Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom ha 17 évesen...

Mi lehet a bajom ha 17 évesen hihetetlenül vágyom már gyerekre, viszont ha megszületne, egyszerűen félteném az élettől?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve belémhasított hogy közeledik a 18. év, amikor pofátlanság itthon lakni ingyen stb...mindjárt elmúlik a gyerekkorom és azóta ha itthon játékokat pakolok úgy érzem hogy csak akkor "élhetem túl" hogy elmúlik a gyerekkorom ha gyerekem lesz miután saját lakást, munkahelyet találok.

Ez ilyenkor normális érzés vagy le kéne állnom az ilyen gondolkodással és szépen iskolába járni?:D


A másik problémám ami ebből a gyerekvállalás gondolkodásból jön hogy én mindig rosszul éreztem magam amíg nem tanultam meg rendesen hogy milyenek az emberek, általános iskolában én voltam az osztály rondája, mindig nyomoréknak hívtak a fiúk (a lányokkal jól elvoltam), a nevem nem is létezett csak a nyomorék meg valami csúnya szó, mindig megaláztak a tanárok azzal hogy fiú-lány ültetést csináltak és mindenki undorodott attól hogy mellém üljön stb.

Az is nagy baj hogy annyi mindenre emlékszem hogy amikor kicsi voltam miket mondtam/csináltam mert neveletlen voltam (anya otthagyott apával amikor testvéremmel kicsik voltunk, apa meg nagyon "profi" volt az a csoda hogy még nem itta magát halálra-.-).


Már nagyon panaszkodok, de csak azt akartam kérdezni hogy ugye nekem nem volt szerencsés a gyerekkorom és nem szenved minden gyerek? Rettegek attól hogy a saját gyerekemet milyen életre ítélném...


2014. ápr. 19. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod. Amikor nem teljesül valakinek a szüleivel való bensőségesség, akkor azt általában a párkapcsolatban próbálja megszerezni. Ha ott sem sikerül, akkor van irreális gyerekvágya, mert akkor a kisgyerektől reméli ugyanazt, amit nem kapott meg ott, ahonnan JÁRT volna.

De meg tudod gyógyítani, erre már számos módszer van és könyvek is.

2014. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Gyerek vállalással ráérsz még egy 10-15 évet.Addig rendbe tudod rakni magad nagyjából és akkor már nem kell majd félned, hogy a gyerekedet milyen életre ítélnéd.
2014. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyerekre vágysz, hanem a SAJÁT gyerekkorodra. Rettegsz felnőni és ingadozol a már nem gyerek - és a még nem felnőtt között. Ezt hívják pl. tinédzserkornak.

A felnőtté érés egy folyamat, egy belső testi és lelki folyamat eredménye, amit nem szabad és nem is lehet erőszakkal kívülről irányítani. Mindenki másként érik.

Vizsont vannak olyan nők - és főleg nők!!! -, akik nem bírják elviselni a virágzó ifjú lánnyá nőtt lányukat, unokahúgukat stb. Ők azok, akik állandóan "jóakarólag" persze (hiszen a Pokolhoz vezető út is is jószándékkal van kikövezve...) szóval ők nyomatják neked ezt az alábbi mondathalmazt és a többit, amit leírtam. Tiszta puszta merő irigységből és gyűlöletből. Bizony! Az idősebb, már elhervadt és elkelt nőstény rivalizálása a fiatallal. Férfinál is, nőnél is van ilyen.


Ne számolj te éveket - a felnőttség nem mindenkinél közönt be korán, és főleg nem azonos a jogi felnőttséggel (a a 18.életév betöltése).


Viszont azt az embert, vagy embereket, akik folyton ezt szajkózzák neked, pl.


- hogy te már felnőtt vagy, itt az ideje ennek vagy annak...


- hogy te már nem vagy gyerek,


-hogy lassan ezt vagy azt KÉNE (szerintük!) csinálnod, stb.


Azokat az embereket tessék szépen ignorálni, még ha a saját édesanyádról is van szó. Törődjenek csak a saját életükkel. Ha valami jó van a 18. életév betöltéésben, az az, hogy nem vagy többé köteles velük élni és szót fogadni nekik.


Majd eljön mindennek az ideje. Más időben virágzik a rózsa és más időben a tiszafa - ahogyan a mondás tartja.


És eszedbe se jusson 18 évesen egy boldogtalan kölyköt a világra dobni, csak mert szeretethiányod van! Ha az van, azt az anyádon kérd számon és várd meg, amíg felnősz és okosan tudsz dönteni a gyerekvállalásról.

2014. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem vágyok szeretetre. Ezt tudom magamról, hiába az jön le abból amit írtam. Nagyon ritka hogy így elgondolkodok az egész "szomorú" életemről. Amikor az iskolában csúfoltak abból megtanultam azt hogy ne magamat szeressem hanem inkább foglalkozzak mással, innen jön a gyereket akarok dolog. Azt akarom hogy neveljek valakit akinek szép az élete, teljesen önzetlenül mert én nem akarok magamnak már semmit. De nem fogok "egy szomorú gyereket a világra dobni" :D Csak ilyen érzéseim vannak.
2014. ápr. 19. 09:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Látom szépen átpakolták a kérdésem a családi kapcsolatok- szülő gyerek kapcsolatból a -Gyerekvállalás,nevelés-re...Minek kell ilyet, nyílván ilyen témában lehülyéznek egy 17 évest
2014. ápr. 19. 09:08
 6/7 Petruska1020 válasza:
nem vagy egyedül a sorsoddal, sőt vannaka kik még rosszabbul jártak. én is ahogy végeztem az iskolával elkezdtem dolgozni majd el is költöztem. a gyerekkorom nekem sem volt fényes az italos szülökel és nevelő szülővel és sokszor attól félek, ogy a géneiket magammal hozom és az én gyerekem is azt fogja kapni tőlem amit é kaptam akkor. ja és decemberre várom a babánk..
2014. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon jól tudom hogy van akinek sokkal rosszabb a sorsa az enyémnél...


De igazán sajnálom, hogy más is érez olyat, hogy a gyerekének nem akarja azt adni amit ő kapott :( Eléggé visszatart ez sokmindentől.

2014. máj. 13. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!