Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelővel kapcsolatban...

Keresztelővel kapcsolatban lenne pár kérésem! Milyen papírokra lesz szükség?

Figyelt kérdés

A keresztszülők külföldi állampolgárok, nekik milyen papírokat kell beszerezni? És nekünk szülőknek?

Valószínű, hogy a templomi esküvőt és a keresztelőt egyszerre tartanánk.


2012. márc. 7. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés. :)

Először is milyen vallásúak vagytok, milyen templomban szeretnétek esküdni, keresztelni, mivel ez sem mindegy.

Fontos szempontok, hogy meg vagytok-e keresztelve ti és a keresztszülők is, ez esetben tudtommal ki kell kérni a keresztlevél másolatát abból a templomból, ahol kereszteltek titeket.

Szerintem a helyi paptól kérdezd meg, ő biztos tudja ennek a jogi és hivatalos lépéseit.

2012. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

római katolikusok vagyunk mi is, ők is, mindenki meg van keresztelve

akkor nekik csak a keresztlevelet kell kikérni?de azt le kell fordíttatni vagy jó az idegen nyelven is?

2012. márc. 7. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de tény, hogy a Bibliában egy eset sincs megemlítve, hogy csecsemőket kereszteltek volna meg. Ez egy később kialakult emberi hagyomány, és emiatt semmi értelmét nem látom gyerekek megkeresztelésének. A csecsemőknek nincsenek bűneik, a gyerekek pedig még nem számoltathatók el a bűneikről, ezért a keresztelő a megtéréshez kötött.

Van a keresztelőről egy jó prédikáció az alábbi címen:

[link]

A március 04-i "Meghökkentő kereszténység - Meghökkentő megváltás" c. prédikációra kell kattintani.

2012. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem gond, hogy nem a kérdésre válaszoltál, amúgy én is hasonlóképp gondolom. De a férjem testvéréről és a férjéről van szó, akiknek sajnos nem lehet babájuk és amint megtudták, hogy babát várok, megkértek minket, hogy szeretnének keresztszülők lenni. Én csak ezért megyek bele az egészbe, én sem tartom fontosnak, de ők vallásosak és gyakorló hívők is. Mivel nagyon jó a kapcsolatunk és tudom, hogy ez nekik fontos, így természetesen belementünk a dologba.

2012. márc. 8. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!