Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi adókedvezmény bárki...

A családi adókedvezmény bárki igénybe veheti?

Figyelt kérdés

Mi a feltétele?Azt tudom,hogy csak egyikőnk veheti majd igénybe,vagy apa vagy én.

De nincs fizetéshez kötve?


2014. máj. 12. 12:02
 1/8 ivilicious ***** válasza:
Erre kíváncsi lennék
2014. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Akár mindketten is igénybe vehetitek (apa és anya), nincsen fizetéshez kötve.
2014. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát lényegébe fizetéshez van kötve mert hát az adóból vonják, meg már az egészségbiztosításból és a nyugdíjjárulékból is vonhatják bizonyos %-ig.
2014. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pont, hogy fizetéshez van kötve. Tehát akinek van bejelentett munkahelye, vagyis van adóköteles jövedelme (és ez lehet bármekkora összegű jövedelem), akkor a családi adókedvezménnyel csökkentetni lehet az adóalapot. Vagyis igénybe lehet venni.

De ha nincs valakinek adóköteles jövedelme, fizetése, stb., akkor nincs mire igénybe venni.

Tehát apuka dolgozik, van bejelentett jövedelme, anyuka meg gyesen van, akkor nyilván apuka lesz rá jogosult. Ha anyuka gyesen van, apuka meg segélyen, akkor egyik sem lesz rá jogosult.

És mindkét fél is akár igénybe veheti, csak akkor nem külön-külön a teljes összeget, hanem megosztva.

2014. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Dolgozik apa is,nettó 300 ezret kap,én is dolgozom nettó 120-at kapok.GYED-en leszek,akkor én is igényelhetem?

Vagy célszerű annak,aki többet keres?

Bocsi,csak nem vagyok ezekkel tisztában.

2014. máj. 12. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hány gyereketek van. Ha egy, akkor neked is több adód van, mint 10e forint, ami a kedvezmény összege, így igénybe veheted. Ha pl. három gyerek után akarjátok igénybe venni a maximális összeget, ahhoz persze kell a nagyobb bér.
2014. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1 gyerkőc után.

Értem,és köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 12. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi úgy szoktuk csinálni,h nem havonta kérjük,hanem egy összegben adóbevalláskor.ehhez az kell,h a nyilatkozatot nem küldöm vissza.
2014. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!