Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondasz, hogyan utasítod...

Mit mondasz, hogyan utasítod vissza azt a babakelengyét, amit nem akarsz elfogadni?

Figyelt kérdés

Ha valamit tényleg nagyon nem kell, de nem akarod megbántani a felajánlót akkor mit mondasz?

Az jó indok,hogy már kaptunk?


2011. szept. 5. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg van és vagy soha nem derül ki hogy nincs is rá szükség akkor jó indok,de egyébként nem.

Nem célszerű hazudni egy ilyen dolog miatt, mert aztán a lebukás/elszólás kellemetlenebb lesz.


Inkább mond azt,hoyg nagyon szépen köszönöd, de családból már felajánlották hoyg megveszik,és nem fogadsz el senkitől semmit amíg ki nem derül,hoyg végül kitől mit kaptok,mert aztán őrületes sértődések lesznek.

2011. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én elfogadtam mindent
2011. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vagy megmondod az igazat, vagy kegyes hazugság: hogy van már belőle kettő és több sajnos nem fér el otthon, adja olyannak akinek szüksége van rá.
2011. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Eszembe se jutott volna, hogy bárkit megbántsak, hogy nem kell amit jó szívvel hozott. Sőt én voltam annyira alávaló is, hogy ha valami nem tetszett pl.: ruha de tudtam, hogy az ajándékozó jön hozzánk rá adtam.


Az eszem megáll! Ti a karácsonyi ajándékot is visszaadjátok, ha nem tetszik?

2011. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én az elején mindent elfogadtam, mert úgy neveltek, hogy nem illik visszautasítani.

Ezek leginkább kölcsön babacuccok, ruhák voltak, emiatt nem is mertem használni. Mindent visszaadtunk, a ruhákat kimostam, bedobozoltam. Utólag hülyeség volt elfogadni, mert tényleg nem használtunk semmit, viszont foglalta nálunk a helyet. (pl bébikomp)

Később persze valahonnét megtudták, hogy nem használtuk a cuccokat, országos botrány lett belőle. Mert hogy ők jószívvel adták.

Én meg ugyanolyan állapotban visszaadtam, azóta sem értem, mi volt ezzel a probléma.

Azóta ha valami olyat kínál fel valaki, ami nem kell, simán megmondom, hogy nagyon kedves, hogy ránk gondolt, de nem fogjuk/tudjuk használni. (pl kolléganőm átadta volna a másodszülöttemnek a kombi kiságyukat, de nálunk már csak egy sima kiságy fér el a gyerekszobában)

Szerintem jobb az őszinteség.

2011. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kedves utolsó! Nem, nem utasítom vissza a karácsonyi ajándékot, de ha már van belőle, akkor visszaviszem és kicserélem olyanra,amilyen nincs. Vagy te inkább bevágod a sufniba és nem használod soha, de legalább van?

Elég sok dolgot a szülők vettek meg újan, de van,amit mi is újan vettünk,mert két gyereket tervezünk és jó lesz a 2.-nak! Tehát nem látom értelmét a felajánlott babaágyat elfogadni,mert minek kettő?

2011. szept. 5. 15:49
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti!
2011. szept. 5. 15:50
 8/15 anonim ***** válasza:
Kommunikálni kéne a szülőkkel,és nekik is veletek,és akkor ez nem fordulhatna elő,mert ha megkérdeznének titeket,tudnák h már van...ha meg nem kérdezték,akkor egyszerüen mondjátok meg h köszi de már megvettük.
2011. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Így már érthető. Mivel már van gyerekágyatok szerintem nem nagyon kell magyarázkodni. Én megköszönném, hogy gondoltak ránk, és kedvesen elutasítanám. A tények tükrében nem hiszem, hogy az ajándékozó rossz néven venné.
2011. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nyilván a szülők azért vettek meg sok dolgot, mert újat akartak. Ezzel nincs is gond, hiszen ahogy írtam, két gyerek lesz (talán három):), tehát lesz helye.

Csak nem akarok megbántani senkit. Csak nem egy olyan szituációt volt,hogy pl. az egyik baráti pár felajánlott egy elektromos hintát. A másik rá nem sokkal egy manuálisat. Szégyen, nem szégyen szerintem nagyobb hasznát fogom venni az elektromosnak. De ha majd jön a baráti pár látogatni és meglátja,hogy azért nem "kellett" az övéké mert van "jobb", akkor megbántódnak. De szívem meg nincs úgy elfogadni,hogy aztán elrakom, pedig másnak lehet odaadhatnák!

2011. szept. 5. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!