Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy hat hetes kislányom,...

Van egy hat hetes kislányom, akinél kb 3 hete jelentkezett náthás tünet. Többi lent. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szivatjuk a nóziját, de nem sok átlátszó váladék ürül.Mégis olyan mintha "röfögne" meg hörögne a gyerek.2x elvittem a gyermekorvoshoz, az mondta semmi baja. Meguntam elvittem magánrendelésen fül orr gégészhez ő is megvizsgálta, ő is azt mondta hogy semmi baja. Viszont én nem nyugszom meg, mert nem hiszem hogy normális ez az egész. Allergiára gyanakszom. Valakinek esetleg tanácsa, tapasztalata?

2014. márc. 28. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónapos a fiam, amióta él azóta naponta egyszer kézi "fikusz kiszedővel" szedem ki a cuccot az orrából. Nem sok, de minden nap van. (én orrszívó porszívót még nem mertem nála alkalmazni, igaz nem is olyan vészes a dolog) Sokszor szürcsög ő is, aztán hapcizik 2-3-at és elmúlik. Én is kérdeztem a gyerekorvost ő sem talált semmi gondot, én sem látom akkora problémának, hogy ezzel "foglalkozzak". Elég poros helyen lakunk, fő úthoz közel nálunk szerintem ez okozza ezt a kis "por allergiát". Ha színtelen az orrváladéka akkor valóban nincs probléma, ha zöld vagy sárga sűrű lenne az probléma. Nem lehet, hogy már nagyon sokat szívtad az orrát és elgyengült az orra védekező rendszere? Szerintem csak akkor szívd le ha nem kap levegőt tőle vagy nem tud enni, ha nem zavarja akkor szerintem nem túl egészséges napi többször szívni. Nekünk még annak idején javasolták, hogy párologtassak vagy teregessek a szobájába, de attól nagyon nagy pára lett, szinte fullasztó így azt hanyagoltam. Valamint még tengeri sós orr cseppet mondtak, d végül azt sem vettem.
2014. márc. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az orvosoknak igaza van. Az ilyen pici babák gyakran adnak ki ilyen hangot, az is előfordul, hogy még erre pluszban rátesz, hogy esetleg tej kerül az orrába szopizás közben. Persze az is lehet, hogy már a normális határon túl megy ez a dolog (ehhez hallani kellene), és stidoros a légzése, de amúgy az is normálisnak számít, nem kezelik és 1 éves korban elnövi.

Én nem is orrszívóznám azt a szegény babát, ha nem is ürül neki belőle semmi. Allergiásnak meg tuti nem allergiás egy ekkora baba.

2014. márc. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. most egy kicsit várok. Igazából akkor szoktam szivni a nóziját , mikor hallom hogy szörcsög. Remélem hogy elmúlik , mert sajnos sajnálom szegénykémet.
2014. márc. 28. 09:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy szörcsög, minden baba szörcsög, ez még természetes, a tej még az orrocskájába is felmegy, hisz még nem zár az orra-szája között.


azért 2 orvosnak csak hinni kéne. mondjuk mindegy is, allergia gyanúval úgyse tudsz tovább menni mert 2 éves kor alatt nem vizsgálják ki.

2014. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!