Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó ötlet lenne egy ilyen...

Jó ötlet lenne egy ilyen gyerektábor a viselkedni nem tudó fiatal (korú) embereknek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó a kategória, de érdekel a téma.


Iskola illetve a szülő döntené el ennek szükségességét, és ha tetszik, ha nem a gyerek menne. PONT!


Mi lenne, ha létre hoznának egy agresszív, problémás, kezelhetetlen gyerekeknek szóló tábort, (akár iskolával egybekötve, hogy ne csak nyáron lehessen megemberelni a mai kamaszokat, fiatalokat és így az folyamatos lehetne), ami kicsit olyan, mint a katonai kiképzés, ami anno kötelező volt, hasonló feladatokkal, büntetésekkel, persze ki lehet venni pár formát, de maga az alap a fegyelem lenne.

Lehet, hogy most sokba kerülne, de súlyos balesetek, bűnözések is sokba vannak és ezek elkerülhetőek. Kórházi kezelés illetve egy ember börtönben eltartása is sok pénz.

És lehet, hogy 20 év múlva javulna a közbiztonság.

Vagy én gondolkodom furán?

25/N



2014. febr. 25. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az alapötlet nem rossz, de kétlem hogy pár hetes ilyen tábor nagy változást hozna...:/ másrészt sajnos sok szülő be se látja, hogy gond van a gyerekével így eszébe sem jutna elküldeni... vagy épp olyan gyereket küldenének oda, akivel nincs is komoly gond, csak a szülőkkel nem jó a kapcsolata... szóval nem tudom hogy lehetne kiválogatni kinek van ténylegesen szüksége rá, kinek nem... de sajnos ezzel a világot nem tudnád "megváltani" mi is gondolkodtunk táborokon tesómékkal, de mi net mentes táborról :D aki odamegy nem hozhat magával semmiféle kütyüt... (telefonon szülők tőlünk érdeklődhetnek) és megismertetni a gyerekeket az igazi élettel... nem ezzel a net függő.. gépfüggő világgal :)
2014. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem lenne drága...
2014. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért nem lenne olyan könnyű oda elküldeni egy gyereket, mert, ha a suliban jól viselkedik akkor valamit otthon csinálnak rosszul, ha otthon rossz.

Egy pszichológiai teszttel lehetne eldönthetővé tenni.

Itt igazából olyan gyerekekre gondoltam akik például már összetűzésbe kerültek a hatóságokkal vagy teljes mértékben bizonyítható az pl, hogy rendszeresen lop kaját egyik osztálytársától, zsarolja, mindennap elveszi a kajáját, erőszakoskodik, megszegik az iskola szabályzatát és hasonlók. És itt hiába nem látja be a szülő, hogy baj van a gyereknek akkor is menni kell.

Ha "véletlen" olyan gyerek kerül oda akivel semmi baj nem volt, akkor büntetést sem kapna, ha hiszen ott se lenne vele probléma. Azt meg észreveszik szerintem, ha nincs a gyerekkel probléma.

És nem csak pár hetes dologra gondoltam. Azért írtam a sulit, hogy akár évekig tartana ez, addig míg a a fiatal meg nem tanul valamiféle normális életszemléletet.

Egészen első osztálytól 8-ig de akár ilyen gimit is létre lehetne hozni, persze bent lakással.

