Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Lilla nevet lehet Lilinek...

A Lilla nevet lehet Lilinek becézni? Vagy más ötlet?

Figyelt kérdés

Tetszik a Lili név, de valami "komolyabb" nevet szeretnénk. Mit lehet így becézni?

Lilien, Liliána nem tetszik.

A Lilla tetszene amúgy mindkettőnknek, de nem fura így becézve?



2014. márc. 26. 15:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Szerintem a Lili az egy külön név, és nem a Lilla beceneve.. legalábbis unokahúgomat Lillának hívják, és nem becézik Lilinek..

Én úgy tudom, hogy az egy külön női név.

2014. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Hallottam már Lillát Lilinek becézni :)

Lilia, Lilian, Lilianna, Lilibell, Liliom, Liliróza mind anyakönyvezhető! :)

2014. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a javaslatokat,.de annyira nem jönnek be:)
2014. márc. 26. 15:38
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem simán. A Lilinek nagyon olyan beceneves a hangzása, és szerintem valószínűleg a Lillából jött, mint pl a Gergely- Gergő esetében, nem értem meg azokat, akik a becenevet adják, becenevet íratnak hivatalos papírokra. Szerintem Lilla Lilinek becézve teljesen jó.
2014. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
*mármint Gergő lenne a Gergely beceneve, így gondoltam
2014. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Szàmomra a Lili nem a Lilla beceneve, hiszen két teljesen màs névről van szó, még akkor is, ha egyes weblapok szerint lehet.

Persze úgy nevezed ahogy akarod.

2014. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A Lili becenév volt, majd idővel önállósult.


[link]


Egyébként itthon előszeretettel becézik a Lillát Lilinek, bár nem a Lilla becézéséből ered.

2014. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy Lillát, akit kicsi kora óta Lilinek becéz az egész család. :) Nagyjából bármit bárminek lehet becézni, szerintem ilyen téren nincsenek kötöttségek, kinek hogy tetszik. Például Virágot is ismerek, akit Vivinek becéznek pici korától, de csak úgy kedveskedve, pedig az sem annak a névnek a beceneve alapból.
2014. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Attól, hogy Lilla a neve, bárhogy becézheted, akár cicamicának is. Ez nincs sehol szabályozva.:)

A lányom Lilla, a becenevei az egyénieken kívül Lili, Lillus, Lilluska, Liló és hasonlók.

2014. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!