Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyit segített a...

Nektek mennyit segített a párotok a baba első évében?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy egyedül maradtam a picikémmel. 8 hónapos. A férjem a kezdetektől csak a büfiztetésben, vagy a fürdővíz elkészítésében segít. Most már, hogy nagyobb a gyerek, néha eljátszik vele, de ennyi. Rám marad a háztartás, az éjszakázás (rossz alvó a lányom sajnos). Mára teljesen kivagyok. Sokat sírok, nehezen viselem az álmatlanságot, fáradtságot. Én várok sokat? Más apa többet segít? Átmeneti ez a rosszkedv nálam? Ne KÉRLEK NE mondjátok, hogy beszéljek vele, megtettem. Erre képes egyenlőre. A kapcsolatunk kifejezetten jó volt eddig, most is csak a babánk körüli teendők miatt vagyok én feszült. Átmeneti? (Nagyszülők nincsenek)
2014. márc. 27. 09:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk szinte semmit, mert rengeteget dolgozott. Nehezen, de túléltük.
2014. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az én férjem nem dolgozik rengeteget. Általában délután 3kor itthon van.
2014. márc. 27. 09:44
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Az én párom is reggel elment, és jó esetben fürdetésre hazaért, így maximum arra kértem meg néha, hogy segítsen teregetni, vagy mosogasson el, vigye le a szemetet, vagy vigyázzon a gyerekre.

Nem tudom, hogy mégis mi segítene neked. Segítséget máshonnan nem tudsz kapni, a beszéd nem segít (amúgy mit csinál munka utántól estig?). Várhatod hogy jobb belátásra térjen, de ha magától nem jut eszébe levenni némi terhet a válladról, akkor nem nagyon látok ebből kiutat. Megmondhatod neki, hogy A: fizessetek elő valahol menüre, B: hívjatok takarítónőt heti egyszer, mert nem bírsz ennyi munkát. Vagy ami elég drasztiks módszer: hagyd ott a mosogatnivalót, és egyéb házimunkát neki, olyat, amit meg tud csinálni.

De a legjobb lenne, ha beszélnél vele, ismét, határozottan. Nem igaz, hogy ennyire képes. Csak ennyire hajlandó, egyelőre.

2014. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Semmit. Egyedulallo anya voltam kezdetektől. Meg lehet mindent oldani, csak akarni kell.
2014. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Okosat mondani én sem tudok, mert az én párom sem segít túl sokat itthon. Ő is sokat dolgozik, reggeltől estig, a gyerekkel sem foglalkozik túl sokat, bár azt aláírom, hogy ha itthon van este ő fürdeti meg, illetve addig elvan vele, amíg én pl. tusolok, de ennyi. Olyan, mintha "ráunt" volna a gyerekre, vagy elmúlt az újdonság varázsa, nem tudom. (A miénk amúgy 11 hónapos lesz.) Engem az is bosszant, hogy hazajön, és ha nem tip-top minden, akkor teszi a megjegyzéseket, hogy pl. "por van", vagy "mikor mostál fel utoljára?" - úgy, hogy aznap pl. mostam 4 adagot, vagy elmentem a gyerekkel nagybevásárolni és megfőztem, stb. Ő annyit segít a házimunkában, hogy hetente 1-2 alkalommal elmosogat, vagy elpakolja a csurgatóról az edényeket, leviszi a szemetet, vagy ha már nagyon idegesíti, akkor elpakolja a gyerek játékait (amit a gyerkőc 5 perc alatt újra szétdobál). Nem egyszerű, tudom, nekem is csak anyósom tud(na) segíteni, de abból sem sül ki mindig jó dolog... Ez van, én még tűrök. Egyelőre.
2014. márc. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor amikor ő háromkor belép az ajtón, kezébe a gyerek, te meg kifele. Egy mozi, séta, kávé, akármi!

Hidd el meg fogja oldani!