2014. febr. 25. 16:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Makarenko is írt egy könyvet hasonlóról, és film is készült nemrég, persze csak a negatív oldalát bemutatva, hogy bántják a gonosz emberek a problémás tiniket, pedig igazad van. Sokaknak nem ártana egy olyan hely, ahol elvárások is vannak, mert valamiért a szülők félnek szabályokat felállítani és betartatni őket manapság. Kallódó tinikkel van tele a világ, akiknek semmi más nem kellene, mint néhány korlát és célkitűzés.
2014. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Iskolai szabályzat megszegésén nem a kis csibészségeket értem, hanem nem jár órára, bunkó és trágár a tanárokkal és stb.
2014. febr. 25. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
az a baj, hogy igazából nem a gyerekkel van a probléma, hisz nézzünk vissza csak 20-25 évvel ezelőttre... mertünk volna visszaszólni a tanárnak??? ha valami rosszat tettünk a suliba nem az volt hogy beküldjük a szüleinket hogy rendezze el a tanárt, hanem el se mertük mondani, mert otthon kaptuk volna a pofont... szóval jobban belegondolva nem a gyerekeknek kéne a tábor.. hanem nagyon sok szülőnek, akik nem képesek nevelni a gyerekeiket, mert azt hiszik az ő gyerekük az egyetlen kivételes és ha csak csúnyán néz rá valaki már meg kell verni... nem tanítják meg a tiszteletre, nincsenek határok, egyszerűen azt csinálhat amit akar mert hát nehogy már az ő gyerekükre rá merjen szólni valaki!csinálj egy szülő nevelő tábort!!! na és akkor lesz sokkal nagyobb rendben a világ... :))) "1"
2014. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2014. febr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj, hogy ha egy csomó problémás gyereket bepakolsz egy helyre, ott az is problémás lesz, aki úgymond "véletlen" került be, és amúgy nem lenne vele probléma. Csak nézd meg bármelyik javító intézetet vagy gyermekotthont. Egymást viszik bele a rosszba, a hül.yeségbe.

És nem vagyok benne biztos, hogy azok amiket te felhoztál példaként, olyan hatalmas problémák lennének. Régen is voltak olyanok akik lógtak iskolából, pedig jó tanulók voltak, és nem attól züllöttek el a gyerekek, hogy ellógta a 8. tesiórát.

A másik, hogy manapság visszaszólnak a gyerekek a tanárnak. Szerintem az se normális állapot, amikor a "gyereknek" (akár 16-18-20 évesnek is) semmi beleszólása sincs a felnőttek dolgába, és ha meg meri kérdőjelezni egy felnőtt döntését vagy kijelentését, akkor vége volt a világnak, és nem csak az iskolában kapta a büntetést, hanem otthon is. Figyelembe kéne venni, hogy a tanárok is emberek, és ők is tévedhetnek, akár mennyire próbálják az ellenkezőjét bemutatni. Itt természetesen nem arról a szituról beszélek, amikor a kis 8 éves barnagyerek elküldi a k. anyjába a tanárnőt, és utána még a tanárnőt veri meg a salád, hanem amikor a tanár egyszerűen inkompetens a munkájában, és a gyereken akarja levezetni a feszültséget, csak az nem hagyja magát. Mert nagyon sok ilyen van, ezt el kell ismerni.

2014. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szülőtábor kéne, ahol a gyermeket vállaló egyéneknek megtanítják, hogyan kell felnevelni a csemetéjüket. Biztos vagyok benne, hogy többet érne, mint a már "elrontott" kölykökkel szívózni.
2014. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 25 éves kérdező! Nagyon jó kérdést vetettél fel. A mai gyermek bizony értékelné, ha egy ilyen tábor után vissza kerülhetne. Csakhogy ez utópia, nálunk ilyen nem lesz. Tudod mi van? Sok idegbeteg tanár, a gyermek, ha elkerül pszichológushoz kap tablettát, a szülő becsukja a szemét, a hibát az iskolába, a tanárba keresi. De az ő gyermeke nem hibás! Csak neki hisz, pedig hazudik, mint a vízfolyás.Egy példa: 4.osztályos: beszél egész órán, vagy állati hangokat ad ki, a többi röhög, jó mókának tartja. A tanár többszöri figyelmeztetés után fekete pontot ír be. Erre: nyugodtan beírhatja, nem érdekel. Folytatja tovább. A tanár felszólítja, hagyja el a termet: nem megyek ki! szegül szembe a tanár utasításával. Erre a tanár odamegy, fel akarja emelni a székről,visszafelé húzza magát, a szék kiesik alóla. Hogyan meséli el? A tanár kirúgta alólam a széket.Osztályfőnöknek mit mond az osztály? Igen, így volt. Persze,hogy védik, mert ők is röhögtek, cinkostársak voltak.Legyen tanár a talpán, ha ezek után neki hisznek!!!
2014. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!