak hozzá? Csak menjek el hozzá, és tegyem fel a kérdést? Kellenek hozzá valami iratok? Nekünk vagy a keresztszülőknek? Mi mondjuk kb az időpontot hogy mit akarunk,vagy ő fogja? Kell fizetni érte? Sajnos az a baj,hogy tájékozatlan vagyok ezen a téren...Megköszönném a tapasztalatotokat!

2014. márc. 5. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Először beszélj a pappal. Nálunk ingyenes a keresztelő, a keresztszülőktől viszont kell igazolás arról, hogy lehetnek keresztszülők, erre van nyomtatvány, ott tudják kérni, ahova az egyházi adót fizetik (ez az egyik kritériuma, hogy kiadják, illetve az általunk választott keresztszülők plébániái csak akkor adták ki az igazolást, ha meg is voltak bérmálkozva, de ahogy hallom, ez is változik helyenként). Első lépés legyen az, hogy beszélsz a papotokkal, időpontot majd közösen egyeztettek, mi megmondtuk, hogy melyik hétvégére gondoltunk, ő meg megmondta, hogy akkor mikor ér rá (nincs mise, hittan stb...).
2014. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. márc. 5. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!