2014. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtok. A férjem sohasem tesz megjegyzést a rendetlenségre. Nem várja el. Én szeretném, az én igényem lenne, hogy ne kupiban éljünk, de lehetetlen, mert a férjem igazi trehány pasi:) A kaját rendelem, azzal nincsen gond....lehet, hogy én látom borúsan a dolgokat? Hulla fáradt vagyok, mert a gyereket vizsgálják, hogy mitől hasfájós még mindig. Tehát, ha nincsen kézben, akkor sokat ordít. Éjjel 40 percenként, óránként felkel. Szóval igazán nagyon fáradt vagyok! Ha hazajön a férjem, akkor tv-t néz, telefonon játszik. Néha cipeli a bébinket, hogy ne ordítson. Talán 3szor, ha megfürdette. Látom, több pasi ilyen...nem gondoltam volna. Ismerőseimtől azt hallom, hogy mindig a férje fürdet, addig pihenhet. Vagy az apa leviszi sétálni a gyereket. Ajándék lenne az az 1 óra néha. De nem. Egyedül ő nem tolja! :( Attól félek, hogyha elmúlik ez a nehéz időszak, nem lesz gond a babával, akkorra mi elhidegülünk egymástól...
2014. márc. 27. 10:56
 8/22 A kérdező kommentje:
Néha szivesebben lennék egyedülálló, mert akkor tudom, hogy nem számíthatok senkire! Vagy tudnám, hogy sokat dolgozik szegény. De nem! Megőrülök, hogy sokszor fekszik én meg pakolok, mosok, etetek....
2014. márc. 27. 10:58
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

"hogyha elmúlik ez a nehéz időszak"


Akkor jön a következő!

Óvoda, iskola, barátok, szerelem, érettségi, diploma, munka stb.

Sose lesz nagyon könnyű, a párod le se toj titeket az van! Én tényleg odanyomnám a kezébe, 1 óra múlva hazamennék azért, mert ennél a pasinál ki tudja.

2014. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk szerencsére elég sokat segít ahhoz képest,amit te írsz,és szegényt mégis sokat piszkálom,de ezek után visszaveszek...


Szóval nálunk a fürdetés közös feladat kezdetektől,ő készíti a vizet amíg én vetkőztetem,aztán közösen megfürdetjük,együtt felöltöztetjük (ő felül öltözteti amíg én pelusozok,aztán hozza a d-vitamint és beadja,amíg ráadom a hálózsákot).Az éjszakázás nálunk is az enyém teljes egészében,most már 1 éves,de még így is gyakran ébred.

Az etetések is az én feladatom,megeteti,ha megkérem,de ilyen kb 2 alkalommal fordult elő.Játszik vele kérésre,ritkán magától,az indok mindig az,hogy engem akar,ami így is van,de valószínűleg azért,mert érzi a kicsi,hogy közben mással foglalkozik (telefon,internet,tv) emiatt sokszor vitázunk.

Együtt szoktunk sétálni,de 1-2 alkalommal elvitte már egyedül is,illetve ezt gyakran mondja,hogy ha aludni akarok szóljak,és elviszi sétálni,kb 2 alkalommal éltem is a lehetőséggel.

Este közösen altatunk,én megszoptatom,utána ő elkezdi az altatást,addig tudok fürdeni,fogat mosni,majd én fejezem be,ha még nem alszik.

Nem tudom,hogy a te férjed hogy működik,de az enyém ezeken felül csak kérésre csinálja meg a dolgokat,igaz,akkor megcsinálja.Próbáld meg bevonni a feladatokba,kérd meg,hogy vigyázzon rá,amíg mosogatsz,vagy add a kezébe a kanalat,hogy etesse meg,pelenkázza át,stb.Nálunk legalábbis akkor működnek a dolgok,ha konkrétan elmondom neki,hogy mit szeretnék.Ha jön a jobb idő és már tud ülni a kislányod,megkérheted,hogy vigye el hintázni a játszótérre,neked meg lenne addig egy kis szabadidőd.

2014. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!