Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyereknek reggelir...

Másfél éves gyereknek reggelire, vacsorára Ti miket adtok? (a tej még nem jön nálunk szóba)

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Reggelire tejet iszik. :)

De vacsira általában melegszendvicset, péksütit, tojást, felvágottat, májkrémet, néha tejbegrízt, gofrit szokott enni.

2012. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Reggeli: szendvics (vajas kenyér, szalámi), kakaó

Vacsora: általában vmi gyors főzelék (főtt krumpli, répa, tojás, hús stb. kombó, ami éppen a kezem ügyébe kerül, ha kinyitom a fagyasztót).

2012. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

reggeli: kenyér, péksüti, sajt, felvágott, csibemájas, tojáskrém

vacsora: tojás(rántotta változatosan), melegszendvics, szendvics, főzelék

2012. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggel 6 körül 270 ml. Beba 3-as tápszer. Utána visszaalszik fél9-9ig.

Fél 10 körül együtt reggelizünk. Általában pékárú,vajkrém, felvágott,sajt, melegszendvics. Ezeket szoktam variálni.

De van, hogy csak gyümölcsöt hajlandó enni.


Vacsora fél 7 körül. Hasonló, mint a reggeli, de szereti a virslit is. Van, hogy azt kapja, ami megmaradt ebédről.

Fürdés után, közvetlenül lefekvés előtt( fél 9 körül) megint megiszik 270 ml tápszert.

2012. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hasonlóan, mint az előttem válaszoló, kiv. a tápszert. Reggelire a bundás kenyér menő nálunk (vagy valami tojásos cucc).
2012. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

18 hónapos fiam reggel 5 körül 200 ml tápszert eszik-ha eszik,aztán alszik kb. 7 - fél 8-ig.Utána séta,közben elmajszol ilyen-olyan péksütit.Reggel 10-11 körül eszik.

(Nekünk alapból nem issza meg a tejet.Sosem itta meg.Anyatejet 4 hónaposan elutasította,azóta is hadilábon áll a tejjel,joghurtokkal,ilyesmi nyilem-nyalomságokkal.

Tudom én persze,hogy kéne neki,de nem eszi meg,max. a sajtot.)

Nekünk a virslit,péksütit,vajas kenyeret,szalonnát!!!,hagymát!!!,kolbászt!!!eszi leggyakrabban,néha tejszeletet,bár azt ritkán.A banánt 3 napja fél év kihagyás után ismét elfogadja,hál istennek.

Elég egyoldalú a táplálkozása,gyümölcsöket,zöldségeket nem szereti-kivétel ez alól a fent említett banán-,húsevő a drága...

Este ugyanezek variánsai,amiket leírtam,de lefekvés után kap még tápot.Azért utána,mert 1 éves korától nem akarja megenni,ha ébren van,csak ha félálomban.Ez kissé megnyugtat,mert tudom,hogy a kolbászban,péksütiben nincs sok vitamin... :D

Elég egyedi az ízlése...

2012. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

reggelire tejitalt iszik, 6 körül, 8-9-kor együtt reggelizünk, szereti a sajtos kenyeret, banánt, barackot szilvát, kukoricapelyhet, weetabix-et, zabkekszet, hétvégén néha sütök palacsinát,

Vacsorára rántottát, tejbegrízt, tejpépet, palacsintát eszik, vagy az ebéd maradékát ha nagyon ízlett neki

2012. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2012. szept. 24. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!