Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok hogy van a gyerekszoba?

Nálatok hogy van a gyerekszoba?

Figyelt kérdés

Mikor nincsenek itthon rend uralkodik? mikor hazajönnek meg ugy néz ki mint ahol atom ropbbanás volt?

Illetve játékok csak a gyerekszobába vannak vagy mindenhol fellelhetö a házban?


2014. ápr. 28. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden reggel beágyazok nála, játékok a helyükön. Amivel játszik az kint van természetesen, de mikor már 2-3 másik fajtát vesz elő, akkor szólok neki, hogy ami már nem kell azt tegye vissza a helyére. A nappaliban is rendszeresen van játék kihozva, de ez engem nem zavar. Alapból rend van mindig, csak azok a játékok vannak előszedve, amivel épp játszik.
2014. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekszobában rend van, de mivel 6nm az egész ott játszani sincs helye, így nálunk a nappali néz ki úgy néha, mint ahol felrobbant egy játékbolt. Nincs elöl sok játék, így általában kezelhető a helyzet, de néha itt is elszabadul a pokol...
2014. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk három kisfiú van, még a nagyok sem ovisok, ezért nincs olyan, hogy nincsenek itthon és akkor rend van.


Amikor még babák voltak a nagyok, megtehettem, hogy este összeszedtem a játékokat, de mára esély sincs erre, az egész házat elborítják a játékok, szerintem túl sok mindenük is van.


Arra már rászoktattam őket, hogy a szülői hálóba és a konyhába ne hozzanak játékokat, ebben a két helyiségben nem akarok semmi hasonlóval találkozni meg semmire rálépni.


Nehéz volt rászoknom arra, hogy adott esetben ne zavarjon az "atomrobbanás", amint azt találóan a kérdező írta, de egy kicsitől nem lehet elvárni, hogy katonás rend legyen, másrészt én is megállás nélkül végzem a házimunkát, és muszáj, hogy legyen idő és erő arra is, hogy foglalkozzak a három gyerekkel, a késő este hazatérő férjemmel, uram bocsá' adott esetben magammal. :)

2014. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában rend van. Az iskolás fiamnak van egy kis szobája, nekünk egy hálónk, és a két kicsinek egy közös, nagyobb szobája. Nappal a kicsiknél vagyok. Mindig mindenki ott játszik.

A nagyra már rászólok, ő rendet rak a saját szobájában.

A kicsiknek meg fiókokban, dobozokban vannak a játékaik, így könnyű bedobálni őket. Nálunk inkább a ruhák problémásak, rengeteget kell mosni, a 2 évesem épp a vetkőzős-öltözős korszakát éli, a nagy meg nem szereti elpakolni a ruháit..

2014. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

este, meseolvasás előtt elpakolok, míg fogat mos.

reggel ágyát kell csak összedobni.

mikor hazajön az oviból, fogja a kedvenc autóit és általában kihozza a nappaliba játszani.

aztán este együtt játszunk az ő szobájában, de mint írtam, el is pakolunk.

nincs kupi. a lakásban vannak szereszét játékok, de nem azért mert nem pakolok, hanem mert ott tartjuk, pl. a nappaliban a társasokat, a halónkban a terepasztalt... :)

2014. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:

nekem 2 eves es 8 honapos ordogfiokaim vannak, a szobajuk a jatek tarolo, de a napkozbeni jatek a nappaliban tortenik, tehat valahogy mindig kikerulnek a jatekok:-) a gyerekszobaban a furdetes utan pakolunk ossze, a nappaliban meg altatas utan rakodok, rendszeresitettem magamnak egy bevasarlokosarat (itt jegyeznem meg fogalmam sincs melyik uzlethalozatbol van es hogy kerult hozzank...tenyleg:-)) es abba osszeszedek mindent ami a gyerekeke, jo esetben reggel a helyere rakom s gyerekszpbaban, rosszabb esetben (ami a kicsi novekedesevel egyre gyakrsbban fordul elo:-)) nem rakom el es azzal nyugtatom magam hogy ugyis mindent kihoznanak ujra, de legalabb optikailag rend van:-) sokat segitett hogy egyszer besokalltam a dugig pakolt polcoktol es ugy dontottem itt az ideje a rendszerezesnek, vettem par szines muanyag dobozt az Ikeaban meg vastag fekete filcet es a nagyobbikkal kozosen szetszortiroztunk mindent:


autok, motorok, kozlekedesi eszkozok

szetszerelheto jatekok es szerszamok

baby fejleszto jatekok

vonatok, sinek

golyopalya, golyok

kreativos, kezmuves

puzzle, kirako, fuzheto jatekok...


...dobozok. filccel rairtam es ra is rajzoltam mindent a dobozokra, igy ha elkap a harci kedv es mar tul sok minden van a bevasarlokosaramban, akkor nekiallunk kozosen berakni mindent a helyere.


Plussok elvbol nincsenek nagy szamban mert utalom a port es tarsashaz 2.emeleten en nem tudom miert de iszonyat sok a por, ha lenne ra kapacitasom akkor napi 2szer torolgetnek szivem szerint!


nem kaphat ugy ajandekot, hogy amelle ne kapjon dobozt is, ezt kikotottem a nagyszuloknek, most kiskonyhat kap, mar ahoz is beszereztem a konyhai felszerelesek feliratu dobozom:-) a csalad mar azon rohog hogy belolem el az ikea, mert ugy bejott a rendszer, hogy mar a furdoben, a konyhaban, es gardrobban a sajat cuccainkat is bedobozoltam:-):-)

2014. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!