Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesten élő, kisgyermekes...

Budapesten élő, kisgyermekes családok! Mennyi a havi kiadásotok legalább egy kicsivel?

Figyelt kérdés

Párommal most várjuk első kisbabánkat,sajnos az anyagi helyzetünk nem a legjobb. Ő keres 70-90.000 közt,én fogok majd kapni a kicsi után 100.000 körül.

A számlák is elég magasak,és akkor jönnek a + kiadások.

Érdeklődnék,hogy ti kb. mennyi pénzből jöttök ki havonta.

Tudom,hogy a babának elég sok mindent meg kell venni,ami elhanyagolhatatlan,és ha beteg lesz vagy bármi..és enni is kell. De viszont ha arra vártunk volna,hogy jobb helyzetben legyünk,akkor sose vállalhatnánk gyermeket. Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2014. márc. 27. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
havi 50 körül van egy gyerek átlagosan. Az átlag alatt értem azt, h van olyan hónap, mikor 30 és van olyan, ami 70.000 (ruhák, oltások etc)
2014. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy az első írja csak a gyerek 50 körüli plusz kiadás havonta, akkor ugye ott van a lakás fentartás ez nagyon változó, nekünk 100 körül van havonta, kajas 150-200ezer és ugye egyéb ktg-ek ruhák, cipők, tankolás stb még egy 100as. Nyilván valamennyivel lehetne kevesebb, de havi 200ból tuti nem lehet kijönni.
2014. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Mi ennyiből összeköltözni se merünk...bátrak vagytok
2014. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már úton van a baba, nem kérdés, hogy meg lehet-e oldani? Meg fogjátok oldani.:)

(Én írtam privátot, részleteket ott írok.)

Ide csak egy fontos dolgot: nem szabad a reklámoknak bedőlni, a nagy része egyszerűen felesleges pénzkidobás. Előtérbe helyezném a használt dolgokat (ruhák, kiságy, babakocsi), bébiételt soha ne vegyél boltban, otthon készítve sokkal egészségesebb és fillérekbe kerül. Születéséig minden infót gyűjts be a szoptatásról, mert nem mindig megy az magától, mint a karikacsapás, s a tápszer tud nagyon drága lenni napról-napra hónapokon át. Mindenképpen szoptass majd!

Írtad, hogy a számláitok magasak. Miért? Azon lehetne spórolni, ha tényleg sokat fizettek ilyen dolgokra.

2014. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A számlák azért kerülnek sokba,mert a villanyon kívül minden mást úgy fizetünk mint pl. egy 4 gyermekes család. Tehát mindenki ugyanannyit fizet a számlákra. (szerintem a legrosszabb megoldás),de sajnos nem tudunk mit tenni.
2014. márc. 28. 08:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is ennyiből élünk, mint ti. Egy 15 hónapos fiunk van és egy pocaklakónk. Hülyeség, hogy 50ezer kell a gyerekre havonta. Mi kb. 15-20 ezeret költünk, költöttünk rá, pedig tápszeres baba volt. Nem azt mondom, hogy dőzsölünk, de megélünk és a gyerek sem szenved hiányt semmiben. Csak átgondoltan kell vásárolni. Ennyi az egész!
2014. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha úgy lenne, ahogy a második mondja, már kihalt volna az emberiség.
2014. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :)

Én is próbáltam mindenen spórolni,kivéve a kozmetikumokon. Remélem nekünk is sikerülni fog ami nektek :)

2014. márc. 28. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!