Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetemi hallgató kaphat gyed-et?

Egyetemi hallgató kaphat gyed-et?

Figyelt kérdés
Elméletileg megvan a 180 napos hallgatói jogviszonyom, vagyis biztosítva voltam. Viszont ha ez elég, akkor hogy számolják ki a 70%-ot? Van valakinek tapasztalata?
2008. júl. 23. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha jól tudom, a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-át kaod majd meg. Boldog babavárást!
2008. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért az vicces lenne, hogy a kétszerese után kapná, akkor senki nem dolgozna!

A minimálbér 70%-a!

2008. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

igy van! én is először ugy tudtam hogy a min.bér kétszerese, de felvilágositottak hogy csak simán.

2008. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bruttó: 69000 Ft/hó a min.bér, ennek kapod a 70 százalékát, amiből még levonják a járulékokat. szóval hideg vízre sem elég...
2008. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

már terhes vagy? vagy csak tervezitek?

ha még nem, akkor szerintem várj vele! nem maradsz le semmiről. szülés előtt nem árt, ha az ember dolgozik néhány évet.

2008. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már a 31. héten járok, szóval várni nem fogok:)

2008. júl. 24. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki terjesztette el, hogy a minimálbér kétszereséből számítják. Ez hülyeség. Durva lenne, ha valaki, aki nem dolgozott, kétszer annyi GYED-et kapna, mint az aki dolgozott napi nyolc órát (mint pl. én, mert én is minimálbér után kapom). Nem mintha az irígység beszélne belőlem, csak azért lehetne relálisan gondolkodni, mielőtt valaki ekkora hülyeséget kezd terjeszteni.


Kedves kérdező, neked meg boldog babavárást, könnyű szülést és jó babázást kívánok!!!

2008. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!