Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonoktatásról mi a véleményed?

Otthonoktatásról mi a véleményed?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos a kor, meg a háttér. Pl. miért akarod otthon tanítani, stb?
2014. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, amikor az iskolakoteles korba lépő gyereket otthon oktatják - tehat semmilyen kötelező közösségbe -óvoda, iskola- nem járt, nem jár.
2014. ápr. 21. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nincs semmi különösebb indok, akkor én nem tartom jó megoldásnak. Kell a társaság, a szocializálódás. Ha elszeparáljuk a gyereket a "külvilágtól" annak előbb-utóbb böjtje lesz.
2014. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Julie S ***** válasza:
100%
Oktatas, tanulas szempontjabol sokkal hatekonyabb lehet, viszont ha emellett nincs eleget tarsasagban a gyerek, az a tarsas kapcsolataira ranyomhatja a belyeget.
2014. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem jó ötlet.

Egyrészt nem tudja, hogyan működik a közösség, a társas kapcsolatok, másrészt tanári végzettséggel se tudnám azt és úgy megtanítani, amit ezek a gyerekek tanulnak. Nyilván a kényszer nagyúr, és akkor menne, de alapesetben biztos nem lennék olyan hatékony.

Ezen kívül az itthoni közegen kívül rengeteg tapasztalatot, ismeretet szed fel, amit nem feltétlenül az iskolában kap meg.

2014. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó mondatom magyarázata.:)

Arra gondoltam, hogy pl. a lányom egy hónapja busszal jár. Szinte kinyílt előtte a világ, azóta egyrészt a menetrendeket nézi, másrészt a google maps-szal a világot. Városokat, Földet, tengereket, óceánokat, országokat. Ezeket nem az iskolában tanulta, hanem valahonnan jött magától.

2014. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon elítélem.
2014. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez kell egy apuka, aki finanszírozza, mert anyukának fel is kell készülnie arra amit tanít. Én csak kiegészítésként tanítgatom otthon a gyerekeket, hogy olyat is megadjak amit a suliban nem kapnak meg, de ez is komoly feladat, hogy a neten utána nézzek, nyomtassak, stb. Plusz a foglalkozás, házimunka.. és ezek csak egy-egy kis dolgok, ha mindent nekem kellene tanítanom, az hatalmas meló lenne. Tanítás, anyaggyűjtés, házimunka, stb... El is ment az egész nap.


A másik ok az, ami miatt ellenzem, hogy ha valaki nem tanár hanem Átlag Anyu, akkor egy idő után nem tudja a tananyagot rendesen átadni. Én nem vagyok tökhülye, jó tanuló is voltam, de akkor sem tanár. A gyerekeknél úgy 4. osztály után látom, hogy én kevés lennék ennek az oktatására, hogy egyformán jól tanítsam a környezetet, a matekot és magyarázzam a magyar nyelvtant. Továbbá a történelem se csak annyi legyen, hogy olvassa el a könyvet.


A társas kapcsolatok is jó ha vannak a gyerekeknek, ha megszokják, hogy a közösségben vannak barátok, vannak nehezen kezelhető társak, hisztisek, bunkók, figyelmesek, hazudósak, segítőkészek.... egy munkahelyen később ezeket mind tudni kell kezelni, a konfliktusokat megoldani. Üvegbúra alatt védetten nem jó nevelni.

2014. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
53%

Ha megengeded, én leírom, hogy mi miért választottuk az otthonoktatást, ez talán tartalmazza a véleményemet is.


Mi keresztény éledmódot élünk, ez az otthonoktatás módját is nagyban befolyásolja. Két gyermeket,

egy 4 és fél éves fiút és egy 6 hónapos leányt oktatunk otthon.


Azért döntöttünk az otthonoktatás mellett, mert:

- A család keresztény életmódot él, szerintünk az állami oktatási intézmények nevelési elvei (annak hiánya) nem összeegyeztethetőek a keresztény életmóddal. Eddig nem találtunk olyan magán okatatási intézményt, amely eleget tett volna elvárásainknak.

- Eddig a nagyobbik gyermek több okatatási intézmény tanulója volt (óvoda) ez idő alatt inkább negatív mint pozitív irányban változott a gyermek viselkedése, személyisége. (erőszakosabb lett, durvább, szókincsébe belekerültek trágár kifejezések és a roma kisebbség beszédére jellemző kifejezések, az érdeklődési köre gyökeresen megváltozott: videójátékok, gyermekek számára nem megfelelő filmek, mobiltelefon, verekedés, másoknak való szándékos fájdalom okozás, kár okozás. Illetve olyan „hősöket”, példaképeket kezdett követni, amelyektől azelőtt igyekeztünk megóvni őt: Pókember, Batman, szörnyek...stb)

Az óvodai és az otthoni nevelés között ez időben olyan mértékű volt az eltérés (ellentét), hogy ahhoz a gyermek nem tudott alkalmazkodni.


Én azt gondolom, hogy az otthonoktatás nem cél, hanem megoldás egy problémára (fentebb leírt).

Hogy meddig akarjuk otthonoktatni a gyermekeket? Addig, amíg el nem jutnak egy olyan szintre (értelmi-szellemi) ahol már tudják, hogy mi a jó és a rossz és döntést tudnak hozni azzal kapcsolatban,hogy megtesznek -e valamit, vagy nem.

2014. szept. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!