Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeknek való fényvédő?

Gyerekeknek való fényvédő?

Figyelt kérdés
Valaki meg tudná mondani, hogy a Mexoryl XL nevű vegyület fizikai, vagy kémiai védelmet nyújt a bőrön? Az interneten nem találok róla ilyesmit, viszont a legtöbb elég jónak mondható gyereknaptejben benne van. Kémiai fényvédőt nem szeretnék a bőrére kenni, 1 éves kor alatt van, ráadásul nagyon világos bőrű.

2014. máj. 2. 11:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy elég lenne egy 25-30 faktorszámú krém, úgy sem töltenénk órákat a napon. A legtöbb 1 éves kor alatt használható krém 50 faktoros. Szerintem az nagyon gáz.
2014. máj. 2. 11:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, sőt! Te nem vagy tisztában a dolgokkal. Minél kisebb a gyerek annál magasabb faktorszám javasolt főképp, ha vilagos a bőre. Nem hiába a sok 50 faktoros gyereknaptej, hisz az véd ténylegesen. Attól, hogy nem viszed tűző napra órákat a világos bőre könnyen megég. Nekem dr Kelen van, gyógyszertári és maximálisan jó.
2014. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Daylong Baby 30. Úgy tudom, az nem tartalmaz kémiai fényvédelmet.
2014. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha megnézed az inci-jét akkor abból egyérteműen kiderül, hogy fizikai vagy kémiai fényvédőről van szó.

Itt egy kis segítség (táblázat) az elemzézhez:

[link]

2014. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a faktorszám nem azt jelzi mennyire véd,hanem hogy milyen sűrűn kell kenni.Tehát egy alacsonyabb faktorszámú is jó,csak sűrűbben kell ismételni a kenést.
2014. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ezt vettem mikor 1 éves volt a fiam, nagyon fehérbőrü, kék szem, szőke.

[link]

nem olyan jó, de egy nyárra jó volt idén már a másik fajtát vettem a KID változatot az szupi, de az kémiai is így nektek még nem jó.

Szóval amit belinkeltem nehéz elkenni és azért fehéres lehet a bőrön, ezért nem olyan jó, de elboldogultam vele, mert nagyon érzékeny a bőre így nem mertem mást kenni rá. Csak idénre már nem azt vettem :) De amúgy ajánlom!!!!! Mert meg sem fogta a nap olyan jól szűr.

2014. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok az a bioderma amit belinkeltem csak fizikait tartalmaz!
2014. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Úgy tudom, hogy a 30 és 50 faktorszámú naptejek között szűrés tekintetében az eltérés kb 2%. Tehát míg egy 30-as a káros sugarak 96%-át szűri meg, addig az 50-es a 98%-át, de az 50-esben sokkal több a káros anyag. Ezért nem akarok 40-50-est. Azt sem akarom, hogy teljesen szűrjön, egy kicsi napfény nem baj, ha éri.
2014. máj. 2. 16:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól tudod kérdező a 30 faktoros fényvédők 96,6%-ban szűrik ki az UVB sugarakat, az 50 faktorosak pedig 98%-ban, szóval a különbség elhanyagolható.
2014. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A jobb fizikai fényvédők 40-50 faktorosak. A gyógynövényes ásványi alapúakról tudja valaki mennyire megbízható, pl. Lavera, Biola?
2014. máj. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!