Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek szép név a Krisztián?

Szerintetek szép név a Krisztián?

Figyelt kérdés

A férjemet Krisztiánnak hívják, és ő szeretné, ha a gyermekünket is így hívnák. Én viszont más nevet választanék neki! A lányunk nevén is sokat veszekedtünk, neki a Laura tetszett, nekem pedig a Zsófia! Nagyon nehéz megegyeznünk, két nevet pedig nem szeretnénk adni neki! Szerintetek béküljek meg a Krisztián névvel? Ilyenkor kinek kell meghoznia a végső döntést? Nektek ez nem okozott gondot?


29/l



2014. ápr. 19. 22:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szerintem szép név.


Mi meg tudtunk egyezni, nem volt ilyen problémánk. A végső döntést mindenki megelégedettségére kell meghozni. Nem egy ember dönt, ketten vagytok a szülei!

2014. ápr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szép név, bár nekem fura, hogy egy szülő a saját nevét adja a gyerekének, és van két Krisztián is.. mikor szól az ember hozzájuk később, melyikhez szól vajon? Nem értem mi a jó ebben.


Amúgy meg a lányotok neve végül mi lett? Ha Zsófia, akkor hagyd, hogy a fiúét a férjed válassza ki. Ha Laura, akkor mondd, hogy a lánynevet ő választotta, a fiút pedig te szeretnéd.

2014. ápr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Laura lett a neve. Akkor is csak nehezen tudtam engedni, de végül muszáj volt. Éppen ezért szeretném, ha most én dönthetnék. Ha már Zsófi nem lehet, akkor Krisztián se lehessen! Pedig mindig is Zsófinak szerettem volna nevezni a kislányomat.
2014. ápr. 19. 22:55
 4/24 anonim ***** válasza:
A múltkor te engedtél, most ő engedjen és válassz te nevet. Esetleg olyan név ami mind a kettőtöknek tetszik?
2014. ápr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Akkor most válassz te. És ebben ne engedj! :) Egy-egy! Így is mondhatod a férjednek.
2014. ápr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én is Zsófinak szerettem volna a lányomat nevezni, de mivel az édes unokatestvére is Zsófi, ezért nem akartam, hogy apósoméknak mindig magyarázkodni kelljen, melyik Zsófi, meg ha együtt vannak, akkor a gyerekek se tudják megkülönböztetni, most kihez szólnak igazából. :) De találtunk hasonló szép nevet, úgyhogy nem bánom, hogy nem lett Zsófi.
2014. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ja, és a Laura is gyönyörű egyébként. :)
2014. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%
zámbó krisztián szerintem tönkretette ennek a névnek a jelentését
2014. ápr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 reptoid ***** válasza:

29/l :D én inkább nőt írnék, nem lányt, főleg ha ez már a második gyereked lesz :D


Szerintem a Krisztián annyira nem szép név. Mondanám, hogy milyen emberek jutnak eszembe róla, de ez úgyis attól függ csak, hogy milyen Krisztiánokkal találkoztam eddig.

Viszont a csengése szerintem nem túl férfias. Persze én gyereknek se adnám, de valahogy egy 40-50 éves embert nehezen tudok elképzelni ilyen névvel. Ugyanígy egy csomó ma divatos fiúnévvel, amik nagyon cukik meg aranyosak, gimis korral bezárólag még menők is, de egy meglett, komoly férfit próbálj elképzelni valami csingilingi Bencével :D

Valahogy nekem a Krisztián is ilyen, csak ráadásul suttyó kiadásban.

2014. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név a Krisztián, de ha múltkor te engedtél, akkor úgy igazságos, hogy most ő enged. Mondjuk én a kompromisszumos nevek híve vagyok, de ebben az esetben jogos, hogy te válassz.
2014. ápr. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!