Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves lányom mindenért...

3 éves lányom mindenért dacol, bármit kérek, semmit nem akar megcsinálni, hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Kérlek ne írjátok,hogy tereljem el a figyelmét,mert van amikor nem lehet.Pl.ha beteg és inhalálni kell,ő elfut nem akarja,és hiába vetek be bármit (mesélek,játszunk közben) nem hat semmi.Ugyanígy ha szeretném,hogy felvegye a cipőjét mert megfázik a hideg csempén vagy öltözzön fel,és ő elrohan,majd hisztizve,üvöltve kell végül felöltöztetnem,mert semmivel nem tudok rá hatni.Olyan szépen telhetnének a napjaink,de megkeseríti ez az állandó "nem,nem,nem" abból áll ki a nap,hogy ordít meg nyávog meg hisztizik,én meg próbálom fegyelmezni,de semmi nem jön be,se ha türelmes vagyok,se ha nem veszek róla tudomást,ha ordítok vagy a seggére verek az sem használ.Segítsetek!Mikor növi ki ezt?
2014. ápr. 12. 20:06
 1/6 anonim válasza:
0%
verd meg :D
2014. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Dackorszak! 4 évesen szerintem már jobb lesz, addig is kitartást és türelem! :) Nem irigyellek!
2014. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én 2,5 évesemnél az vált be, hogy odafigyelek, hogy többször legyen az, amit ő akar. Például ha azt mondja, hogy menjünk át az úton, és a másik oldalon menjünk, szó nélkül megteszem, akkor is, ha kicsit kerülő, vagy ha napközben kitalál valamit, hogy olvassunk el egy könyvet, vagy rajzoljunk vagy akármi, igyekszem azonnal félbehagyni, amit csinálok, és megtenni, amit kér. Nem azt mondom, hogy azóta nem hisztizik semmiért, de néhány nap alatt sokat javult a helyzet.

A másik, ami bevált, az a "háromig számolok..." Kétszer szólok szépen, aztán azt mondom: vedd fel a cipődet egy, vedd fel a cipődet kettő, három után pedig megfogom és ráadom én. Néhányszor ezt megcsináltam, most már gyakoribb, hogy háromnál szalad inkább és megcsinálja ő.

Ez a dackorszak kb. 4 éves koráig tart, úgyhogy egy év múlva már biztosan túl lesztek rajta! Addig kitartás!

2014. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az "ellendac" a módszerrel boldogultam jól a gyerekeimnél. Inhalálni kell, akkor elkezdem magamat inhalálni és neki azt mondom, hogy ő nem inhalálhat, ez nem neki való, ezt csak nekem szabad. Ha szeretném, hogy felvegye a cipőjét, akkor azt mondom neki, nem szabad felvenni a cipőt, ma csak mezítláb lehet egész nap, nem engedem, hogy felvegye. Ha hisztizik, csak gyorsan elterelem a figyelmét. Pl. leborítok pár könyvet a földre és azt mondom húha földrengés van. Nálam ez így működött.
2014. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 éves kor után a legtöbb gyerek már lenyugszik. Nekem a nagyobb volt olyan, hogy néha úgy éreztem ehhez már ördögűző kell. Aztán ő is 4 éves kora után kezdett normálisabb lenni, 5 éves kora után pedig egy nyugodt, viszonylag szófogadó gyerek is lett, egészen 12 éves koráig, amikor is jön újra a nemnemnem...
2014. ápr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,akkor még 1 évig igyekszem kitartani :)
2014. ápr. 13. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!