Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudtok munka mellett...

Hogy tudtok munka mellett ételallergiás gyerekeknek külön főzni?

Figyelt kérdés
Teljesen külön kell mindent csináln. De én már ott tartok felmondok. Az örökös kenyér, kiflisütés, mindig legyen az oviban mit enniük, mert csak ebédet biztosítanak neki, de kenyeret ahhoz sem kapnak. Úgy érzem sokszor megbolondulok az örökös készenlétben. A kicsi lisztérzékeny a nagy tej-tojás allergiás. Elfáradtam. Nagyon durva lenne ha felmondanék? Férjem mindig piszkál miért nem maradok itthon, ellennék úgy is. Eddig tiltakoztam, de eljött az a pont, hogy egyszerűen képtelen vagyok utólérni magam. Ráadásul a gyerekekkel is sokkal kevesebbet tudok foglalkozni, mint kellene, hisz állandóan valamit főzök vagy dagasztok. Vagy rosszul csinálom a dolgokat?
2014. márc. 1. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek akkor tenyleg maradj otthon. 2 ilyen csalad is van a kornyezetemben, egyik anyuka sem tud mellette hagyomanyosan- reggel 9-5 pl -dolgozni. Az egyiknek netes,a masiknak masfele meloja van.
2014. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem mondanék fel. Miért nem veszitek a kenyeret nagyobb pékségeben mind kapható ilyen kenyér? Másrészt meg az apa is vegye ki a részét belőle.
2014. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ezt alaposan át kell gondolnotok. Még ha meg is tehetitek anyagilag, hogy otthon maradj,kérdés, jó lesz e az neked. Nem fogsz az állandó házimunkába belecsömörödni egy idő múlva?

Szerezzetek be kenyérsütőgépet, azzal is könnyítesz magadon. Nejlonban tárolva még pár napig friss marad a kenyér.

Gyűjtsd össze a gyorsan elkészíthető ételek listáját, a hozzávalókat. Gondolom a zöldségek,lekvárok mehetnek nem? Ilyenekből spajzoljatok be, hogy ne kelljen állandóan főzni.

2014. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2; nem lehet allandoan kenyeret enni, nem csak az az egy amit kulon kell csinalni. Raadasul ezek a termekek sokkal dragabbak a boltban.
2014. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit könnyebb nálad, mert "csak" tejallergiája van az egyik fiamnak.

Előző héten megkapom az étlapot, bejelölve rajta a tejet tartalmazó ételeket. Hétfőn beadok az oviba egy doboz rizstejet, ill. van bent egy doboz margarin is végszükség esetére, meg 1-2 májkrém konzerv.

A többit mindig aznap viszem, néha reggel főzöm meg az egyszerűbbeket, pl. tejbegríz. Hétvégén ált. úgy főzök, hogy 1-2 adagot lefagyasztok a levesből, szószból stb, így ha minden kötél szakad, van mihez nyúlni.

Nasinak mindig viszek be valami kekszet, piskótatallért, vaníliás karikát stb., amiket elraknak a szekrénybe és amikor szülinapi buli van, csak abból adnak a fiamnak az óvónők.

Ezért nekem eszem ágában sem lenne felmondani, hiszen a gyes kb. 8x-át keresem.

A te helyzetedben is attól függ szerintem, hogy mennyit veszítene a családi kassza a fizetésed kiesésével. Nyilván van az a pont, amikor ez már másodlagos tényező, de ha van más megoldás, akkor először azt kell megpróbálni. Pl. előre sütni-főzni, keresni egy megbízható pékséget, bioboltot stb.

2014. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyit tudok segíteni,hogy például a kenyeret,kiflit smán le lehet fagyasztani.Ha kienged,olyan puha,mintha aznap vetted volna.Én mindig nagy mennyiséget veszek nagybevásárláskor és adagonként bezacskózva lefagyasztom.Csinálhatnál hétvégente több napi adagot,berakod a fagyóba és hétköznapra legalább ez meg van oldva.
2014. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, az én hétvégém az szombat délután 3-kor kezdődik. Nem mindig van időm nagy mennyiséget sütni a pékárúból, hisz millió egyéb dolog is van, mint tudjuk. Persze vannak pékmunkás vasárnapjaim, de az tényleg egész nap. Muszáj megoldani.

Igen, nem csak a pékkajákról van szó. egy egyszerű bundáskenyér minálunk nem 15 perc hanem másfél óra. Hisz az egyiknek kell hozzá saját kenyér, a másiknak nem lehet benne tojás. Egyszerű tésztaételek sem olyan egyszerűek. Nincs olyan, hogy megfőzök és kész. Megfőtök, aztán főzök mellé az egyiknek , utána a másiknak. Mert a nagyon kívül más nem eszik gluténmentes ételt, míg a kicsin kívül más nem eszik tojásmentes ételt. Persze vannak túlélőcsomagjaink is a hűtőbe. De amikor halmozódnak a napok, amikor csak valami kibillent, egy kis betegség vagy túlóra vagy bármi, akkor borul egy egész hét. Kivagyok.

