Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összeírtam a babakelengyét....

Összeírtam a babakelengyét. Megnéznétek?

Figyelt kérdés

Szerintetek kelleni fog még valami? És mi az amit esetleg feleslegesen írtam fel?


Ruhák:

Body 54/56-os

Rugdalózó 54/56-os

Body 62-es

Rugdalózó 62-es

Kocsikabát 56-62-es

Cérnasapka 1-es

Vastag sapka

Zokni

Kocsiscipő

Pulóver

Kiegészítők

Vastag takaró sétához

Vékonyabb takaró otthonra

Babakocsiba bundazsák (télen)

Textilpelenka

Lepedő

Matracvédő lepedő

Szobai hőmérő

Éjjelifény


Közlekedés

Babakocsi

Autósülés

Napellenző az autóba


Szoptatáshoz

Mellszívó

Tejtároló zacskó vagy poharak

Szoptatós melltartó

Melltartó betét

Szoptatós párna


Babaápolás

Eldobható pelenka - újszülött méret

Popsitörlő kendő

Popsikenőcs (receptre, gyógyszertárból)

Babafürdető

Vízhőmérő

Alkohol (receptre, gyógyszertárból)

Sebhintőpor (receptre, gyógyszertárból)

Fültisztító pálcika

Sterilt gézlap (gyógyszertárból)

Steril napraforgóolaj (receptre, gyógyszertárból)

Steril vatta (gyógyszertárból)

Babahintőpor

Hajkefe

Körömvágó olló babáknak

Orrszívó


Bababútorok

Kiságy

Matrac

Mózeskosár

Pelenkázó

Ruhásszekrény

Szennyestartó

Szemetes pelenkáknak

Fürdetőkád

Fürdetőállvány


Légzésfigyelő

Kiságy fölé zenélő-forgó

Etetőszék

Csatos hordozó

Pelenkázótáska

Utazóágy

Cumisüveg

Cumisüvegmosó

Cumi

Cumisüveg sterilező


2014. márc. 30. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem jó a listád, nem jutott eszembe más, viszont van pár dolog ami szerintem fölösleges rögötn az elején. Nézd ki ird fel és ha kell akkor gyorsan elmegy valaki megvenni. Ilyen a mellszivó a cumi sterilizáló több cumisüveg. persze 1-2 db nem árt de több nem kell mert ha ugy tudsz szoptatni majd ahogy kell akkor nem is fogod öket használni. Egyik barátnöm is megvette ezeket erre a fia soha nem ivott cumisüvegből még és most 7 hónapos. 6 hónapig csak szopott, soha nem fejt mert mindig volt annyi teje amennyi kell. Igy veszitett az árán ezeknek hogy bevásrolt. föleg a mellszivóval. mivel nem tudta annyiért eladni amennyiért vette.....
2014. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen összeszedett résszletes lista.Amit nem látok az a babamérleg.Lehet hogy elkerülte a figyelmemet.Ez azért fontos hogy lássad a szoptatásoknàl etetéseknèl hogy mennyit fogyasztott.Vannak dolgok amit talán újszülötnek nem vennék pl kocsicipő.
2014. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kabátból én inkább 62est vennék. Mivel lesz alatta még ruha, szűkös lehet az 56os. Hintőpor nem kell, már nem tanácsolják a használatát, állítólag károsabb mint amennyit használ. Napraforgó olaj se kell. Ha száraz is lesz a babád bőre a gyógyszártári fürdető helyre rakja, esetleg írnak fel testápolót. Nekünk olyan a légzésfigyelönk aminek van éjjeli fény funkciója is. Ha ilyet vesztek akkor a másik felesleges.ruhákból szerintem 56ostól vásárolj felfelé, 56ból ne vegyél túl sokat.
2014. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, én 54-es ruhákat nem vettem, de sokan vesznek.Iszonyatosan gyorsan nőnek, ha magasak vagytok a pároddal talán a baba is lesz vagy 54cm és akkor már az 54-es rugi kicsi.Neked, szülés utáni betèt, eldobható bugyi.A párodnak szülő ruha ha bent lesz! :)
2014. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor fog születni? Ha nyáron, akkor felesleges a vastag sapka, mire hidegebb lesz, akkor majd veszel neki vastagabbat, addigra sokat nőhet a buksija.

Nem tudom, hogy milyen cumisüveget veszel, de ha például MAM-osat, akkor ahhoz nem kell cumisüvegmosó, mert szétszedhető és sterilizáló sem kell hozzá, mert mikróban lehet sterilizálni.

Etetőszéket sem muszáj a legelején megvenni, mert még nem tudhatod, hogy milyenre lesz szükség (dönthető háttámlájúra-e például, és csak a helyet foglalná hónapokig).

Mózeskosár alatt mit értesz? Utazóágyra miért lesz szükségetek?

Jah és lehet, hogy jobb a körömvágó babacsipesz mint az olló. Mi csak a csipesszel tudjuk levágni a körmét. Mondjuk mi készletben vettük, így van mind a kettő.

2014. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Megint 2-es, igen minek a mózes? Abban nem utaztatod, otthon a kiságyban van, ha veszel utazóágyat akkor meg abba teszed.Amúgy kevés ideig tudod használni.Az etetőszèket meg leírták.Osztom a véleményt.Ha akora lesz akkor beleültetd és amelyikbe megmarad megveszed.De a pihenőszékbe addig tudod etetni míg nem ül.Pihenőszéket ìrtál? Abban jól elvannak.
2014. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A babakocsihoz nem tudom mit adnak, ahol veszed, de nekünk nagyon jól jött hozzá az esővédő, valamint a szunyogháló. Én napernyőt is vettem hozzá, mert a kisfiamat nagyon zavarta, ha a szemébe sütött a nap, folyton sírás volt miatta. Nem nagy összegek, de szerintem nagyon jó, ha vannak.


Az autóba én bébihordót vennék, nem autósülést.


Vastag sapkát én csak akkor vennék, ha majd aktuális lesz.


Mi vettünk bébiőrt is, nem létfontosságú, de praktikus.(Nem kell fülelni, ha alszik, te meg házimunkázol vagy pihensz.)

2014. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 zabmester ***** válasza:
100%

Én is a babamérleget hiányoltam, bár vannak, akik nem használják, nem szeretik. Viszont a legtöbb helyen lehet kölcsönözni is, nem kell megvenni, úgysem sokáig kell használni, arra a pár hónapra meg felesleges megvenni.

Amit én picit feleslegesnek érzek, az a vízhőmérő. Anno én is vettem (meg kaptam is két helyről is), de pár alkalmon kívül sosem használtam. Ha meg használtam is, úgyis megnéztem előtte kézzel, mert a kezemben jobban bíztam, és igazából nem is tudom, mit kell mutatni a hőmérőnek, de azt tudom, hogy ha a saját bőrömmel egyforma hőmérsékletűnek érzem a vizet, akkor az jó.

2014. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok:

A törülközőt nem láttam a listában. Mi kifogót használtunk (nagymértetű textilpelus).

2014. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 zabmester ***** válasza:
100%
7-es, szerintem a kérdező a bébihordozót érti autósülés alatt :) Csak gondolom azért így írja, mert leginkább autóban akarják használni, és végül is az is autósülés, csak a legkisebbeknek való :)
2014. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!