Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatalok véleménye érdekelne,...

Fiatalok véleménye érdekelne, akik albérletbe vállaltak babát átlag keresetre?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, tudom, hogy nem vagyok elkésve semmiről, de én fiatalon 30 alatt szeretnék babát vállalni. Bár albérletben lakunk, rendezett körülmények között.

Átlag fizunk van, nem túl sok (ketten 200-260 körül kapunk, de változó nagyon a műszakpótlékoktól, én közalkalmazott vagyok), de elvagyunk belőle.

Szeretnénk babát, de lakáshitel jelenleg nem megoldható, mert kb 1,5 millió kellene még hozzá, hogy bőven elég legyen az önerő. Nekem van egy személyi hitelem ami még 1,5 évig van ez 20.000Ft havonta. Szülők sokat segítenek nekünk (pl élelmiszerekkel, mosószerrel és egyéb dolgokkal). Bár nem nyaralunk külfüldön (igaz belföldön se sokat), de jut ruhára és amire kell.

Van aki hasonló körülményekre bevállalta a babát?

Nagyon érdekel, ki, hogy jön ki egy hónapban.

Sok dolgot örökölhetünk, mert sok baba született a családban az elmúlt időszakban.

Úgy érzem,hogy ha lakáshitelt fizetnék sem lenne könnyebb, most az albérletre megy.

Nem a szülőkre és a rokonság támogatására szülök, de tudom, hogy onnan is van segítség...


Vélemények?


2014. ápr. 12. 21:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a munkahelyem tudna a terhesség könnyebb munkát biztosítani, illetve elég bababarát munkahely saját bölcsődével stb.Tgyásra és gyedre is jogosult lennék, szóval nem lenne hatalmas kiesés sem.
2014. ápr. 12. 21:25
 2/20 anonim ***** válasza:
38%
Várd meg azt a 1.5 évet míg letelik a személyi hitel, de egyébként 200-260- ra simán lehet gyereket vállalni, mi is ennyit keresünk kb. 2 gyerek van és van lakás és egy svájci frankos kocsihitel is.
2014. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mi is albérletbe vállaltunk 3 gyereket. Felelőtlenségnek tartottunk 20-25 évre hitelt felvenni, azért is, mert férjemnek már nem egyszer szűnt meg a munkahelye, amikor más városba kellett költöznünk, ahol munkát talált. Nem akartuk, hogy ilyen esetben ne találjon munkát, mert egy adott városhoz van kötve. Az elmúlt években félretettünk annyi pénzt, amennyit csak tudtunk, és most nyáron készülünk saját lakásba költözni, némi családi kölcsönnel és jóval rövidebb futamidejű hitellel.
2014. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A mi bevételünk havi 230-260 körül volt a babánk születése előtt és most is. Nekünk bőven elég. Az albérleti díj rezsivel, nettel, telefonokkal mindennel együtt kijön havi 60 ezerből. Emellett havi 60-100 ezret félre tudunk tenni. Nem szenvedünk hiányt sem mi, sem a fiúnk. Havi átlag kétszer megyünk étterembe, egyszer házibuliba/baráti összejövetelre, és minden hónapban átlagban kétszer alszik nálunk egy barátunk. Emellett nem járunk szakadt, koszos ruhákban, járunk fodrászhoz, kozmetikushoz, és magánorvosra is van pénzünk. Mi nem örököltünk semmit a fiúnknak, jobb volt így, mert mindenből olyat vettünk, amilyet akartunk, és szerintem nem is túl nagy kiadás a babakelengye. Van már félretéve több mint 4 millió forintunk, de még nem tudtuk eldönteni, hol lakjunk, ezért is vagyunk albérletben, amit jelképes összegért bérlünk egyébként egy ismerőstől.
2014. ápr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hat most erre azt mondom, hogy ha szeretnetek babat, nyugodtan. Mi is alberletbe elunk, csak nekunk, 100000 a havi bevetelunk es meg elunk. Kaja van, a gyerek nem szenved hianyt semmiben. Extrakra nem telik, de nem halunk ehen.
2014. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát én ilyen kevésre nem vállalnék. Azért ez közel nem az átlag kereset, hanem alatt van rendesen. bből nem lehet egy gyereket eltartani, és te is látod, hogy már most is a szüleitek segítenek ki.
2014. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Semmiképp sem szeretnék vitázni, de úgy gondolom, hogy egyikünk sem keres minimálbért, kicsit többet azért, persze nincs egyikünknek sem 200 ezres fizetése, ahogyan az ÁTLAG embereknek sem. Örülök, ha úgy látod, hogy másoknak 3-4-5 százezer is befolyik egy hónapba, nekünk sajnos nem. Úgy gondolom sok más embernek sem.

A szüleim azért segítenek, mert segíteni akarnak, nem azért mert nem élünk meg.

2014. ápr. 13. 00:20
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem így van. AZ átlagkereset az egy fix dolog. Tavaly is már elérte a bruttó 230ezret aminek a nettója a fizetéseteknél lényegesen több. AZ ember átlagban ennyi pénzt keresnek és ez pont annyi (ha minden ketten dolgoznak természetesen és kb annyi az együttes bevételük mint két átlagbér) amiből ha nehezen is de ki lehet jönni egy gyerekkel.

HA nem segítenének a szüleitek akkor azért lényegesen több kiadásotok lenne, hiszen az élelmiszerek és mosószerek nem filléres dolgok.

Mi saját lakásban lakunk és most a páromnak sajna igen gyér a fizuja így csak 500ezer van kb egy hónapban. Egy fiunk van, nem élünk nagy lábon, és épp, hogy kijövünk.

2014. ápr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kevés pénz,nekünk átlagosan 200-240között van a bevételünk,bár nálunk nem volt tervezett a fiunk és 2 éve nem albérletben élünk.Szeptembertől mi is megyünk albiba,vagy veszünk részletre házat még nem tudjuk,de akkor bízunk benne a fizunk is jobb lesz az új munkahelyen.
2014. ápr. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
komolyan 500ezret kevesled egy hónapban? akkor nagyon túlköltekeztek
2014. ápr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!