Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mit gondoltok őszintén...

Szülők, mit gondoltok őszintén a modern mesékről, rajzfilmekről?

Figyelt kérdés

A kérdést több okból tettem fel.

Tavaly ezt találtam a hírekben és igencsak meglepődtem, hogy voltak olyan szülők, akik irtóznak a Bogyó és Babócától.


[link]


Van egy barátnőm, aki két lány anyukája. Ő sosem olvasta fel a gyerekeinek ezt a mesét, mégis ismerik, mert az anyjuk elmondta, hogy miről szól. Nem kellett eltiltania tőlük, mert nekik sem tetszett a mese. Azt is említette, hogy a nagyobbik lánya (9 éves) szereti a Geronimo Stiltont, ő meg falra mászna tőle.

Nekem nincs gyerekem, így nehezen tudom elképzelni, hogy megengedjem-e neki vagy eltiltsam. Ha eltiltanám, biztosan nem ismerné meg és az iskolában kicsúfolnák, hogy milyen tájékozatlan. Retrós meséket szívesen olvasnék fel neki, amiken nőttem fel, hogy megismerje ezeket is, pl. Kockásfülű nyúl, Kipp-Kopp, Lolka és Bolka, stb. Egy ismerősöm mesélte, hogy a kolléganőjének a lánya 15 évesen sosem hallott Nils Holgerssonról. Még az Andersen meséket sem ismerte. (Azt hitte, a Hableány Disney agyszüleménye). A Grimmről keveset hallott. A Tesz-Vesz várost nem is kell megemlítenem, mert generációk nőttek fel ezen.


Légy szíves, mondjátok el a véleményeteket erről. Bármilyen meséről, rajzfilmről lehet beszélni.


Köszönöm szépen! :)



2014. ápr. 20. 10:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
51%
Haladni kell a korral! Azért, mert én a Mikrobin, Kukori és Kotkodán, a Vízipókon, a Kóckasfülű nyúlón és társaikon nőttem fel, nem jelenti azt, hogy 30 évvel később a fiamnak is csak ezeket kell néznie!Ne vicceljetek már! Persze, ismerje meg a klasszikusokat is, de ha van az ő korosztályának való, mai, modernebb, akkor miért ne? A Bogyó és Babócával nincs semmi baj. nem felnőtteknek írták, hanem kicsi gyerekeknek, ők pedig élvezik (már ha a kedves retró anyuka megengedi nekik). Nálunk sokáig nem volt divat a tv-nézés, a you-tube sem, az is hasonló szerintem, ül a gyerek és bámulja a képernyőt.Viszont a gyerekszoba kezdetektől fogva tele van mesekönyvvel. A fiam imádja őket, legyen akár Bogyó és Babóca, vagy Mi-Micsoda junior sorozat bármelyik darabja. Az én fiam számára ez így teljes! Én felkínáltam neki a lehetőséget, a külömböző könyvekkel, ő pedig elöntötte, hogy érdekli e vagy sem. nem fogok több ezer forintos mesekönyveket cak úgy megvenni, mert szerintem az tök szuper, ha a gyerek le sem tojja. Mindennek eljön az ideje.A lényeg, hogy imádja a könyveit, és alig várja már az iskolát, hogy megtanulhasson olvasni.
2014. júl. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!