Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit adtok 2 eves gyereknek...

Ti mit adtok 2 eves gyereknek reggelire, vacsira? Mar fogalmam sincs mit talaljak ki neki.

Figyelt kérdés
Tojas,majkrem,tejbegriz,virsli...semmi felvagottat nem eszik meg,mondjuk nem is banom....
2014. ápr. 13. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Zabkása, zabkeksz
2014. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
amit az enyém imád: zsíros kenyér,szalonna,kolbász (ritkán kap),körözött,sajt falatkak, vagy csak simán elragcsal egy kiflit. próbáld meg a tojaskremet vagy valami egyszerű tejfolos-turos kencet, ha szereti a tejtermékeket.
2014. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
zsiros kenyér, szalonna, kolbász - 2évesnek?? :-O
2014. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
56%

off: miert nem ehet egy 2 eves szalonnat es kolbaszt?!


on: a fiam 2 eves szinten es utal vacsizni! tojaskremet, padlizsankremet, hummuszt, mindenfajta kencet szeret, de csak icipici kenyeret hajlando enni hozza! reggelire en sokszor adok lekvaros vagy mezes kenyeret, azt meg nem mondta senki,ja es kap nestlee fitness muzlit is, ha epp azt eszem en, de can sajat gabonapelyhe is!

2014. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk jó még a sült csirke kenyérrel, hidegen paradicsommal, imádja az olivabogyót is.

- kakaó kaláccsal

- tojásrántotta gazdagon zöldségekkel

- bundáskenyér ( csak reggel, este már sok lenne)

- főtt tojás, főtt krumpli, zöldségek

- házi pizza

2014. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Kb. fél éve minden nap lekváros kenyeret eszik reggelire, néha vajas kenyeret. Mást nem nagyon eszik meg. Van itthon nagymamától házi lekvár, úgyhogy nem bánom. Vacsorára meg azt, amit mi, vagy ebédről maradékot, vagy főtt tojás, rántotta, virsli, tojáskrém, sajt. Sokszor az anyukát jobban zavarja, hogy nem elég változatos az étrend, mint a gyereket. Én inkább ebédre igyekszem változatosan főzni, minden nap mást.
2014. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam reggelire nagyon szereti a sajtos piritost. Megpiritod a kenyeret es hagyod kihulni. Sorsz egy pici sajtot a tetejere es egy percre betolod a sutobe grill ala, hogy a sajt eppen raolvadjon. A sajtba lehet tenni felapritott paprikat, hagymat (kisfiam szereti a sonkat is), kukoricat, fottojast, tonhalat, paradicsom karikakat...

Nallunk szinten nagy kedvenc a sardinia kremes kenyer. Egy olajos sarinia konzervet (olaj lecsepegtetve) kikeversz egy kocka vajjal, citromlevel, nagyon pici soval es borssal, aprora vagott hagymaval.

Tonhal majonezzel (ha mar eszi a majonezt), aprpra vagott paprikaval es reszelt sajtal kikeverve (nyami).

Pl vasarnap a huslevesbol felkockazom a repat, feherrepat, 1 fott krumplit, 2-3 savanyo uborkat, 2 felapritott tojas, egy jo nagy marek zoldborso megfozve es osszekverem majonezzel. Ezt nagyon szereti a kisfiam akkar reggelire, akkar vacsorara.

Szoktam venni tortilla lapokat, megkenem pici tejfollel es teszek bele salata levelet, a mi esetunkbe sonkat, reszelt sajtot, paradicsomot es felcsavarom. De lehet bele tenni maradek sult csirket aprora vagva friss zoldsegekkel, lehet tenni bele majonezes aprora vagott fott tojast aprora vagott salata levellel...

Ezenkivul kisfiam szokott enni lekvaros kenyeret, muzlit aprora vagott alma darabkakkal, kalacsot tejjel.

2014. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

azért a legjobb még mindig a -zsiros kenyér, szalonna, kolbász-

- gyere kisfiam, apád majd ad neked kis katonákat, nehogy már éhesen kezd a napot, nesze neked szalonna :D

szegény gyerek, utána szörnyülködnek a szülök, hogy a gyerek miért tulsulyos és miért 140 a vérnyomása már 10 évesen. bár lehet falun ez a divat, reggelire, hurka, kolbász már 1,5 éves kortol kis pálinkával öblitve :D

megnézném az anyosom fejét, ha a friss zöldségek, gyümölcsök helyett, zsiros kenyeret adnék a gyereknek.

itt ahol élek, még felnött emberek sem eszik meg a zsiros kenyeret, se a szalonnát... jah, persze, ez Franciaország, nem a magyar "zsiros" puszta.

2014. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

off: Kedves 8-as! Nem kell azért ennyire pökhendinek lenni! Franciaország más kultúra.

Nem értem miért zárja ki egymást a friss zöldség meg a zsíros kenyér? Sőt, ha lehet, csakis azzal egye a gyerkőc!

Miért kell arra gondolni, hogy minden nap ezt eszi és mértéktelenül? Változatos étkezésbe beleilleszthető és ügyelni kell, hogy jó sokat mozogjon a gyerek (alapestben így is teszi). És ha már ilyen rémisztő, hogy miket okoznak ezek az ételek, nézzük már meg a másik oldalt: mennyi felesleges adalékot tartalmaznak az élelmiszerek. Egy jó házi kolbászban, zsírban pedig nincs annyi.

Na mindegy. Szalonnából - ha van olyan része - én csak a húsosát szoktam odaadni a gyereknek.


on: nagyon jó tippeket kaptál, én is köszönöm az ötleteket! Néha szoktam túrógombócot adni, mini fasírtot, nagy ritkán lepcsánkot. Vacsiztunk már palacsintát, a melegszendvicset nekik sima paradicsompürével csináljuk.

A fiam sem eszi meg a felvágottat..lehet okosan megérzik, hogy az gázos ;)

2014. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

8-as! Lehet, hogy Franciaországban élsz és csak zöldséget eszel, de sajnos intelligens ettől nem lettél, sőt. Semmi baj a zsíros kenyérrel, az nem zárja ki a friss gyümölcsöt, zöldséget. Vegyél kicsit vissza, egy cseppet elszaladt veled a paci.

Kérdező!A fiam sem eszi meg a felvágottat, sajtkrémet eszik,májkrémet, virslit, rántottát, sima vajas kenyeret, zsíros kenyeret is evett már (tudom 8-as, ássam el magam, én magyar paraszt).

2014. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!