Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a babát igyekszem a vegyi...

Ha a babát igyekszem a vegyi anyagoktól minél tovább távol tartani, lehet bármi hátránya?

Figyelt kérdés
Nincs gyermekem, még csak a távoli jövőben tervezem, de foglalkoztat az a dolog, (hogy bár tudom hogy idő és energia igényes) de azon kozmetikumokat amiket csak lehet, én állítanék itthon elő (nagyon egyszerű dolgokra kell gondolni). Ezzel terveim szerint pénzt spórolhatnék majd meg, és a babát is kímélném mindenféle fölösleges adalékanyagtól. Lehet buta kérdés az enyém, de lehetne- ennek bármi olyan hátránya a későbbiekben, hogy mivel semmiféle/csekély mesterséges kozmetikummal nem találkozott két-három éves koráig, miután már szükségszerű lesz bolti dolgok használata, és teljesen új lesz a szervezetének, irritáció, esetleg allergia lép fel? Pont ezt szeretném normál esetben elkerülni.

2014. máj. 12. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi baja lenne? Evvel csak jót teszel neki.
2014. máj. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen jó, de a kosztól ne óvd nagyon, vagyis hagyd, hogy néha megegye, ha leesik valami.
2014. máj. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet baja tőle.
2014. máj. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
nagyon is lesz baja..jön majd az allergia,bőrbetegség stb.nem vicc.kell annak a gyereknek mert később gond lehet,persze nem ész nélkül.csak jót akarok
2014. máj. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lesz hátránya. Ezek a mestreséges anyagok nem olyanok, mint pl. a hozzátáplálásnál a glutén (bár erről is megoszlanak a vélemények, milyen korán kell kezdeni), mert inkább felhalmozódnak a szervezetben (egyébként kimutattták, hogy már magzati korban megkapja, amit anya használ/t pl. dezodort, sőt az anyatejben is jelen vannak a káros kozmetikai anyagok) és sokszor csak évek múlva okoznak problémát. Aztán sok baba lesz ekcémás vagy csak atópiás dermatitiszes, és akkor vált a család a sensitiveként hirdetett babamosóporról valami "népi" mosószerre (pl. mosódió) meg a fürdető helyett pl. sheavajra, vagy fogzáskor nem bírja a popsijuk a kezdetektől használt törlőkendőt, csak a vizes vattát... és még biztos lehet sorolni a fordított tapasztalatokat. Úgyhogy ha ez visszafelé így működik, szerintem - bár nem vagyok bioanyuka - megelőzésképpen odafelé is működhet, csak legyen hozzá türelme az embernek :)
2014. máj. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az lesz a baja, hogy egészséges lesz :)

Közel sem mindegy, hogy egy újszülött, vagy egy óvodás találkozik először egy parabénnel, vagy SLS-sel! Lehet kapni egyébként kiváló minőségű babaápolási termékeket és nem is mindegyik ára olyan horrorisztikus (házi,kézműves szappant egy éves korig nem ajánlják)

2014. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!