Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák akik táppénzen...

Kismamák akik táppénzen vannak a terhesség alatt, válaszoltok?

Figyelt kérdés
A héten kaptam igazolást a nőgyógyásztól a táppénzre való felvételre, a háziorvosom azt mondta, hogy minden hónapban kérnem kell egy ilyen igazolást, vagy olyat amire rá van írva, hogy szülésig javasolják a táppénzt. Még csak 7 hetes terhes vagyok, ez nálatok is így van? vagy csak azért mert még fiatal a várandóságom? a Doki ilyenkor is ad olyan papírt ami szülésig tart?

2014. ápr. 18. 20:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 8-as!


Azért kész vicc, mert a 8. hét óta fektetnek, nehogy beinduljon a szülés én tényleg veszéklyeztetett terhes vagyok. Arra az időre kelhetek fel az ágyból míg a fürdőszobába kimegyek elintézni a dolgaimat, és elmegyek a vizsgálatokra. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy megengedték, hogy otthon feküdjek és nem a kórházban.

Ha lehetne inkább dolgoznék, már tele a hócipőm a fevéssel + a 60%-os táppénzel, de bármit képes vagyok végigcsinálni, hogy a gyerekem időben és egészségesen szülessen meg.

Szóval jó érzés volt bunkóskodni?

2014. ápr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
13%
Erre szoktak mondani, hogy akinek nem inge, ne vegye magára, kedves kommentelők. Nyilván nem arra gondoltam, aki okkal van táppénzen, hanem arra, aki csupán azert nem dolgozik, mert büdös neki a munka es o mar amúgy is túlságosan értékes tagja a társadalomnak a terhesseg miatt, igy neki "jár" a tappenz.
2014. ápr. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A kész vicces hozzászólást én írtam és mivel ezt idézted, úgy éreztem, hogy nekem címzed a mondandódat.

Amennyiben nem lettek volna komplikációk a terhességemmel minimum a 8. hónapig dolgoztam volna. Szerintem elég nagy kiadás egy családnak a baba érkezése, nem jó arról a 40%-os bértől elesni, hiszen lenne helye.

Ugyan nem tudom, hogy a többi kismama miért van táppénzen, de szerintem, ha tehetnék és a körülményeik, állapotuk megengedné ők is szívesebben dolgoznának.

2014. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért mondták, hogy 20-a körül add a munkahelyedre, mert a bérszámfejtés miatt benne legyen a béredbe.

Ha már kaptál papírt, igen add le, különben nem tudják mi alapján számfejteni a béred, akkor lehet nem kapod meg arra az időszakra jutó béred, de a következő hónapba bekorrigálják. Nekem két hetente kellett leadnom a munkahelyemen, mert a háziorvos 2 hétre adott papírt.

2014. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!