Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 19hónapos kislányomnak hogy...

19hónapos kislányomnak hogy magyarázzam el, hogy nem szabad dobálni, harapni, rugdosni, stb?

Figyelt kérdés
Én próbálok türelmes lenni vele, de már hetek óta napjában kb 100szor mondom el neki, hogy az almát, a banánt, a mandarint, a narancsot (egyszóval a gyümit) nem dobáljuk le a szekrényről, de egyszerűen nem foglalkozik vele. Hiába mondom szépen vagy mérgesen. Egyik sem hatásos. Másik gondom a harapás. Csütörtökön úgy megharapott a vállamnál ruhán keresztül, hogy 2napig be vvolt dagadva a vállam, és még mindig piros a helye. Ezt azérz kaptam, mert a csipeszeket nem adtam oda neki - nehogy lenyelje, ha szétszedi. Szinte u.ez a gond a rugdalással is. Ha tisztába akarom tenni, akkor sokszor olyan erőssen rug-kapál, hogy eszméletlen fáj a mellem, ha eltalálja.
2014. márc. 5. 20:14
 1/2 anonim válasza:
Sokféleképpen elmagyarázhatod, a legérthetőbb pár nyaklevessel kezdeni... Ha rúg vágj a lábára... Ha harap harapd meg, stb..stb... ilyen egyszerű.... téged szerinted hogy neveltek a szüleid ?
2014. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképpen ne mutass neki rossz példát. Ha te is agresszív leszel, attól nem lesz jobb. Valaki olyasvalakinek kellene elmagyaráznia akire hallgat. Esetleg kérdezd meg miért csinálta, kérdezd meg mit érzett és miért.
2014. márc. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!