Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik úgy gondolják, hogy nem...

Akik úgy gondolják, hogy nem kell külön szoba a gyerekeknek, azok mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


Én mindig is úgy gondoltam,hogy ahány gyerek annyi gyerekszoba,mert kell a tér,és az,hogy az ember ne csak a budin legyen egyedül.Itt rengetegen hangoztatják,hogy nem,nem kell.Akkor?


2014. máj. 11. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem kiskamaszkor után kell, de előtte pl én teljesen jól elvoltam a nővéremmel.
2014. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az ideális, ha minden gyereknek van külön szobája. De ez a lakás/ház mérete, anyagi okok miatt nem mindig kivitelezhető. Nem hiszem, hogy a közös szoba vagy a külön szoba önmagában meghatározó lenne, hogy valakinek milyen jó vagy rossz a gyerekkora. Vannak hátrányai és előnyei is mindkettőnek.

Pl. akinek mindig volt saját szobája, nem biztos, hogy olyan jól tud alkalmazkodni, mint akinek meg kellett osztania valakivel.

2014. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Nekem sem volt saját szobám, a húgommal osztozkodtunk. Mind a ketten ép, normális felnőttek lettünk, nem lett hátrányunk semmi a közös szobából.

Nem kell túldramatizálni a helyzetet, nem lesz "lelki sérült" a gyerek, ha a szülők nem tudnak neki külön szobát biztosítani.

2014. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Mi 12 éves koromig egy szobában voltunk az öcsémmel. Nem haltunk bele, de azóta vagyunk igazán jóban, hogy külön szobánk lett. Amúgy 10-12 éves korig szerintem rendben van, ha máshogy nem megoldható, de 10 éves kor fölött nem. Pláne ha nem azonos neműek a testvérek.
2014. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Én úgy gondolom, hogy jobb a külön szoba a gyereknek, ha van, de ha nem lehet máshogy megoldani, akkor szerintem ne az szabjon határt egy vágyott második gyerek vállalásának, hogy ketten lesznek egy szobában, én 9 éves koromig voltam egy szobában a bátyámmal, természetes volt még akkor, utána persze jó volt a saját szoba, de ha gyerekként együtt vannak az nem gond szerintem. Férjem világ életében a nővérével egy szobában volt, mert csak 2 szobájuk volt, él és virul, de a rossz kapcsolat megmaradt a tesójával. Szóval gyereknek szerintem nem kell külön szoba, kamasznak már igen, de minimum el kell választani két külön "fülkére" a szobát.
2014. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Azonos nemű testvéreknek szerintem jó ha, egy szobában vannak, és egy szobában (még egy piciben is) meg lehet oldani a saját, intim élettér kialakítását.


Külön nemű gyerekeket én nem tennék egy szobába, maximum úgy, hogy a szoba teljesen galériázott, így el vannak szeparálva (kiskamaszkor kezdetétől fontos ez szerintem).

2014. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

16 éves koromig közös szobám volt a 6 évvel fiatalabb húgommal. Nem éreztem problémának, elvoltunk. De biztos vagyok benne, hogy ha nem kapok külön szobát kamasz koromra, azt nehezen viseltem volna.

A barátnőm 6 évvel fiatalabb öccsével volt egy szobában, egészen addig, amíg el nem költözött otthonról. Azért az keményebb volt. Annyit megtettek a szüleik, hogy egy fa paraván szerűvel ketté választották a szobát.


Egyébként attól, hogy 16 éves korom közös volt a szobánk nem nagyon érzem magam alkalmazkodónak. Ha nyaralni mentünk, vagy kirándulni, utáltam és most is utálom megosztani a szobát másokkal. Idegesít, hogy más szuszog, horkol, nem akkor fekszik amikor én, stb. :)

Ez alól az iskolai táborok és kirándulások csak a kivételek. De felnőtt koromra az jellemző, hogy nem vagyok alkalmazkodó ilyen téren.

2014. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk azt hittem a belinkelt kérdésben majd tinik sírnak külön szobáért vagy valami, erre egy válasz nincs benne, mi értelme volt akkor belinkelni?
2014. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

3 szobás lakásban laktunk,a 2 éves tesóm egyedül uralta a 18 m2 szobát, nekem meg a nagyszüleimmel kellett osztozni 6 m2-t kaptam, de nem az ablaknál, hanem a szoba végében.


Később amikor elromlott a szemem a terméeszetes fény hiányában, akkor bekerültem a 3 éves mellé, hát nagyon kellemes volt tényleg, semmit nem lehetett tőle tanulni.


Értelmiségiek ne rakják a gyereküket közös szobába, ha a kölykök nem tanulnak tovább akkor szakmunkásnak mindegy.

2014. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem mindig lehet megoldani ahány gyerek annyi szoba, anyagi kérdés. Mondjuk ellentétes nemű gyerekeknél mindenképpen fontos, de ott sem mindig lehet megoldani gondolom, mert nem biztos hogy van pénz.....

Ha valaki önkielégíteni akar stb, ahogy a másik fórumba írta valaki, szerintem megtudja oldani, gondolom a tesója nincs mindig ott a szobába, mert még nem jött haza a suliból, vagy éppen átment valakihez stb. Öltözködni lehet a fürdőszobában, így nem kell a másik előtt. Nekem nincs tesóm, így nekem ez kimaradt :) de biztos megoldottuk volna ha gond lett volna ebből.

De amúgy persze az a legjobb, ha van külön szoba.

2014. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!