Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogadott orvosnak mennyit...

Fogadott orvosnak mennyit illik adni kisgyerek orrmandulaműtétjénél?

Figyelt kérdés

2014. máj. 14. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem kérdezd meg. Én 20 ezret adnék.
2014. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Az orrmandula könnyen vissza tud nőni, tehát ne költs rá túl sokat, mert jó eséllyel úgyis újra kell majd műteni.
2014. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

2.válaszoló:ez leginkább azokra a kicsikre igaz,akiknek 3 éves kora előtt veszik ki...ám GRATULÁLOK a hozzáállásodhoz.A normális szülő nem a gyerekén spórol,és nem annak függvényében ad x összeget,hogy esetleg 5 év múlva újra kell műteni.

Kérdezőnek:mi is 20 ezer ft-ot adtunk(szintén fogadott doki,Bp.)3 gyerekes anyuka

2014. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1. és 3.! Mi is 20 ezren gondolkoztunk pont. :-)
2014. máj. 14. 14:26
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem ez a "gyerekén spórol" kifejezést ebben az esetben. Ha nem fizet eleget az anyuka akkor nem műtik meg a gyereket vagy éppen otthagyják a műtőasztalon? Vagy mi fog történni, de komolyan?

A hálapénz eredetileg arra volt, hogy az ember kifejezze háláját, tehát annyit ad amennyit szán, amennyire hálás nem pedig amennyire a társadalom elvárja, hogy egy rutin semmiségre adjon ki.

Ezesetben nem a gyerek életéről van szó (mint mondjuk egy tumoreltávolító műtétnél vagy szívműtétnél esetleg plasztikai beavatkozásnál aminél az esztétika fog számítani és a gyerek jövője stb), tehát indokolatlannak tartom a felháborodást, szóval tartom magam ahhoz, hogy fölösleges nagyobb összeget költeni rá, mert a végeredményben nem lesz különbség. Vagy visszanő vagy nem, ez igaz, de a sebész nem fog sem szebben sem jobban dolgozni, akármennyit is kap.

2014. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Én 15 ezret adtam.
2014. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
"Kedves" 77%-os válaszoló.Tanuld meg értelmezni a szöveget.FOGADOTT orvosról van szó!Az pedig-mint tudjuk-pénzbe kerül...
2014. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
3. vagyok.A 2. válaszolónak.Azt írod:"Nem fog szebben,vagy jobban dolgozni bármennyit kap".Ebben nagyon tévedsz.Az én gyerekem fogadott dokija is megmondta,hogy olyan gondossággal és módszerekkel fogja elvégezni a műtétet,hogy utána semmi fájdalma ne legyen a kicsinek.Mert persze nagyon nem mindegy,hogy ott bent húzza-vonja,tépi-vágja a dolgokat,vagy esetleg lézerrel műti.És az se volt mindegy,hogy a műtő ajtajáig mi vihettük a kicsit(be volt kómásítva)és a mackóját is magával vihette(persze amint bealtatták elvették Tőle).Ezek nüansznyi események,ám egy kisember-és a szülő-lelkének fontos dolgok.Sajnos ma Magyarországon NEM ez az általános hozzáállás.Ezért fogad az ember fűért fáért orvost.
2014. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

"Az én gyerekem fogadott dokija is megmondta,hogy olyan gondossággal és módszerekkel fogja elvégezni a műtétet,hogy utána semmi fájdalma ne legyen a kicsinek"


Na látod ez a gusztustalan, hogy ezt elhitetik a szülőkkel. Én is találkoztam nem egy olyan orvossal aki előadta a szülőnek, hogy megmentette a gyerek életét miközben csak egy horzsolás volt a lábán, de még is volt képe egy felületes sebet amire elég lett volna egy steril sebfedés is, összevarrni, hogy a szülő ezt bevegye. Nem beszélve sima csont repedésekről is amiket inkább megműtenek és előadják a szülőnek, hogy a gyerek enélkül lebénult volna, csak azért, hogy landoljanak a százezrek a zsebbe. És még sorolhatnám.

Ne csodálkozzunk, hogy ne tudjuk kikerülni, hogy fizessünk, hiszen saját magunk generáljuk a magunk naivságával.

2014. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7%
Istenem utolsó,Te annyira egyszerű vagy!Igenis többféleképpen is tudja műteni.A régebbi lenyisszantós módszerrel,de az újabb,sokkal gyorsabb gyógyulást és kevesebb kellemetlenséggel járó lézeres eljárással.Ám mivel az költségesebb,sok helyen nem is alkalmazzák,illetve nem rutinszerűen.Szóval kérlek ne okoskodj!
2014. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!