Amíg "csak" tejallergiánk volt, észre sem vettem a pluszmunkát. (persze az is komoly baj, nem akarok megsérteni senkit, de nem volt ennyire megterhelő, vagy nem éreztem annak)

Nyilván nagy kiesés lenne pár tízezer forint, de sokat spórolnánk is, és lenne egy nyugodt kipihentebb anyuka. Nem kellene bébiszitter időnként, hogy különórára hordja a gyerekeket, tudnák többet foglalkozni velük. Nem tudom. Tényleg várok olyan szülőket, akik konkrétan ebben vannak, a többszörös ételallergiában, hogy ők hogy oldják meg. De köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

2014. márc. 1. 17:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező és a férj munkahelye mennyire biztos? Mert oké otthon maradsz és mi van ha őt kirúgják? Otthon maradsz évekig akkor még munkát is sokkal nehezebb lesz találni ha a gyerekek idősebbek lesznek. Szerintem 4-6 órás munka minimum kellene neked is, mert sajnos a mai világban egy családnak egy lábon állni elég veszélyes.
2014. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" tej-tojásallergiás a fiam. Ne haragudj, tudom, hogy nem sokra mész vele, de nagyon sajnállak a glutén miatt. Mikor az eredményre vártunk a fiamnál, azon imádkoztam, hogy csak glutén- meg szója nem, mert úgy főzni, tragédia!


Én leírom neked a saját kis életünket, hátha tudsz belőle meríteni.

Először is, én nem főzögetek külön, vagy csak nagyon ritkán. Mindannyian úgy eszünk, ahogy a gyerek. Hétvégén főzök csak különféléket. Először én is próbáltam, de nekem is olyan a munkám, hogy még otthon is bőven van mit csinálni, és csak azután fogok neki mindennek, hogy a gyerek elaludt, mert nem akarom azt a pár ébren töltött óránkat is szétcseszni!

A hétvége egyik napját viszont feláldozom, olyankor vagy valamelyik mama (hál Istennek vannak, és jönnek, visszatartani se lehetne őket, pedig még dolgoznak ők is) vagy a férjem programol a gyerekkel, én meg bevetem magam a konyhába.

Én is ovis étlap alapján főzök, de mindent, mert nálunk semmit nem csinálnak meg. Amit csak lehet, megfőzök és lefagyasztom. Pl. Főzök egy pörköltszerűt egy nagy kondérral, amit aztán kis adagokban lefagyasztok. Ebből csinálom aztán a főzelék feltéteket paradicsomszósszal/rizstejszínnel. Darálthúsból ugyancsak főzök egy ilyet, ebből a rakott dolgoknak csinálom meg a feltétjét.

Darálthúsból sütök nyújtott vagdaltat, szeletenként lefagyasztom.

Csirkemellet, combot mézes-mustáros fűszerezéssel, kukoricalisztben megforgatva megsütöm vastagabb szeletekben a sütőben.

Főzelékeket készre-főzve fagyasztom.

A leveseket is kis adagokban fagyasztom. Krumplilevest is.

Kelt tésztákat, kenyeret, zsömlét, kiflit szintén fagyasztom megsütve.

Amiket frissen készítek az a kifőtt tészták, krumplipüre, "tejbegríz".

Eszembe jutott, hogy zöldséges rizst is szoktam lefagyasztani.

És süteményeket is fagyasztok. Linzer- és muffinféléket is. Tartok a fagyasztómban gluténmentes süteményt is, mert a csoportunkban van egy lisztérzékeny kislány, és ha viszek valamilyen apropóból süteményt az oviba, neki is szoktam vinni.


Remélem, tudtam segíteni.


A munkahellyel kapcsolatban pedig nem lehetne azt megtenni, hogy mondjuk 3 hónapra elmész fizetés nélküli szabadságra, és akkor látnátok, hogy mennyire nagy kiesést jelent?

2014. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs, de a barátnőm kisfia minden allergiás.

Amit tudom hogy nem ehet:

liszt, tej, cukor, szója, tojás és nem ehet túl fűszeresen.

Neki talán annyiból szerencséje van hogy az oviban illetve már a suliban megoldják a speciális étkezést, tehát nem kell oviba vinnie.

De ennek ellenére ő otthonra csak olyat főz amit a gyerkőc is ehet.Akkor főz két félét, tehát olyat is amit a gyerkőc nem ehet amikor tényleg rá ér, tehát hétvégén vagy ha szabad napos.

Eleinte furcsa volt nekik, de elég hamar megszokták.

2014. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!