Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a babám születésekor nem...

Ha a babám születésekor nem vagyok férjnél, lesz majd gyermekelhelyezési per/hivatalos eljárás?

Figyelt kérdés
2008. júl. 28. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyerek a te neved fogja viselni.Az apáét is viselheti ha ő engedélyezi.Igényt tarthat láthatásra v.le is mondhat róla,akkor nem kell gyerektartást fizetnie.

Ha szemétkedni akar majd a későbbiekben megkérdőjelezheti,hogy jó anya vagy-e ha el akarná venni,de az esetek 90%-ában az anyának ítélik a gyereket.

Nem tudom mit az igazi helyzet így nehéz válaszolni.

Az apával együtt vagy?Tud-e a gyerekről?Milyen a viszony stb...

2008. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül.


elég egy nyilatkozatot kitöltenie az apjának, hogy az övé a gyerek.

Ha nem akarja elismerni, hogy az övé, akkor indul apasági per.


a gyerekelhelyezés az egy külön dolog, mert ahoz az kell, hogy elismerje az apaságot, valamit igényt tartson arra, hogy nála legyen, nyilván akkor ha nem együtt laktok.

2008. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az, hogy nem vagy férjnél, még nem jelent semmi rosszat. ha együtt vagy az apával és elismeri, hogy övé a gyerek, ún. apasági nyilatkozatot kell tennie. ezzel a papírral mész szülni, és így az ő nevére kerül a gyerek. ha nincs ilyen nyilatkozatod, a te nevedet fogja kapni.

ha nem ismeri el, hogy övé a gyerek, akkor indíthatsz te pert!

2008. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A nem vagy férjnél azt jelenti, hogy nem is éltek együtt, vagy mit? Mert én se voltam férjnél, de még csak nem is voltunk egy pár a baba születésekor, de akkor még úgy-ahogy normális viszonyban voltunk az apukával. Amikor a fiam megszületett, akkor az apja éppen külföldön volt, majd amikor pár nap múlva hazajött, akkor éppen három napos ünnep volt, ezért szintén nem volt nyitva az okmányiroda, szóval három hónapos koráig a fiam csak az én családnevemet viselte. Idő közben kaptam egy idézést a gyámügytől, hogy fáradjak be tisztázni a baba jogi helyzetét, és nevezzem meg az apát, illetve vigyem is magammal. Ezen tök jót röhögtem, hogy persze, majd zsebrevágom és viszem. Na mindegy, bementem, megmondtam az apa nevét (amit persze akkor még nem írtak be, mert csak így mondás alapján nem írják be), jegyzőkönyvbe vették, hogy az apa külföldön van, és majd ha hazajön, akkor meglesz az apasági nyilatkozat. Azt is mondták, hogy ha három évig nem lesz ez meg, akkor képzelt apát kell bejegyezni (erre azért van szükség, hogy ne érhesse a gyereket hátrány, ha valahol az apja nevét kell bediktálni, és neki esetleg nem lenne ilyen). A képzelt apát úgy írják be, hogy általában az anya anyai nagyapjának a vezetékneve, és egy tetszőleges keresztnév, ha nem egyezik létező személy nevével. Én már tök jókat röhögtem, hogy majd Töhötöm lesz, vagy valami hülyeség, persze nem gondoltam komolyan, tudtam amúgy is hogy az apa tesz majd nyilatkozatot. Na, a lényeg az, hogy haza is jött, az apasági meg úgy lett meg, hogy be kellett menni szintén az okmányirodába, ott elkérték a személyi igazolványainkat, aztán alá kellett írni mindkettőnknek a nyilatkozatot (ezt többet nem lehet visszavonni), odaadták az új anyakönyvi kivonatot, a régit visszakérték, és ennyi. Amin nagyon kiakadtam, hogy ezek után apuci lelécelt, pedig megbeszéltük, hogy akkor ő elintézi, hogy a fiamnak az új nevével megcsinálják a TAJ- és lakcímkártyáját, mert nem énmiattam nem volt meg időben az apasági.


Ja, nálunk lesz gyerekelhelyezési per, mert bár az apukát kb. január óta nem láttam (nem is hiányzik), azért persze fenyegetőzik (üzengetve), hogy majd ő egyszer elviszi a gyereket. De amúgy, ha nem éltek együtt, akkor mindenképp szükséges bíróságra menni, mégpedig azért, mert az a szülő, akivel a gyerek él, az kell, hogy hivatalosan is a gondviselő legyen, és nála legyen hivatalosan elhelyezve a gyerek, mert ha nem te vagy az egyedüli gondviselő, akkor még egy életmentő műtétről sem dönthetsz egyedül, és ha az apukát nem lehet elérni,akkor mi van? Szóval ez fontos.


De remélem, ti együtt vagytok meg minden, csak éppen nem vagytok házasok, így semmiféle perre nincs szükség, csak írjáto meg az apaságit. Akkor viselheti az apa nevét is, de akár mindkettőtökét is (nálunk így van).

2008. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
szegény gyerek..., én csak őt sajnálom.
2008. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben kell gyermekelhelyezés, ha nem éltek együtt, és nem is akartok. De akkor mindenféleképpen inditsd el, ha az apa nyilatkozott, hogy övé a gyerek, mert jobb, ha van egy bírói papir, ami előirja, hogy ki neveli a gyereket, és megállapítja a gyerektartás összegét, amit jobb letiltatni az apa fizatéséből százalékos arányban, az a biztos. Minél kisebb a baba, annál jobb elintézni.
2008. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a te nevedet foglya viseli igy nincs másik fél akivel pereskedned kellene!!!!!
2008. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!