Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » En 17 eves vagyok es teherbe...

En 17 eves vagyok es teherbe estem, a parommal szeretnenk megtartani mindennek utana neztem, anyamekkal nem tudtam errol beszelni. Mit csinaljak? Vagy van valami torveny ezzel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
A parom 23 eves,en 17 es ennek valami buntetes vagy valami lesz.A parom azt mondja hogy lecsukhatjak de en ezt nem akarom..mit tegyek??nem tudom,de lecci csak olyanok irjanak akik nem rosszindulatuak hanem segitenek.elore is koszonom!!

2014. márc. 31. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát, a barátod reakciója alapján nem gondolnám, hogy még érett erre... de a Ti döntésetek.

Ha eléggé rett vagy a gyerekhez, akkor ahhoz végképp, hogy megbeszéld a szüleiddel. Jogi következménye nem lesz.

2014. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Nem csukhatják le mivel 14 éves elmúltál.

De én a helyedben jól meggondolnám, hogy megtartom e.

Nincs több bulizás stb.

Szabadidő sincs mert 24 órás munka egy baba.

Biztos ezt szeretnéd? 3 óránként sírásra kelni? El tudnátok egyáltalán tartani? Mióta vagytok együtt? Tudod ez egy nagyon nagyon komoly döntés és nem biztos, hogy te erre készen állsz.

Mondom ezt úgy, hogy 17 évesen szültem.

2014. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szüleiddel meg kell beszélni mivel 17 évesen gyereked gyámja sem lehetsz. Másrészt az anyagi segytségükre is szükségetek lesz.
2014. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs több bulizás,csak nem az első 2-3 hónapban,de után miért ne mehetne el havi 1-2szer buliba? A buli nem mindenkinek az,hogy fetreng részegen a hányásában és végig megy rajta 20 fiú.

Kérdező mindenképpen beszéljetek a szülőkel,és jól gondoljátok el,hogy hol éltek majd hogy folytatod a sulit,hogy hogy tudtok megélni.Jól át kell gondolni,ás átbeszélni.

2014. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Mert nopormális szülő nem a nagyszülők idejére pénzére vállal gyereket, vagy majd segélyből még babyszittere is telik szerinted?
2014. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1. A párod semmiképpen nem csukhatják le, 14 éves kor felett bárki bárkivel csinálhat bármit, az épelméjűség keretei között, mondjuk így, jobban nem mennék bele.


2. Nincs törvény, ésszerűség van. Édesanyádék nélkül mit tudsz kezdeni a gyermekkel? Hova tudod hazavinni? Miből tudjátok eltartani?


3. Nagyon hamar volna szükséges beszélni velük erről, a terhességedet gondozó nőgyógyász ugyanis köteles lesz értesíteni a szüleidet, márpedig a terhességedet gondozni kell, financiális és remélhetőleg lelkiismereti okokból is. Az előbbi okból azért, mert egyébként nem kaphatsz bizonyos járulékokat, utóbbiból pedig azért mert tartozol ezzel a születendő (?) gyermekednek.


4. A szüleidet pedig azért is avasd be, mert gyakorlatilag nekik szülöd majd a kicsit.

2014. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem csuktak le, ez hülyeség.

Elso körben a szülőkkel kell beszélni, mert meg nem vagy nagykoru, igy egyedül nincs döntési jogod. Amennyiben nem értetek egyet, a helyileg illetékes gya,hivatalhoz kell fordulni, ahol mindig a kismama akarata szerint döntenek.

A születendő gyermek vagy gyamot kap, vagy az apuka lesz a gondviseloje, ha tesz teljes jogu apai elismero nyilatkozatot.

Te kiskorukent semmilyen juttatásra nem leszel jogosult, tehat gyest, csaladit az apa, vagy a gya, fog kapni a gyermek utan.

2014. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Elmondja valaki miért kell lepontozni??

2014. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Elosszor is mindenkinek koszonom aki valaszolt,mar mindent elolvastam es mindenkit megkerdeztem sok kismamat.Elmondtak mivar ram ha megtartom,anyukamek egyreszt nem lesznek boldogak,de masreszt igen.

Engem nem erdekell a buli eddig se buliztam,max csak annyi hogy osszejottunk a baratnoimmel.nem vagyok bulis,tudom mi var ram mert van meg 2 kistesom..tanultam anyukamtol.

Eltudnank tartani,es sok segitseget is kapnek.mar 3 es fel eve egyutt vagyunk.

A fium dolgozik es en is vallaltam 1-2 munkat mar miota...es gondoltam hogy majd estin folytatom tovabb vagy magantanulokent.

Es utana szakmat is szeretnek..

Nem kell bebiszitter,azt megtudom oldani.

Van lakas,van munka.es koszonom meg egyszer

2014. márc. 31. 17:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Jogi következménye nem lesz.

Én 17 éves voltam amikor teherbe estem, mire szültem pont betöltöttem a 18-at. (nyáron töltöttem, szeptemberben szültem)

Rajtam kívül senki, se orvos, se gyámügy (velük nem is találkoztam) nem szólt a szüleimnek.

Csak mert írta valaki hogy a nőgyógyász értesíti őket.Nem teszi, persze ennek ellenére beszélj mindenképp a szüleiddel.


5 éves a fiam de az 5 év alatt egyszer nem volt olyan mintha a szüleimnek szültem volna, azt leszámítva hogy apám házában élünk (ő máshol él), igazából semmi segítséget nem kapunk és nem is várunk el. Még vigyázni is talán 3x vigyáztak a fiamra, megoldottuk mi ketten. Estin szereztem egy szakmát, jelenleg is tanulok estin vár rám az éretségi tárt karokkal.


Beszélj mindenképp a szüleiddel és a párodéval is és legfőképp a pároddal.

A legfontosabb azt mérlegelnetek hogy mindketten szeretnétek-e és mindketten vállaljátok-e, tudjátok-e vállalni.

Ezért le leszek pontozva, de nem a szüleid véleménye a fontos, hanem a tietek.Persze abban az esetben ha tényleg önállóan tudjátok vállalni, nem annak a függvénye hogy a szülők anyagilag, lakhatással tudnak-e segíteni.


Én a saját példámból indulok ki.Ugyan apám áldását adta ránk, anyukám nagyon ellenezte azt hogy megtartsam a fiamat.Ha rá hallgatok és elvetetem nagy butaságot csináltam volna, ugyanis utóbb kiderült anyunak az volt a baja hogy tudta hogy nem fog tudni segíteni minket nem hogy anyagilag, de abban sem hogy vigyázzon a fiamra hisz fiatal, még jó pár évig aktív dolgozó.


Jól gondoljátok tehát meg!!! Kívánom hogy miután mindent mérlegeltetek jó döntést sikerüljön hozni.

2014. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!