Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Holnap megyek magzatvízvételre...

Holnap megyek magzatvízvételre. Nagyon izgulok. Mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

a kockázataitól jobban kellene tartani

és csak nyomós indokkal kell elvégeztetni, mert ma már vérből is mindent kimutatnak

2014. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem fájdalmas, inkább kellemetlen picit, de van aki még annak sem mondaná. Gyorsan megcsinálják, egy percet tart az egész. Ne aggódj miatta.
2014. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába pontoztátok le az első válaszolót, igaza van. Én sem a fájdalom miatt aggódnék elsősorban, hanem a beavatkozás vetélési kockázata miatt. Az anyai vérből már ki tudnak szűrni szinte mindent, amit a magzatvízvétellel, és ez nem jár kockázattal a baba számára. Bár az igaz, hogy tudtommal ez a vizsgálat nem ingyenes, és csak néhány helyen csinálják.
2014. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Kicsit kellemetlen volt, de nem fájt. Azért, csináltuk meg, mert a Down-szűrés rossz lett. 1:17 :( Én is félek a vetélés kockázatától, de remélem nem fog bekövetkezni.

2014. ápr. 7. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nemcsak a vetéléssel van gond, hanem azzal is, hogy sokszor rossz eredményeket közölnek. Ismerek olyan anyukát, akinek végig azt mondták, hogy Down-kóros lesz a gyereke, és teljesen egészségesen született meg.

A második dolog meg az, hogy a baba a pocakodban bízik benned, és ő egy igazi kis ember. Ha még esetleg valamit ki is szűrnének, akkor sem szabad az abortuszt választani, mert azzal ezt a pici védtelen emberkét megöljük. Ha megszületik egy gyerek, és kiderül valamikor hogy súlyos beteg, azokat akkor miért nem ölik meg???? A pocakban lévő baba ugyanilyen érző lény, aki hall, érez és szeret téged. :)

2014. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ArtArtArt ***** válasza:

Nem ertek egyet az utolsoval. Ha tuti hogy beteg lenne akkor nem szabad megtartani, nektek sem jo neki sem jo.

Raadasul meg nem alakult ki a tudata, ergo nem rossz vagy jo neki, egyszeruen semilyen.

Igy gondolom en...

2014. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha rossz lesz az eredmény, akkor keresetek fel párotokal pár beteg babát, és családjukat, és ugy döntsetek a következő lépésről. Az én kisfiam nagyon beteg és szülésig teljesen egészséges volt. Arra gondolj mijen élete lesz ha tényleg betegen jön a világra. Imádom a kisfiam, de a jövője....
2014. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kornélia13 válasza:

Sziasztok!Én annak a váalszolónak irnék aki azt irta hogy a vérböl mindent ki tudnak szürni!A következö történt velem :

van egy 25 honapos makkegézséges kisördögöm,szerettünk volna neki kis tesót a probálkozásunk 7 honapra skerült is terhes lettem ,minde kötelezö vizsgálaton részt vetten hiszen tisztában vagyok a fontosságával soha nem hagytam volna ki semmit se!miután minden eredményem tökéletesen rendben vol minden normális volt,igy nem mentem semmilyen plusz tesztre a doki ajánlotta de hozzá tette nem indokolja semmi a fizetös vizsgálatot de azért még is ha gondolom menjek el,én nem mentem mert ugy gondolttam semmi negativum nem állt a leletimen és a dr.is azt mondtta hogy nem indokolt,igy nem mentem végül a 35.héten közölte velem az orvos hogy itt nagy a baj komplex szivfejlödési rendellenessége van a kislánynak és azonnak beutaltak a pécsi klinikára sürgösségi császár javaslattal,ott ugyy döntöttek addih várnak amig magátol nem indul el a szülés hogy erösödjön a baba addig is,a 37 héten spontán megindult de hogy több legyen az életben maradási esély császárral segitették világra a kislányomat,szülés után 5 oras korában felszálitották pestre a GOKI ba hogy majd ott mütétekkel helyre hozzák,közben felmerült a downkor gyanu mivl külsö jegyek lapján vélhetöen az volt!Pesten 15 napot töltött a picim majd ahogyan felvitték ugy lehozták pécsre mondván gyakorlatilag lehetetlena mütét 2960g született 49 cm,ezt csak mellékesen irom ide.miútán lekerült pécsre még 3 napot élt utolso napján megkértek bucsuzzunk el a kisbabánktol orái vannak vissza ,mire haza jöttünk már hivtak is hogy elment!utolag beigazolodott a dankor aminek köszönhetö a szivfejlödési rendellenesség! mindenkinek ajánlom hogy semmit ne hadjon ki föleg ha indokolt!most 5 hetes terhes vagok és a 12 étn magzatvizvétel ,már nagyon várom és semmi nem izgat hogy fáj e vagy sem mellékes!Csak derüljön ki idöben ha nincsen rendben hogy döneni tudunk a férjemmel,hogy hogyan tovább.most 32 vagyok mikor a kislány született 31.6 voltam!röviden és nagyon tömören ennyit szerettem volna megosztani veletek lányok!

2014. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kornélia13 válasza:
Nem értek egyet azzal hogy minden áron süljön beteg babt azért mert érzö lény...felelösséggel kell lennünk irántu és ez a felelöség ki kell hogy terjedjen arra is hogy ha elö áll egy ilyen helyzet mint ami nálunk is elö áltt akkor tudjunk dönteni az egész család sorsárol hisze egy beteg gyermek jötte hatalmas eröt és kitartást igéyel és sok minden mást is,nálunk már van egy egézséges ha neki testvért szeretnék csak is egy egézséges babát vállalok a baba ,ö ,és a mi jövönk érdekében,gondolja át az illetö azt hogy mit tenne ha azt mondanák neki hogy ha megszületik a babája azonnal megmütik majd 3 éves koráig még 2 alkalommal és majd 5 évesen ujra az utcára nem mentem ki egy hétig mert össze omlottam már a gondolattol is hogy mitfog látni az elsö szülött gyermekem ai egy boldog kis lélek ?nem mást mint az állandofélelmet idegességet és sorolhatnám ,azért gondoljunk már bele az élet ennek az oldalába is amikor már kézzel foghato a babád aki amelett hogy szellemi fogyatkos még testiis neki milyen élete lesz ebben a világban?és ha mi már nem leszünk milyen sorsra fog jutni?
2014. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!