Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha cukor terhelésre küldtek,...

Ha cukor terhelésre küldtek, de nem megyek el megcsinálni akkor mivan? Nálunk nem kötelező, de a dokim mégis el akar küldeni!

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a baba egészségét kockáztatod vele. A babának saját inzulin termelése van, de a méhlepényen keresztül az anya vérében jelenlévő cukor átjut a babához. Az átjutó plusz cukor fokozott inzulin termelésre kényszeríti a babát, ami ránézve veszélyes lehet.
2009. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el.A a vérvételből nagyon sok mindent megtudnak állapítani, és sosem tudhatod hogy a terhesség alatt esetleg nem ment e fel vagy le a cukrod, és ez esetleg neme károsítja a babádat!Nem véletlen vannak ezek a vizsgálatok!!
2009. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

akkor az van, hogy ha kialakul(t) nálad terhességi diabétesz, nem fogsz tudni róla. Ezáltal veszélybe sodrod a babédat és magadat is.

Nekem is volt, diétáztam és kibírtam, szülés után elmúlt.

[link]

2009. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

mar ne is haragudj de ezt a vizsgalatot nem miattad csinaljak hanem a baba erdekeben.ha ilyen felelötlen vagy akkor tudlak sajnalni.ez a vizsgalat fontos es nem hiszem hogy nalatok nem keri az orvos,ugyanis ha kialakul a terhesseg folyaman akkor azzal artasz a babadnak.nem is kicsit.miert olyan nagy feladat elemenni es megcsinaltatni??????

nekem most volt,nem haltam bele

29 hetes kismami

2009. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem kötelező! Azért küld a doki is mert kötelező elküldenie! Szerinted majd börtönbe fog azért vonulni, mert esetleg valami baj történik a terhességeddel, mert nem mentél el a vizsgálatra?

Legalább egyszer kötelező a terhesség során, általában a 24. hét körül.

Nem tudom, mit szólnál, ha oda járnál terhesgondozásra, ahova én.

Panaszmentesen 4-szer nézik a vércukrot: 16. hét (tesztreggeli, 24.hét (cukros víz) , 28.hét (tesztreggeli) ,36. hét (tesztreggeli) . Akinek pedig terhességi cukrot állapítanak meg, annak pedig még ennél is többször nézik.


31hetes pocis

2009. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Nálunk székesfehérváron nem kötelező....és a védőnőm sem érti miért pont engem küld a dokim mikor alig hizok.Azt kellene küldeni aki sokat hizik...!!!10 évvel ezelőtt mikor terhes voltam sem volt ilyen vizsgálat,akkor a zafp volt a minden.Mostmár lassan az megszűnik és ezeket találják ki.Elhiszem hogy nem lehet belehalni,de én ugyan el nem megyek ilyen cukros löttyöt inni.Nem hiszem hogy az olyan jót tenne,az nem árt a babának,Mikor egyszerre ennyi cukrot nyel?És nem vagyok felelőtlen,csak nem érzem úgy hogy nekem erre szükségem van.Köszönöm a válaszokat.


28 hetes kismama

2009. aug. 2. 10:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond azzal, ha nem mész el erre a FONTOS vizsgálatra, hogy ilyenkor nem csak cukrot néznek, hanem általános vizsgálatokat és ellenanyagszűrést is. Ha nem lesz vizsgálati eredményed, a doki nem fog pecsétet adni a kiskönyvedbe.

Abban sincs igazad, hogy a kövérek lesznek cukorbetegek, mert inkább a soványaknál fordul elő a terhességi diabétesz. Egyébként nem a babával kell "takarózni" hogy nem tesz neki jót, mert a babának semmi gondja nem lesz tőle, nem a baba szenved tőle, hanem te! El kell fogadni és túl kell rajta esni, ha fontos a babád egészsége akkor megteszed ezt az áldozatot érte.

Ha meg nem mész vérvételre, aztán egyszercsak összeesel valahol, mert mégiscsak gond van a cukroddal. akkor meg a doki lesz a hibás, igaz??

Az a baj, hogy Te nem a babádat félted ettől a vizsgálattól, hanem magadat! Mivel amit írtál, az nem kifogás, hanem nyafogás!

2009. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha ez akkor gond, ne menj el.

Ha a babád egészsége ennyire nem fontos.

2009. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, van Kiskönyved? Mert abban van egy pár sor, amit vércukorvizsgálat után kell kitöltenie a dokinak. Így tutira kötelező vizsgálat a cukorterhelés (legalább egyszer) .

Én a helyedben örülnék, hogy ezt is nézik.

Régen nem csináltak ilyet, de sok kismama rosszabbul is viselte a babavárást, mint mostanság, és csak találgattak régen hogy mi lehet a bajuk.

Egyszer ki lehet bírni! Ha túl leszel rajta, majd csak nevetsz majd az egészen, hogy ennyire paráztál.

2009. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Őszintén! Minek tettél fel egy ilyen kérdést, mikor te eldöntötted, hogy úgysem mész el. Ezzel csak hergeled azokat a kismamákat, akiknek igenis fontos a babájuk egészsége, és hogy megtudják, nem alakult-e ki náluk a terhességi diabétesz, hogy ezzel is megóvják a hasukban növekvő csöppséget. Én nem lakom Székesfehérváron, viszont élnek ott ismerőseim (nem is egy gyerekkel), akiktől érdeklődtem az általad "nem kötelezőnek" vélt vizsgálatról és azt mondták, hogy nekik kötelező volt. Nem tudom, hogy a védőnőd is honnan szedi, hogy nem kötelező. A doki nem poénból küld el vizsgálatokra. Akkor ne menj egy genetikai ultrahangra se, mert az is hülyeség. A cukros löttyöt nem a baba "nyeli", hanem te. Egyáltalán nem vészes, citrommal egy húzásra meg lehet inni. Nekem még ízlett is, olyan volt, mint egy kissé édes limonádé. Ezzel nem ártassz a babának, hanem épp hogy jót teszel neki, mert csak így derülhet ki, hogy nem vagy e terhességi cukorbeteg.
2009. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!