Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon rossz a kapcsolatom a...

Nagyon rossz a kapcsolatom a testvéreimmel, a férjemnek is, ezért nem merünk 2. gyereket vállalni. Hogyan lendüljünk túl ezen?

Figyelt kérdés

1 éves a lányunk, szerettünk volna kis korkülönbséggel kistesót. De hiába gondolok a jó dolgokra, mindig eszembe jut hogy az én kistestvéreim hogyan nehezítették meg a gyerekkorom. A férjemnek ugyanez a tapasztalata, ő is legidősebb gyerek. Nem akarjuk, hogy a lányunk is ugyanezt tapasztalja meg.


Mit javasoltok?


2014. ápr. 30. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez csak jó nevelés kérdése. Ha nincs megkülönböztetés, rivalizálás, megvan a biztonságos családi béke és szeretet, akkor a gyerekek szeretni fogják egymást, és mindigis jó testvérek lesznek.
2014. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam.

De hogyan neveljük őket "jó testvéreknek", ha egyikünk előtt sincs ilyen példa?

2014. ápr. 30. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem testvéreknek kell őket nevelni, hanem egyenként rendes embernek, aki tekintettel van másokra. Én így gondolom ezt. Én az anyaságtól féltem, mert nincs előttem jó példa. De sikerül másképp élnem,és már csak ritkán jut eszembe, hogy mi elől menekültem mindenképp. Szerintem vágjatok bele, és szeressétek mindkettőt, neveljétek őket empatikus, türelmes környezetben és alakul magától!
2014. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen szeressétek mind a kettőt különbség nélkül. Ha stabil a háttér, nem lesz semmi gond. Ti már tudjátok, mi a rossz, így nem fogjátok ugyanazt a hibát elkövetni, mint amit a szülők.
2014. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha rossz a tapasztalt akkor talán tudjátok is mi volt a rossz, ebből lehet tanulni talán. Ahol úgy érzed neked nem volt jó, ott másképp csináljátok.
2014. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem a jó testvéri viszony az egy plusz dolog.

ha ugyanúgy álltok a két gyerekhez, nem kivételeztek, akkor nem lesznek sérelmeik. és persze nagyon fontos a jó nevelés, hogy mondjuk ne hagyjátok, hogy gyepálják egymást. bár ez se feltétlenül a rossz kapcsolat alapja, engem napi szinten "vert el" a tesóm gyerekkorunkban, most meg nagyon jó barátok vagyunk, napi kapcsolatban

2014. ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Testvérrivalizálás, testvérféltékenység minden testvér között van. Az ellen nem tudsz tenni. De ha jól tudod kezelni, mindegyikkel igyekszel külön foglalkozni ha igényli, megtanítod őket arra, hogyan fejezzék ki az egymással szembeni ingerültségüket (például hogy miért akar már megint ő is a kedvenc babámmal játszani), akkor sokkal-sokkal több örömük lesz a testvérükben, mint rossz tapasztalatuk. Három gyermekem van kis korkülönbséggel, ők is néha nagyon összevesznek például azon, hogy az út jobb vagy bal oldalán menjünk, de cserébe sokkal jobban eljátszanak egymással, mint bárki mással.
2014. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első és második válaszoló jól leírta, amit szerettem volna! Rajtatok múlik! Ha jó embereket neveltek belőlük, jó testvérek is lesznek!
2014. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, gondoljátok át alaposan, mit csináltak rosszul a szüleitek. Mert a rossz testvéri kapcsolat mögött sajnos mindig valami nevelési baki van. Ha ezt tudatosítjátok, az már fél siker. Persze a helyzet az, hogy baromi nehéz levetkőzni az otthonról hozott mintákat, sajnos magamon is tapasztalom, hogy ha „elveszítem a fejem”, olyasmi szalad ki a számon, amit utáltam gyerekként hallni, és sosem gondoltam volna, hogy képes leszek kiejteni.


Azt írod, „kistestvéreim”, és hogy a férjed is a legidősebb. Lehet, hogy annyi volt nálatok gond, hogy túl sok gyerek volt, nem bírták a szüleitek?

2014. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon furcsa h testvérek felnőttként is igy élik meg...mi is harcoltunk folyton sőt a legtöbb ismerős is,felnőttnénk meg jo a viszonyunk és jokat röhögünk a gyerekkori "háborúkon". Az en ket gyerekem is fél oranként összeveszik de alapban imádják egymást,ha az egyiknek fàj a màsik sír. De nagyon nagyon sok múlik a szülőn régen mindig a nagy kapott,az volt a legegyszerübb...lehet h ezért vanilyen negativ emléketek. Ha figyeltek rá,pl.mikor a pici megszületik akkor ne legyen egyből ő a központ,a nagy is hadd üljön az öledbe mig szoptatsz stb. Engem motiválna az is hogy bebizonyítsam lehet ezt máshogy mint ahogy veletek történt.
2014. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!