Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SZerintetek ez nem szemétség?...

SZerintetek ez nem szemétség? Emiatt vagyok rossz anya?

Figyelt kérdés
Anyósom és még pár kedves rokon szerint én nem vagyok túl jó anya, mert nem főzök külön a gyerekemnek, aki most egy éves. Meg hogy a semmire vállaltuk...300 ezer jön be havonta, és 100 at minden hónapban félreteszünk, mivel venni akarunk egy nagyobb lakást, mert ugye nő a gyerek, én nem nőhet fel egy másfél szobás panelban. Most azért vagyok szemét, mert nem minden pénzem a gyerekre költöm, pedig minden hónapban veszek neki pár új ruhát, játékot, minden nap eszik zöldséget, gyümölcsöt, húst, tejterméket, minőségi ételeket eszünk, és mindig kijövünk. Ragaszkodunk a megtakarításhoz. Szerinte a lakásvásárlás baromság, inkább autó kéne, mert az nincs, de mi nem is akarunk, nem látom értelmét, minden itt van szinte látótávolban. Nagyon fáj, ahogy beszél velem, soha nem leszek neki elég jó...A dohányzást mindketten abbahagytuk, mikor megtudtuk, hogy terhes vagyok, helyette havi egy mozi+pizza kombóval ajándékozzuk meg magunkat, hát ez is pazarlás szerinte..már nagyon unom...ha terveink vannak, akkor szar szülők vagyunk? Hiszen semmiben nem szenved hiányt a fiam..
2014. márc. 27. 13:21
 1/10 piroska és a farkas ***** válasza:
100%

1. gratula a dohányzás abbahagyása miatt!

2. a félretett pánz nagyon fontos, jó, hogy van rá módotok, és mégjobb, hogy meg is teszitek.

3. nekünk nincs autónk, és nem is tervezzük, hogy lesz...

4. egy gyereknek nem attól lesz boldog gyerekkora, ha már kicsiként minden pézt ráköltenek

5. jó messzire költözzetek....

6. És ragaszkodjatok az elveitekhez, az anyós és néhány kedves rokon pedig nyugodtan kifejezheti majd a gondoskodását néhány nagyértékű, közösen összedobott ajándék képében , ha esetleg példát szeretnének majd mutatni. Nyugodtan megvehetik majd az első biciklit, a másodikat is, aztán majd a saját hangszert ha zeneiskolás lesz és szeretne, stb....

2014. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósok/anyák az esetek nagy részében jobban szeretnének tudni mindent. Helyetted akarják élni az életed és úgy csinálni mindent, ahogy nekik "fekszik". Sok mindent nem tudsz vele kezdeni. Vitázni szerintem felesleges, engedd el a füled mellett, vagy hallgasd meg, bólogass mosolyogva és tégy úgy, ahogy nektek jó. Sok nagyi ráadásul úgy osztja az okosságokat, hogy kevésbé sem volt jobb, tudatosabb, következetesebb fiatal/anya, mint a gyereke/veje/mennye. Szerintem ezen ne rágd magad. Egyáltalán nem vagy rossz anya. Céljaitok vqnnak, tesztek érte, nektek ez így jó, slussz-passz. :)
2014. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen az anyósod. Vannak olyanok, akiknek semmi sem jó. Naná, elvetted az ő pici fiát...

Próbálj meg nem foglalkozni a megjegyzéseivel, egyszerűen hagyd figyelmen kívül. Amúgy meg nem avatnám be az anyagi helyzetünkbe, mert ahoz semmi köze - főleg, hogy ilyen megjegyzéseket tesz! Nagyon is dícséretes, hogy ilyen szépen tudtok spórolni! Irigykedem!! :) Nekem nem sikerül, pedig minden hónapban elhatározom!

Tartsatok ki az elgondolásotok mellett, de arra figyelj, hogy az anyós miatt a férjeddel ne veszekedj! Ez fontos!

Ti a saját életeteket éljétek, anyós-pajti meg az övét!

2014. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 H_Vivien ***** válasza:
100%
Jézusom. Szerintem a "drága" Anyósodnak nem az a baja, hogy rossz Anya vagy, hanem egyszerűen az, hogy vagy :D Kérdezd meg Tőle, hogy Ő mire vállalt gyereket anno, Neki mennyi folyt be egy hónapban és máris ejteni fogja a témát. Jól csináljátok, inkább gyűjtsetek, mint hitel. A Fiadnak arra van szüksége, hogy mindent megtegyetek, amit csak tudtok és, hogy szeretetben nőjön fel. Anyukának bele kellene törődni, hogy a kicsi fiának már más családja van, és anyuka helyett a család lett a fontos. Itt szerintem puszta féltékenységről van szó. Nem irigyellek :( Sértsd meg Te is és legalább egy kis ideig nyugi lesz :) Nem gondolom, hogy emiatt rossz Anya lennél, sőt... :D
2014. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem takarékoskodjatok és olyan messze költözzetek tőle, amilyen messze csak lehet. Sajna vannak ilyen rossz szándékú "kedves" anyósok, és nagyon vigyázz te is hogy hogy kezeled- magadban-mert a végén addig fog piszkoskodni veled/veletek, hogy miatta fogtok elválni... Én már láttam erre példát! :(

Szerintem nagyon jól csináltok mindent. Az Anyós pedig hiába a férjed anyja- mostmár ti vagytok egy család, és védjétek foggal-körömmel. Ha nem lehet vele együtt élni vagy kijönni, akkor nem kell vele foglalkozni.

A férjednek mond, hogy tegye helyre, vagy költözzetek el tényleg. :(

2014. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A tényleges cél az, hogy felbosszantsanak,bizonytalanná tegyenek. A jelek szerint ez teljes mértékben sikerült is nekik, hiszen te is megkérdőjelezed a saját életviteleteket.

Miért nem tojod le őket magasról?

2014. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért foglalkozol ennyire azzal, amit anyósod mond? Neki akarsz megfelelni? Nem felnőtt ember vag, aki okkal teszi, amit tesz? Biztos csomóan egyetértenek veled és megerősítenek a döntéseidben. Én is egyébként. Bocsi de úgy utálom már ezeket a "rossz anya vagyok" kérdéseket. Nem, emberek, nem vagytok rossz anyák, még ha el is követtek néhány hibát, akkor sem!! Főleg nem akkor, ha értelmesen és megfontoltan cseledtek.


Egyébként az ilyen anyósok rendszerint a fiaikra is rátelepszenek, beleszólnak az életükbe, irányítani próbálják meg érzelmileg zsarolják őket, tapasztalatból tudom, szóval nem irigyellek. Csak szerejl be egy szűrőt az agykérgedbe, ami nem enged át mindent!

2014. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg csak villogni akarsz,mert a mai világban ki tud havi 100-at csak úgy félre tenni? Mi baja lesz a gyereknek egy panelban?
2014. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, erről szó sincs, mi is meghúzzuk, hogy félre tudjuk tenni. A panellel meg az a bajom, hogy kicsi. Nem az, hogy panel.
2014. márc. 28. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak mindenki ennyire "rossz anya" lenne. :) Javasolnám a kedves anyósnak nézzen körül itt gyakorin milyen anyák vannak, akik tényleg a semmire, felelőtlenül szülnek. Én a helyedben jól kiosztanám és felvilágosítanám, hogy ezentúl a véleményét tartsa meg magának. Egyébként a kedves anyós mit tett le az asztalra, hogy neki ennyire semmi nem felel meg?
2014. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!