Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsoportos gyerekem a...

Nagycsoportos gyerekem a barátai miatt olyanokat akar nézni a tv-ben, amik nem neki valóak, hogyan magyarázzam el neki, hogy ne rám haragudjon?

Figyelt kérdés
Oviban ilyeneket néznek a gyerekek (vagyis ovis társai) Gyűrűk ura, cobra 11, transformers (film)stb. Rettentően akarná nézni, de én nem engedem és most én vagyok a fő rossz. Egyszerűen nem értem miért kell 6 éves gyerekeknek ilyenekt megengedni. Az óvónő meg szegény folyton panaszkodik a szülőin a gyerekek agresszivitásán.
2014. febr. 3. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk például nem volt soha Bogyó és Babóca, meg a Minimaxon menő agyleszívó förtelmek.

Van helyette magyar népmesék, Szaffi, Vuk, Erdő kapitánya, Süsü, Ludas Matyi, Vízipók, stb. stb.

Könyvben pedig Andersen, Benedek Elek és társaik... Amit szeretnék ebből kihozni: nálunk például ezek mellett simán belefér egy Gyűrűk Ura.

Amit tilos, az a Való Világ és az egyéb minősíthetetlen szemét.

De ha alapvetően "minőségi", értékes dolgokkal találkozik, nem egy-egy ilyen filmtől lesz agresszív.

2014. febr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem kell magyarázkodnod,

nagyon büszke vagyok rád hogy kitartasz

nem kell mindent magyarázni

van igen

van nem

te tudod hogy jót teszel ha nem engeded nézni és ez a fontos

(egyébként ismerős szituáció)

2014. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik lányom 4 éves, a 7 és 10 éves unokatestvérei sokszor fél napig nézik a borzalmas, agresszív rajzfilmeket. Én azt mondom neki, hogy az a mese nagyobb gyerekeknek való, majd ha ő is nagyobb lesz, akkor nézhet ilyet. 6 évesnél, gondolom, már nehezebb a helyzet, de szerintem elmondhatod neki, hogy az nagyobb gyerekeknek vagy felnőtteknek való, és az ovis társainak se kéne nézni.
2014. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kerdezo nyugtasson meg hogy ez pesten van,vagy valamelyik nagyvarosban,mert jeleneg pesten elek (itt a 8eves tudja mi az a leszbikus) ,de visszaszeretnek majd videkre koltozni ha gyerek lesz. Azt szeretnem h olyan gyerekkora legyen mint nekem...vagy legalabb hasonlo.
2014. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk is a nagy nagycsoportos, úgy jön haza, hogy reklámokat énekel, amit csak az oviban hallhat, mert itthon be sem kapcsoljuk a tévét, ha mesét néznek nagy ritkán, akkor az dvd-ről megy, tehát abszolút kontrolláltan. Ilyenkor mosolygok magamban, hogy nem lehet ezt teljesen kiszűrni, hiába tesz meg érte otthon mindent az ember. Jött már olyannal, hogy x mesét (valami erőszakos mese volt) szeretne megnézni, mert a többiek ismerik, ő meg nem, de leültem vele szemben és elmagyaráztam ,hogy ez nem az ő korosztályának való, nem helyeslem, hogy más gyerek anyukája megengedi, mi ezt nem fogjuk megnézni. Megértette, nem volt belőle probléma, nem is akarta többet megnézni.

Szerintem nagyon fontos türelmesen elmagyarázni neki, hogy miért nem nézheti meg, nem maga miatt ,hanem a műsor természete miatt. Nem gondolom, hogy bármiből is kimaradna, hogyha nem lát agresszív mesét, filmet. Helyette sok mesét olvasunk nekik, sokat társasozunk, főzünk együtt és figyelünk rájuk. Ez macerásabb, de nyugodt, kiegyensúlyozott gyerekeink vannak, ez nekem sokkal többet jelent.

2014. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!